Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż aktywnego układu kierowniczego Servotronic


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Masz ZF. Zawór widzisz w zbliżeniu na zdjęciu nr 2 (ma wtyk 2-pinowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Części do wykonania moda "servotronic" mam już skompletowane, ale mam jeszcze kilka wątpliwości co do spisu części

Mam przekładnie o nr 8E1 422 054 B czyli od B7. Przekładnia jest bez drążków kierowniczych. Czy mogę przełożyć drążki ze starej przekładni B6? Czy lepiej zaopatrzyć się w nowe od B7?

Mam się zaopatrzyć w przekaźnik od B6 czy B7 jeśli mam przekładnie z nowszego modelu?

8E0 907 307 – przekaźnik 629 dla B6

8E0 907 307 F – przekaźnik 640 dla B7

Do czego właściwie jest przeznaczona ta wiązka i dlaczego nie ma jej przy B6?

8E1 971 323 – dodatkowa wiązka elektryczna servotronic dla B7 ( 29zł )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przekładnie o nr 8E1 422 054 B czyli od B7. Przekładnia jest bez drążków kierowniczych. Czy mogę przełożyć drążki ze starej przekładni B6? Czy lepiej zaopatrzyć się w nowe od B7?

Końcówki drążków pasują do zwrotnicy - jednak nie sprawdzałem czy między maglami można je zamieniać. Dlatego bezpieczniej będzie kupić wariant dla B7 skoro taką przekładnię nabyłeś.

Mam się zaopatrzyć w przekaźnik od B6 czy B7 jeśli mam przekładnie z nowszego modelu?

Nie znam dokładnej różnicy w budowie między przekaźnikami - tutaj też bezpieczniej będzie założyć wersję przeznaczoną dla danego modelu magla.

Do czego właściwie jest przeznaczona ta wiązka i dlaczego nie ma jej przy B6?

8E1 971 323 – dodatkowa wiązka elektryczna servotronic dla B7 ( 29zł )

Zawór w B6 i B7 montowany jest w innej pozycji. Najprawdopodobniej starsza wiązka była obliczona na styk i dlatego w B7 trzeba ją było troszkę przedłużyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki ze pytam w tym dziale :embarrassed:

mam w aucie servotronic i dziala naprawde super powyzej 140km/h kiera chodzi ciezko na postoju mozna krecic jednym palcem,

ale czy napewno nie ma sposobu na regulacje, jesli nie sily wspomagania to chociaz zakres predkosci od jakiej zaczyna wspomaganie twardniec. ????

Program Vagcom ma kanal "16" steering wheel, na forum kiedys znalazlem opis jak mozna zwiekszyc lub zmiejszyc sile wspomagania

(teraz nie moge tego posta znalezc, zeby sprawdzic czy to dziala)

w kazdym razie zmienialo sie liczbą 1- lekkie wspom. 3- mocne

zagłębiał sie ktos moze w ten temat (glownie chodzi mi o zmniejszenie wspomagania, bo podczas jazdy z malymi predkosciami kierownica chodzi wedlug mnie za lekko

(jak w fiatach z funkcja CITY).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek

Jak długi jest ten oryginalny kabel między słupkiem "a" i wtyczką zaworu?

Kurcze gdzieś zapisywałem długości ale nie mogę tego teraz znaleźć - jeśli się nie mylę to jakieś 20cm.

sorki ze pytam w tym dziale :embarrassed:

mam w aucie servotronic i dziala naprawde super powyzej 140km/h kiera chodzi ciezko na postoju mozna krecic jednym palcem,

ale czy napewno nie ma sposobu na regulacje, jesli nie sily wspomagania to chociaz zakres predkosci od jakiej zaczyna wspomaganie twardniec. ????

Program Vagcom ma kanal "16" steering wheel, na forum kiedys znalazlem opis jak mozna zwiekszyc lub zmiejszyc sile wspomagania

(teraz nie moge tego posta znalezc, zeby sprawdzic czy to dziala)

w kazdym razie zmienialo sie liczbą 1- lekkie wspom. 3- mocne

zagłębiał sie ktos moze w ten temat (glownie chodzi mi o zmniejszenie wspomagania, bo podczas jazdy z malymi predkosciami kierownica chodzi wedlug mnie za lekko

(jak w fiatach z funkcja CITY).

Oficjalnie nie ma takiej możliwości - spróbuję rozkminić ten temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mozliwosc o ile dobrze pamietam jest ale w autach vag z elektrycznym wspomaganiem.[br]Dopisany: 31 Styczeń 2012, 20:49_________________________________________________Znalazlem cos takiego:

"W niektórych modelach aut z grupy VW możliwa jest regulacji siły wspomagania poniża instrukcja przedstawia procedurę takiej regulacji za pomocą programu VAG COM

[44] - steering assist [07] - recode Pojawi nam się okienko z aktualnym kodowaniem sterownika, zmieniamy cyfrę oznaczoną jako "x" w zakresie od 1-9 Przykładowe Kodowanie: 00140 Gdzie Zmieniamy: 001x0 2 = GTI 3 = Comfort 6 = Handicapped (very light) 00110 - Normalna siła wspomagania dla ciężkich wozów 00130 - Komfortowa wyższa siła wspomagania przy małych prędkościach dla ciężkich wozów 00140 - Normalna siła wspomagania dla lekkich wozów 00150 - Komfortowa wyższa siła wspomagania przy małych prędkościach dla lekkich wozów 00160 - Handicap - najwyższa siła wspomagania. Ukooczyć kodowanie funkcją [06]."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko u nas nie ma osobnego sterownika dla wspomagania. Jedyna szansa to sterownik kolumny kierowniczej (chociaż po wstępnych poszukiwaniach nic ciekawego nie znalazłem), bo parametrów przekaźnika nie zmienisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da radę w b5 tak zrobić?

Tak, w B5 też jest Servotronic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przybliżył byś mi temat troszkę na pw czy coś bo przy wyższych prędkościach przeszkadza. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przybliżył byś mi temat troszkę na pw czy coś bo przy wyższych prędkościach przeszkadza. :hi:

Nie wiem jak wysterowuje przekaźnik w B5 ale mnie osobiście zasada działania Servotronika nie przeszkadza. Trudno to jednak odnieść do Twojej osoby - każdy ma inne preferencje. Najlepiej poszukaj kogoś kto ma ten system zamontowany w B5, przejedź się i sam oceń...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze dziwna sprawa... W kodach wyposażenia dla B5 jest podany ale nie mogę odnaleźć tej instalacji w schematach i w podręczniku użytkownika (może jednak nie było tego w B5?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w necie ani widu ani słychu o tym :no:

:kwasny: chyba tego nie było. Trzeba do servisu dzwonić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis tu nie pomoże ;) Trzeba zajrzeć do katalogu detali albo cennika A4 B5...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po mału zbieram garty na upgrade do 1N3, mam już przekładnie 8E1 422 071T czyli jak sprawdzałem w Etce ten nr zamienia się na 8E1 422 053Q -> 8E1 422 054B. Czyli wychodzi, że mam przekładnie od B7. Teraz pytanie, który moduł przypasować? Pod przekładnie, czy pod model auta? Będę brał nowy także mam możliwość wyboru. Czy ktoś ma wiedzę, czy moduły mają inną charakterystykę pracy różniącą się między modelami (B6 i B7), czy może wszystkie są takie same? Łatwiej byłoby mi wyrwać coś z fałweja, ale z tego co wiem to miały to Touaregi i Phaetony, w Passatach nie mam wiedzy niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poweidz mi czy przy zakladaniu magla servo trzeba od razu zakladac pod instalacje czy mozna instalacje zalozyc w pozniejszym terminie i jezdzic na tym maglu chwile zanim sie wszystko zalozy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poweidz mi czy przy zakladaniu magla servo trzeba od razu zakladac pod instalacje czy mozna instalacje zalozyc w pozniejszym terminie i jezdzic na tym maglu chwile zanim sie wszystko zalozy??

Nie potrafię odpowiedzieć jednoznacznie... Na pewno bez zasilania zaworu servo-magiel chodzi ciężej niż na 1N1. Nie wiem czy to zdrowe tak jeździć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...