Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż aktywnego układu kierowniczego Servotronic


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Montując sam magiel z servotronic nie podlaczajac przekaznika bedzie normalnie dzialac wspomaganie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montując sam magiel z servotronic nie podlaczajac przekaznika bedzie normalnie dzialac wspomaganie?

Delikatnie ciezej niz zwykly magiel

Sent from my телефон

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montując sam magiel z servotronic nie podlaczajac przekaznika bedzie normalnie dzialac wspomaganie?

Delikatnie ciezej niz zwykly magiel

Sent from my телефон

Dzieki Marcin. Na 99% rozszczelnił mi się magiel i myśle, żeby wrzucić magiel z czujnikiem, a potem reszte gratów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy jak sie trafi magiel ceny od 400 nawet do 1000 kabelkow pare kostka i uklad (przekaznik)

Modzik rewelacja ;)

Sent from my телефон

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacje mam i jakis uklad tez mam ;)

Sent from my телефон

Ceny uzywanych magli z servotronic zaczynają się od 400pln w góre i ja mam upatrzony już jeden, ale podliczając koszta przekaźnika, pinów, kostek to i tak wyjdzie jakies 1000pln

Marcin masz może ten adapter? Przekaźnik też się znajdzie?

8e1_971_323_2_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie tego adaptera nie urzywalem ten adamper tylko jest w maglach z B6 w B7 jest przekazbik do ktorego bezposrednio sie podlacza instalacje

Sent from my телефон

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montując sam magiel z servotronic nie podlaczajac przekaznika bedzie normalnie dzialac wspomaganie?

Delikatnie ciezej niz zwykly magiel

Sent from my телефон

No Marcin - nie delikatnie, tylko w c*** ciężko :grin:

---------- Post dopisany at 23:22 ---------- Poprzedni post napisany at 23:21 ----------

Instalacje mam i jakis uklad tez mam ;)

Sent from my телефон

Ceny uzywanych magli z servotronic zaczynają się od 400pln w góre i ja mam upatrzony już jeden, ale podliczając koszta przekaźnika, pinów, kostek to i tak wyjdzie jakies 1000pln

Marcin masz może ten adapter? Przekaźnik też się znajdzie?

http://www.vorwerkauto.com/media/catalog/product/cache/1/image/850x850/040ec09b1e35df139433887a97daa66f/8/e/8e1_971_323_2_1.jpg

Ta przejściówka może być niepotrzebna - kabla w ori wiązce powinno starczyć (a z tego co pisałeś wnioskuję, że i tak będziesz ręcznie zarabiał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek wiesz zalezy ile turzol ma sily ;)

W kazdym badz razie podlaczyc go jest szybciej niz przelozyc magiel ;)

Sent from my телефон

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuzwa ja nadal nie wiem o jakiej ori wiązce pisze Bartek. :kwasny: Skąd ją wziąć jak jej nie mam, albo mam i o niej nie wiem . Pogubiłem się:thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowi o wiazce tzn poczynajac od zaworka konczac na wtyczce do przekaznika.

Mam ori wiazke do czegos takiego ;)

Sent from my телефон

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuzwa ja nadal nie wiem o jakiej ori wiązce pisze Bartek. :kwasny: Skąd ją wziąć jak jej nie mam, albo mam i o niej nie wiem . Pogubiłem się:thumbdown:

Wiązka o której pisałem to komplet przewodów łączących kabinę z przedziałem silnika. Podana przeze mnie wiązka L to full opcja - posiada przewody do wszystkich możliwych wersji wyposażenia (Homelink, PDC, webasto, servotronik, itd.). Ten sam numer wiązki masz w ETCE tylko, że w katalogu części podana jest zawsze tylko wiązka w najwyższej opcji... Niestety nie znajdziesz tam pomniejszych (np. z literką B, E czy jeszcze inne) czyli takich które występują w różnej konfiguracji ale nigdy full (np. webasto + PDC ale bez homelinka czy servotronika - czy też różne wariacje tego ustawienia). Podane w tutorialu wtyczki i gniazda wystarczą do zbudowania wiązki samemu. Ja miałem w planach webasto a zliczając koszt pinów i kostek dla niego potrzebnych - przeliczyłem to sobie i kupiłem po prosty gotową ori wiązkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowi o wiazce tzn poczynajac od zaworka konczac na wtyczce do przekaznika.

Mam ori wiazke do czegos takiego ;)

Sent from my телефон

a przekaźniczek może też posiadasz :question::naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuzwa ja nadal nie wiem o jakiej ori wiązce pisze Bartek. :kwasny: Skąd ją wziąć jak jej nie mam, albo mam i o niej nie wiem . Pogubiłem się:thumbdown:

Wiązka o której pisałem to komplet przewodów łączących kabinę z przedziałem silnika. Podana przeze mnie wiązka L to full opcja - posiada przewody do wszystkich możliwych wersji wyposażenia (Homelink, PDC, webasto, servotronik, itd.). Ten sam numer wiązki masz w ETCE tylko, że w katalogu części podana jest zawsze tylko wiązka w najwyższej opcji... Niestety nie znajdziesz tam pomniejszych (np. z literką B, E czy jeszcze inne) czyli takich które występują w różnej konfiguracji ale nigdy full (np. webasto + PDC ale bez homelinka czy servotronika - czy też różne wariacje tego ustawienia). Podane w tutorialu wtyczki i gniazda wystarczą do zbudowania wiązki samemu. Ja miałem w planach webasto a zliczając koszt pinów i kostek dla niego potrzebnych - przeliczyłem to sobie i kupiłem po prosty gotową ori wiązkę.

Teraz już mam pełną jasność. Nie wiem czy zdecyduje sie obecnie na taki wariant z wiązką w full-opcji, chociaz nie ukrywam że to super rozwiązanie bo nie trzeba rzeźbić i sklecać wiązek samemu.

Właśnie wróciłem z warsztatu i z lewej osłony puszcza już olej także zdecydowałem się na montaż servotronica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinek, potrzebowałem opis pinów sterownika, na pierwszej stronie nie znalazłem,chyba że już czas odwiedzić okulistę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinek, potrzebowałem opis pinów sterownika, na pierwszej stronie nie znalazłem,chyba że już czas odwiedzić okulistę.

Na schemacie wszystko widać: zasilanie, masa, sygnał prędkości i sterowanie zaworem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...