Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Lusterko fotochromatyczne


ruks

Rekomendowane odpowiedzi

Wewnętrzne lusterko przestało mi się ściemniać a zewnętrzne ściemniają się normalnie. W czym może tkwić problem, dodam że na lusterku nie widać żadnych odbarwień itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie jest wina drucików kostek.Do tego żeby się ściemniało lusterko wystarczy zasilanie.Idąc tym tropem zasilanie musi być bo to lusterko wewnętrzne wysyła sygnał do modułów drzwi żeby się ściemniły zewnętrzne wkłady.Wygląda na to że uszkodzone jest samo lusterko.Trzeba by z kimś podmienić i zobaczyć co będzie.Rozebrać swoje lusterko i zobaczyć miernikiem czy do szkła/wkładu dochodzi napięcie podczas ściemniania.Może przerwany jest przewód od wkładu albo się odlutował.Jeśli uszkodził się sam wkład to można kupić tanio lusterko z b7 i podmienić wkład :mysli:bo chyba pasuje a lusterko do b6 bardzo ciężko znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposób zdjąć lusterko z uchwytu i jak je rozkręcić? Nie widzę tam żadnych śrub :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam ale wydaje mi się że przekręca się w lewo .Ja mam u siebie szybę z b7 tam na pewno się przekręca .Jak będziesz miał lusterko w ręku to zobaczysz jak rozebrać jest składane na zatrzaski trzeba delikatnie podważać obudowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposób zdjąć lusterko z uchwytu i jak je rozkręcić? Nie widzę tam żadnych śrub :kwasny:

Jedź do "szklarza" samochodowego niech Ci je zdejmie, nie rób tego sam

Ja próbując zdjąć je własnoręcznie zbiłem szybę :wallbash:

W B6 jest dużo trudniej zdjąć niż w B7 :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposób zdjąć lusterko z uchwytu i jak je rozkręcić? Nie widzę tam żadnych śrub :kwasny:

Jedź do "szklarza" samochodowego niech Ci je zdejmie, nie rób tego sam

Ja próbując zdjąć je własnoręcznie zbiłem szybę :wallbash:

W B6 jest dużo trudniej zdjąć niż w B7 :!:

Ja jak ściągałem u siebie nie miałem żadnych problemów i robiłem to pierwszy raz :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposób zdjąć lusterko z uchwytu i jak je rozkręcić? Nie widzę tam żadnych śrub :kwasny:

Jedź do "szklarza" samochodowego niech Ci je zdejmie, nie rób tego sam

Ja próbując zdjąć je własnoręcznie zbiłem szybę :wallbash:

W B6 jest dużo trudniej zdjąć niż w B7 :!:

Nono racja trzeba uważać chyba Flyer tez załatwił szybę u siebie w b6.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś szczęście, szanuj je ... :naughty: :naughty:

Pewnie miałem...,i do tego ubezpieczoną szybę :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś szczęście, szanuj je ... :naughty: :naughty:

Pewnie miałem...,i do tego ubezpieczoną szybę :>

Ja nie miałem :(

Ale ubezpieczenie też miałem :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się zdjąć lusterko (u mnie można je obrócić albo w lewo albo w prawo) i rozłożyć (trochę porysowałem plastik). Niestety nie widać żadnych objawów dlaczego nie działa, przynajmniej ja nie zauważyłem. Jedyne co mnie dziwi to przerwa w obramówce od frontu lusterka, nie wiem czy to tak ma być? http://picasaweb.google.com/ruks.pk/misc Może macie jeszcze jakieś pomysły co sprawdzić i jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pisałeś, że zewnętrzne lusterka się przyciemniają, to według mnie są tylko dwie rzeczy, które mogły paść samo lusterko, lub tranzystor zasilający lustro. Rozbierałem jakiś czas temu takie lusterko u siebie i jak dobrze pamiętam, lusterka zewnętrzne i lusterko wewnętrzne nie są zasilane bezpośrednio z tego samego obwodu. Są między nimi tranzystory i przez nie dopiero jest podawane zasilanie do lusterek, zaznaczam że mogę się mylić nie musi być dokładnie tak jak napisałem :mysli:, bo pamięć bywa zawodna :wallbash:.

Ja bym najpierw poszukał i jeżeli jest, sprawdził tranzystor odpowiedzialny za zasilanie lustra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat ja mam inny problem z lusterkiem. Zostawiłem samochód pod chmurką na 2 tyg i podczas dużych 2 dniowych upałów lusterko się rozlało i mam pół fotochromu i pół normalnego lustra. Zauważyłem że fotochrom jest płynny i jak ruszam lusterkiem to spływa fotochrom w tą stroną która przekręcam.. Ma ktoś jakieś sugestie?? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienić sam wkład,bo o lusterko do b6 raczej ciężko.Ja bym kupił to z b7 za parę groszy np od czaki22 i wymienił sam wkład. Tylko nie mam 100% pewności czy będzie pasować.Biorąc pod uwagę dostępność lusterka do b6 o cenie już nie wspomnę to i tak bym spróbował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam chyba podobny problem co probi101... nawet zrobiłem zdjęcie bo jeżdżę juz tak od roku i wypadałoby naprawić...

http://imageshack.us/photo/my-images/710/dsc0561yj.jpg/

Bedzie pasowało takie lusterko czy muszę kupić identyczne... ewentualnie poszukać tego wkładu:

http://allegro.pl/lusterko-wewnetrzne-audi-a4-b6-b7-s-line-i1943793620.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lusterko z linku jest od b7 i ma inne mocowanie do szyby.Można samo mocowanie przełożyć czy tam coś wyżeźbić i przypasuje lub też wyjać sam wkład i zamontować do swojego,ale nie mam pewności czy jest identyczny.Pozostaje jeszcze kabelkologia bo podłączenie pewno inne i będzie trzeba piny przełożyć, do lusterka z linku wystarcza zasilanie i fotochrom działa.Przy okazji pisałem daj zarobić swoim te same lusterka i wydaje mi się że taniej ma kolega z forum czaki22 zobacz jego aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...