Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Immobilizer


Gość spedyt

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie pierwszy post już odpowiada na Twoje pytanie kozak_patryk :hi:

Gdzieś już to pisałem ale doraźnie walnij ręką pod stacyjką tak aby były jakieś tam drgania i ten styk który musisz wyczyścić przy stacyjce się zruszy troszeczkę i może pomóc, głupio to brzmi ale u mnie zadziałało. 22 strony to nie jest dużo a będziesz wiedział wszystko co Ci potrzeba, powodzenia :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pamiętajcie - zawsze można zrobić immo na off - diesel pamięć 24c02 a benia pamięć flash ......

Do tego własne zabezpieczenie i palicie autko z gwozdzia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diesel pamięć 24c02 a benia pamięć flash ......

Do tego własne zabezpieczenie

A można by szerzej? ;) własne zabezpieczenie to jak kumam zamiast immo wsadzić coś typu włącznik napięcia na pompę? Nurtuje mnie mnie jednak temat pamięci, masz może jakieś dane dokładniejsze (może jakieś zrzuty kodu przed i po :naughty: lub coś w tym stylu) bo to chyba najzwyklejszy EEPROM i jakimś zwykłym willemem da się programować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atakujesz pamięć w sterowniku silnika i modyfikujesz jej zawartość w taki sposób żeby sterownik nie interesował się immem . Kiedyś kilka razy proponowałem pomoc w tej sprawie , kiedy był naprawdę problem z odpaleniem autka - jednak forumowicze okazywali się burakami - bo że niby bym z binu ( zawartość pamięci ) miał dostęp do bardzo tajnych typu vin , pin , pin karty bankomatowej , pełnego życiorysu i innych bredni . Każdy elektronik , który ma trochę w głowie w tak starych autkach da radę sobie z zabezpieczeniem fabrycznym - zresztą benzynkę typu 1.8 odpalisz wprowadzając sterownik silnika w stan serwisowy/awaryjny bez ingerencji vag-iem lub innym zaawansowanym sprzętem . Sposób ten znają mechanicy - czego byłem nie raz świadkiem . Ale o tym już koniec :hi:

Cisza :hi:

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam robiłem w wtorek Immobilizer z kolegą rozkręciłem wszystko i dotarłem do to stacyjki gdzie jest ta wtyczka od imo rozłączyłem i wypryskałem WD i elegancko wyczyściłem po czym wydmuchałem powietrzem i skręciłem odpaliłem samochód i imo zapalilo tak jak by nie miało działać ;( wyciągnąłem kluczyki i ponownie przekręciłem działa od wtorku nie miałem żadnych problemów :cool1: ..Jeśli by się znowu nie działo oczywiście odpukać wezmę wywalę ten wtyyk od imo i spróbuje zrobić na stało..

Dużo roboty ale dało rade dziękuje za pomocne wpisy na forum ...

Dzięki wam moge samemu naprawiac moją adzie .... :hi: :hi: :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj motałem się też z immo :shocked:

Wszystko w sumie idzie spoko ale akcja z odkręcaniem śrubek łamany śrubokrętem to czysta abstrakcja...albo inaczej odkręcanie to jeszcze nic ale skręcić później to ustrojstwo....już były myśli żeby zostawić to bez tych śrub :thumbdown:

No ale mam szczupłe dłonie na szczęście :naughty:

Jak, ktoś ma Torxa w postaci "nasadki" to może nie odkręcić poduchy bo tam potrzeba długiego kluczyka.

Ale póki co odstukać odpukać zabieg był przydatny :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj chciałem wyjechać z garażu i nic w ogóle samochodzik nie zgasł ... :wallbash: :wallbash: :wallbash::angry:

Więc jutro rano będę działał... postaram wywalić te immo i zrobić na STAŁE........ :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj styk miałem poprawiony ale działało tylko przez miesiąc ;( ...

A o co chodzi z tym pastylkę z kluczyka przykleić do pętli :mysli:.... bo chce jutro wywalić ten styk i zrobić na stale czy lepiej nie :no:.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postapilem wedlug instrukcji i dalej d*pa samochod nie odpala i mruga kontrolka :/ co to moze byc?? vag laczy sie normalnie ze sterownikiem nie mozna usunac bledu 01177. co robic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo chce jutro wywalić ten styk i zrobić na stale czy lepiej nie :no:.....

Jeżeli jest dobre połączenie to nic to nie zmieni, ale przylutować zawsze można, w razie "W" zawsze jest odsysacz do cyny ;)

A jeśli chodzi o:

postapilem wedlug instrukcji i dalej pupa samochod nie odpala i mruga kontrolka :/ co to moze byc?? vag laczy sie normalnie ze sterownikiem nie mozna usunac bledu 01177. co robic?

To może adaptacja kluczy tzn kodowanie? Tudzież sprawdzenie bezpieczników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz sobie poradzilem adaptacja immo byla potrzebna :) immo nie kluczykow :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam robiłem dzisiaj imo z kolegą więc wywaliłem tą kostkę i zlutowałem na stało .przekręcam i nic i tak z kolega myślę co teraz :( :( :( po czym mówił o tej pastylce co jest w kluczyku mowie ze nie wiem jak to wygląda i on sprawdził moj kluczyk mówi ze tego nie mam wtedy przypomniało mi sie ze rozbierałem kluczyk i tam bylo cos takiego wreszcie udało mi sie to odnaleźć włożyliśmy i wszystko działa idealniee . :> :> :>..... Jestem strasznie zadowolony....... :good: :good: :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Wiekszosc kolegow ma problem z "migajaca kontrolka imo".

U mnie kontrolka w ogloe sie nie zapala :wallbash:, reakcja auta jakby imo dzialalo czyli odpala i gasnie po 1 s.

Co ciekawe po odlaczeniu lewej kostki licznika auto odpala normalnie :shocked:

Zna ktos lek na ta chorobe :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hee własnie zrobilem to... i dziala wszystko Bardzo przydatny poradnik. Polecam[br]Dopisany: 16 Styczeń 2012, 16:26_________________________________________________Lapsik to że kontrolka nie pyłga to pewnie tylko dlatego że masz przepaloną żarówkę w liczniku. A dalej to juz lekarstwa nie znam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hee własnie zrobilem to... i dziala wszystko Bardzo przydatny poradnik. Polecam[br]Dopisany: 16 Styczeń 2012, 16:26_________________________________________________Lapsik to że kontrolka nie pyłga to pewnie tylko dlatego że masz przepaloną żarówkę w liczniku. A dalej to juz lekarstwa nie znam...

Faktycznie wymiana zarowki pomogla, polgalo. Przeczyscilem i dalej .... plus dorwalem od szwagra VAG'a usunalem blad i smiga ... zobaczynmy na jak dlugo pomoze przeczyszczenie styku :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że mam podobny problem. Na Vag'u wyskakuje błąd 17978 Moduł sterujący zablokowany, więc chodzi o immo. Po przekręceniu kluczyka zapalają się kontrolki ale niestety auto nie chce się uruchomić, jednak co ciekawe odpala na "popych". Więc czy w moim przypadku to rzeczywiście wina immo? Jest sens grzebać się przy nim skoro idzie z "popychu"? Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...