Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Immobilizer


Gość spedyt

Rekomendowane odpowiedzi

tak jak piszesz krzychu, zapodaj fotki mimo ze sie troszke ocieplilo :naughty: :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42d0af6efa0d33d3med.jpg

ja tak usztywniłem tą wtyczunię :> owinąłem izolacją a wcześniej podłożyłem dwa kawałki plastiku pod pierścień

strzeliłem dzisiaj fotę bo wymeiniałem kostkę stacyjki [stara była pęknięta]

d7b6290c91068411med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ja również miałęm problem z immo poz zdemontowani kiery i dostaniu siędo stacyjki nie czyściłem styków tylko sprawdziłem kostke od stacyjki i okazało się że jest pęknięta :( , wymieniłem ją na nową i problem z immo zniknął :rolleyes:. Mineły już dwa tygodnie i auto pali za pierwszym razem, mam nadzieje że tak będzie jak najdłużej. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie mianowicie: czy podczas rozruchu kontrolka od imo może się zapalać? U mnie gaśnie przed rozruchem ale zapala się podczas kręcenia rozrusznika. Czy jest to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to normalne, jeśli po przekręceniu zapłonu kontrolka immo zgaśnie to nie powinna się zapalić ponownie. Jeśli się zapali to po odpaleniu auta silnik po chwili powinien sam zgasnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie powinien zgasnąć a za chwilę lampka gaśnie i normalnie pracuje. Dodam że podczas kręcenia załączają się jeszcze świece żarowe chociaż już wcześniej dogrzały też tak macie? Pali się też przez parę sekund lampka od ABS i też za chwilę gaśnie. Czasem mam takie pykanie jakby przekaźnika podczas odpalania :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po umyciu samochodu w temp. -2 mógł mi przymarznąć jakiś czujnik????. Auto umyłem dojechałem do domu 20km. zaparkowałem pod domem i po dwóch godzinach auto nie chce odpalić . Próbowałem wszystkimi kluczykami i nic, zapala sie i miga kontrolaka imobilajzera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie powinien zgasnąć a za chwilę lampka gaśnie i normalnie pracuje. Dodam że podczas kręcenia załączają się jeszcze świece żarowe chociaż już wcześniej dogrzały też tak macie? Pali się też przez parę sekund lampka od ABS i też za chwilę gaśnie. Czasem mam takie pykanie jakby przekaźnika podczas odpalania :confused4:

czyli rozumiem, że dwa razy zapalają Ci się kontrolki po przekręceniu zapłonu - dziwna sprawa, nigdy z czymś takim się nie spotkałem, na pewno tak nie powinno być...może koledzy coś podpowiedzą

Czy po umyciu samochodu w temp. -2 mógł mi przymarznąć jakiś czujnik????. Auto umyłem dojechałem do domu 20km. zaparkowałem pod domem i po dwóch godzinach auto nie chce odpalić . Próbowałem wszystkimi kluczykami i nic, zapala sie i miga kontrolaka imobilajzera.

jak miga immo to problem leży po stronie kluczyka lub pętli, która jest przy stacyjce. Spróbuj postukać z wyczuciem w stacyjkę i zobacz czy immo zgaśnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie powinien zgasnąć a za chwilę lampka gaśnie i normalnie pracuje. Dodam że podczas kręcenia załączają się jeszcze świece żarowe chociaż już wcześniej dogrzały też tak macie? Pali się też przez parę sekund lampka od ABS i też za chwilę gaśnie. Czasem mam takie pykanie jakby przekaźnika podczas odpalania :confused4:

czyli rozumiem, że dwa razy zapalają Ci się kontrolki po przekręceniu zapłonu - dziwna sprawa, nigdy z czymś takim się nie spotkałem, na pewno tak nie powinno być...może koledzy coś podpowiedzą

Czy po umyciu samochodu w temp. -2 mógł mi przymarznąć jakiś czujnik????. Auto umyłem dojechałem do domu 20km. zaparkowałem pod domem i po dwóch godzinach auto nie chce odpalić . Próbowałem wszystkimi kluczykami i nic, zapala sie i miga kontrolaka imobilajzera.

jak miga immo to problem leży po stronie kluczyka lub pętli, która jest przy stacyjce. Spróbuj postukać z wyczuciem w stacyjkę i zobacz czy immo zgaśnie...

Właśnie tak jest. Robiłem imo według instrukcji Spedyta i było ok. A teraz gdy jest wilgotno na zewnątrz i dłużej postoi to tak się dzieje. Czy imo może pykać przy odpalaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie spotkałem z pykaniem (rozumiem że chodzi o wydawanie jekiegoś dźwięku) immo podczas rozruchu...

Może to coś innego ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co, przeczytalem cale foto story :myśli:, kupiłem, pożyczyłem narzędzia od sąsiada, mechanika i zabrałem sie do pracy. Łącznie wszystko razem zajęło mi to chyba z 8h. Odpalam auto i kontrolka zaświeciła sie przez 2 sek. po czym zgasła, nastepnie przekręciłem kluczyk w stacyjce i autko odpaliło :gwizdanie:. Wszystkich niezdecydowanych gorąco zachęcam do poczynienie w/w kroków. elektryk za naprawę imobilajzera zawołał sobie 150zl :shocked: ja wolałem sam sie pobawić a zaoszczędzone kasę wydalem na zestaw narzędzi. pozdrawiam :wink4: i jeszcze jendno: musialem 3 razy odpiąć poduszkę i zakazdym razem po odłączeniu aku nie czekalem dużej niż 2 minuty. pierwszy raz przykrecenie poduszki zajęło mi dobre pół godziny(te piep... śrubki latają na wszystkie strony) a teraz juz wiem ze należy je ustwic pod kontem na zewnątrz i po przyłożeniu airbagu same sie ustawiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie powinien zgasnąć a za chwilę lampka gaśnie i normalnie pracuje. Dodam że podczas kręcenia załączają się jeszcze świece żarowe chociaż już wcześniej dogrzały też tak macie? Pali się też przez parę sekund lampka od ABS i też za chwilę gaśnie. Czasem mam takie pykanie jakby przekaźnika podczas odpalania :confused4:

w sumie jest jeszcze zimno i elektronika od tego może też troszkę szwankować. U mnie jak jest zimno to przy porannym rozruchu kontrolka od ABS-u się na chwilkę zaświeca i po sekundzie lub dwóch gaśnie. Z imo parę razy też tak zauważyłem ale jak jest ciepło lub silnik jest troszkę "rozruszany" to tego problemu nie ma. Co do świec żarowych to się z takim czymś nie spotkałem... Może już świece pora by sprawdzić czy sprawne :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli macie migajace immo, czasami pomaga wyjecie kluczyka i wlozenie go odwrotna strona. oczywiscie to chwilowe wyjscie z tej sytuacji proponuje zabieg jak koledzy oppisuja ale pod marketem pomaga :naughty:. mi przynajmniej pomoglo w niektorych sytuacjach jak rowniez widzialem ze u kolegi Mlodzika tez zadzialalo :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli macie migajace immo, czasami pomaga wyjecie kluczyka i wlozenie go odwrotna strona. oczywiscie to chwilowe wyjscie z tej sytuacji proponuje zabieg jak koledzy oppisuja ale pod marketem pomaga :naughty:. mi przynajmniej pomoglo w niektorych sytuacjach jak rowniez widzialem ze u kolegi Mlodzika tez zadzialalo :good:

Wyniuchałem to też u siebie i działa:) Niebawem jak zrobi się cieplej biorę się za immo :> :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi się pojawia kontrolka imo też przy zapalaniu mimo iż wcześniej zgaśnie :( tak też jest z kontrolką ABS. Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak mam czasami (dzisiaj zapaliłem i przez ok 2sek świeciły mi się świece, ABS, imo i AirBag) byłem u kumpla na vagu i nic nie wykazało. czyli wszystko w porządku. Może to wina temperatur... :mysli:

a przy zapalaniu świeciło Ci się znowu imo? Już tyle razy poprawiałem tą wtykę od imo ala Spedyt :wallbash: może to coś z cewką??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było tak: raz przed uruchomieniem jak włączyłem zapłon zapaliła się kontrolka imo, później zgasła i jak odpaliłem auto to znów się na chwilkę zaświeciła i zgasła. Zvagowałem autko ale nie ma błędów... W lecie takiej sytuacji nie miałem więc czekam do cieplejszych dni i zobaczę wtedy. Dodam jeszcze że to się u mnie zdarza sporadycznie i szczególnie z rana jak auto długo stało nieuruchamiane. Może elektronice za zimno.... Sam nie wiem. Ale błędów nie ma czyli git :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...