Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Lusterko fotochromatyczne


ruks

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzieś w jakimś tutorialu widziałem opis że 4 pin jest do zewnętrznego lusterka fotochromatycznego kierowcy a 5 pin że do pasażera.

Lae skoro mówisz że na schemacie jest tak jak opisałeś to tak podłączę, myślałem że mam wewnętrzne lusterko uwalone ale jest wszystko ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat ja mam inny problem z lusterkiem. Zostawiłem samochód pod chmurką na 2 tyg i podczas dużych 2 dniowych upałów lusterko się rozlało i mam pół fotochromu i pół normalnego lustra. Zauważyłem że fotochrom jest płynny i jak ruszam lusterkiem to spływa fotochrom w tą stroną która przekręcam.. Ma ktoś jakieś sugestie?? :mysli:
Mam chyba podobny problem co probi101... nawet zrobiłem zdjęcie bo jeżdżę juz tak od roku i wypadałoby naprawić...

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting

Bedzie pasowało takie lusterko czy muszę kupić identyczne... ewentualnie poszukać tego wkładu:

Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Wymienić sam wkład,bo o lusterko do b6 raczej ciężko.Ja bym kupił to z b7 za parę groszy np od czaki22 i wymienił sam wkład. Tylko nie mam 100% pewności czy będzie pasować.Biorąc pod uwagę dostępność lusterka do b6 o cenie już nie wspomnę to i tak bym spróbował.

No i mnie spotkał ten sam problem w drodze do Chorwacji. Myślałem, że mnie szlag trafi, bo w lusterku widziałem wszystko podwójnie.

Rozwiązaliście już ten problem?

Ucinak, pisałeś, żeby wymienić sam wkład, ale jak zmienić sam wkład w lusterku wew. skoro to jest nierozbieralne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że jest rozbieralne. Bierzesz cienki nóż i wkładasz ostrze wzdłuż łączenia elementów obudowy, delikatnie podważasz i zaczepy puszczają. Ja narazie jeżdżę na nieściemniającym się, strasznie ciężko upolować do B6 a dorabianie tego od B7 jakoś mi się nie widzi :kwasny: Chyba mało estetycznie to później wygląda, chociaż nie wiem czy tak nie trzeba będzie zrobić bo jak widać te z B6 mają beznadziejną trwałość :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że jest rozbieralne. Bierzesz cienki nóż i wkładasz ostrze wzdłuż łączenia elementów obudowy, delikatnie podważasz i zaczepy puszczają. Ja narazie jeżdżę na nieściemniającym się, strasznie ciężko upolować do B6 a dorabianie tego od B7 jakoś mi się nie widzi :kwasny: Chyba mało estetycznie to później wygląda, chociaż nie wiem czy tak nie trzeba będzie zrobić bo jak widać te z B6 mają beznadziejną trwałość :facepalm:
Tak jak kolega napisał można rozebrać tylko oczywiście trzeba się delikatnie obchodzić. Lustro z B6 strasznie ciężko dostać:facepalm: ja szukałem pół roku i dorwałem na ebayu tylko że było jasne ale luzik bo je pomalowałem na czarno i nawet to fajnie wyszło:naughty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak coś to mam czarne lusterko b6/b7 fotochrom pod czujnik deszczu na sprzedaż :) jak coś mogę je rozebrać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że jest rozbieralne.

Też to właśnie zauważyłem, ale niestety w etce nie występuje samo szkło. W etce jest wiele numerów lusterek z automatycznym ściemnianiem, a na moim nie ma numeru.

Jeżeli kupie lusterko od B7 to czy będzie pasowało samo szkło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie nie wiemy czy samo szkło spasuje, ja chyba mam gdzieś fotki rozebranego lusterka do B6, jakby ktoś rozebrał b7 to można by porównać chociaż podejrzewam że czujnik jest trochę w innym miejscu i z tym będzie problem. Adamoo, rzuciłbyś na priv jakieś fotki co to masz za lustro to może bym się skusił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzwoniłem po wszystkich szrotach w moim regionie i niestety nikt nie ma takiego lusterka.

A może po prostu kupić lusterko z B7 (bez sensora deszczu), zajechać do firmy, która montuje szyby i prosić o wklejenie tego lusterka. Nie wiem może jeszcze kupić odpowiedni podstawkę, bo mogą nie mieć. Czy lusterko z B7 będzie działało bez zarzutu i współgrało z zewnętrznymi lusterkami automatycznie ściemniającymi się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdz do warsztatu i tam jest wsio opisane co i jak - lenistwo :whip2: - wszystko podac jak na tacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrzegam wszystkich u których zaczęły się kłopoty z wew. lusterkiem aby je w jakiś sposób zabezpieczyć jak tylko pojawi się jakaś plamka, u mnie płyn z lusterka wyciekł i zalał cały kokpit zżerając zewnętrzną powłokę - lusterko do wymiany i zdemolowany kokpit, nic tylko usiąść i płakać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrzegam wszystkich u których zaczęły się kłopoty z wew. lusterkiem aby je w jakiś sposób zabezpieczyć jak tylko pojawi się jakaś plamka, u mnie płyn z lusterka wyciekł i zalał cały kokpit zżerając zewnętrzną powłokę - lusterko do wymiany i zdemolowany kokpit, nic tylko usiąść i płakać.

Nieźle, co tam jest za płyn...

Dzięki za ustrzeżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , może i ja podłączę się do tematu jeżdżę już z tym lusterkiem z parę ładnych miesięcy, a okres wakacyjny to jeździ się w trasy i wieczorami drażni światło samochodów jadących z tyłu, ale do sedna, nie wiem czy mój model Audi b7 ma zewnętrzne lusterka ściemniające ale wewnętrzne na pewno i one przestało ściemniać, co radzicie zajechać do elektro-mechanika żeby sprawdził jak z napięciem w tranzystorach ?? będzie konieczna wymiana lustra ?? i ostatnie pytanie tak czystko z ciekawości czy jak mam wewnętrzne lusterko fotochroma... to powinienem mieć też takie zewnętrzne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zewnętrzne lusterka fotochromatyczne mają czarną obwódkę i nie konieczne występują w zestawie z wewnętrznym foto. Podmień lusterko z kimś kto ma działające wewnętrzne to sprawdzisz czy to lusterko czy instalacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zewnętrzne lusterka fotochromatyczne muszą zawsze być w czarnej obwódce. Wewnętrzne mam fotochrom na zewnątrz wydaje mi się, że tez są ściemniające się ale nie są w czarnej obwódce. Muszę wymienić lewe lusterko teraz nie wiem jakiego mam szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B7 juz chyba dawali bez czarnej obwódki .

Aby sprawdzić czy masz fotochrom najlepiej sciagnąc je i sprawdzić ile kabli idzie :wink: powinny być 4 kabelki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nikt nie robił. Mam na zbyciu nie działające lusterko z B6 (mały uchwyt), jak ktoś chce spróbować przypasować szkło z B7 to mogę je oddać w celach testowych :decayed: Minus tego rozwiązanie jest tylko taki że nadal nie będzie wyłącznika jeśli mamy taką obudowę :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nikt nie robił. Mam na zbyciu nie działające lusterko z B6 (mały uchwyt), jak ktoś chce spróbować przypasować szkło z B7 to mogę je oddać w celach testowych :decayed: Minus tego rozwiązanie jest tylko taki że nadal nie będzie wyłącznika jeśli mamy taką obudowę :kwasny:

ja z kolegą robiłem parę dni temu w audi a3 8l założyliśmy lusterko z audi Q7 trochę przeróbek a chodzi.. ja u siebie tez będę nie długo robił bo środkowe chyba siadło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...