Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż aktywnego układu kierowniczego Servotronic


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

a ja mam takie pytanie:

Możliwe, żeby po wymianie zegarów przestał działać servotronic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie:

Możliwe, żeby po wymianie zegarów przestał działać servotronic?

nie ma takiej opcji raczej :wink: do zegarów nic nie podłączasz jedynie co sie łączy z zegarami i układem od magla to impuls prędkości, no ale jego nie ruszaliście :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie:

Możliwe, żeby po wymianie zegarów przestał działać servotronic?

nie ma takiej opcji raczej :wink: do zegarów nic nie podłączasz jedynie co sie łączy z zegarami i układem od magla to impuls prędkości, no ale jego nie ruszaliście :wink:

Też o tym myślałem - we wszystkich wersjach naszych zegarów speed signal jest na tym samym pinie więc nie ma czego tu spieprzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

czy ktoś z Was mógłby polecić mi miejsce (najchetniej w Warszawie lub okolicach) gdzie podejmą się wymiany układu kierowniczego na taki z servotronic w moim A4 B8?

Mam standardowe, hydrauliczne wspomaganie i kierownica chodzi na tyle ciężko, że odbiera frajdę z jazdy :(

Z góry dziękuję

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by kogoś interesowało to do Audi B6/B7 pasuje również maglownica z Seata Exeo. U siebie założyłem z numerem 3R1 422 072 A (z zaworem servotronic)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , potwierdzam z Seata Exeo pasuje idealnie wlasnie taka zalozylem.

Mam niestety inny problem. Skad moge wziąść sygnał prędkości ? W zielonej wtyczce pin 17 jest pusty (mam b6 , model 2003 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma :(

Wszystkie inne piny sa obsadzone , niestety nie ma tam przewodu niebiesko-bialego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktos potrzebowal to mam 2 przekazniki 640 z kastkami i kabelkami

Jeden komplecik od TDI a drugi od 2.0TFSI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od ostatniego razu nie mialem czasu przysiasc do podlaczenia servotronika faktycznie bede musial pociagnac od zegarow. Narazie jezdze bez podlaczonego przekaznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od ostatniego razu nie mialem czasu przysiasc do podlaczenia servotronika faktycznie bede musial pociagnac od zegarow. Narazie jezdze bez podlaczonego przekaznika.

Wspólczuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. czy ktoś posiada na sprzedaż przekaźnik 8E0 907 307?

Pw mam taki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie mi odpowiedzieć czy mój servotronic dziła poprawnie , mianowicie przy ruszaniu i jechaniu około 10 20 km/h przy skręcaniu nie odbija mi kierownica , tak mam być czy coś się popsuło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem i to nie raz ale tam nic nie ma o odbijaniu kierownicy , tylko jak to działa . Przy większych prędkościach wszytko działa jak należy tylko jak np. ruszam na skręconych kołach i wjeżdżam na ''prostą'' to kierownica mi sama nie powraca na wprost jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze ostatnie pytanko (na razie) jak go można programować, a raczej czym... :kox:

Trzeba wylutowac pamiec ktora znajduje sie w ukladzie potocznie zwanym przekazniku oto i ona http://img.tapatalk.com/d/13/10/20/ysu3arep.jpg

Programuje sie go za pomoca programu i odpowiedniego adaptera

Miej wiecej tak wygladaja zapisy z pamieci

http://img.tapatalk.com/d/13/10/20/2ujuvehu.jpg

Sent from my телефон

Cześć możesz mi wysłać wsad ten który jest lepszy :)

---------- Post dopisany 16-05-2014 at 00:35 ---------- Poprzedni post napisany 13-05-2014 at 13:52 ----------

Witam , potwierdzam z Seata Exeo pasuje idealnie wlasnie taka zalozylem.

Mam niestety inny problem. Skad moge wziąść sygnał prędkości ? W zielonej wtyczce pin 17 jest pusty (mam b6 , model 2003 )

u mnie również nie były tego pinu musiałem podciągnąć pod licznik kostka zielona pin 21.

przekaźnik mam z końcówką D jak by ktoś miał wsad z końcówką E albo taki przekaźnik na handel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyłącze się do dyskusji o servotronicu, zakupiłem do siebie servo z B7 3.0 TDI o ozn. 8E1 422 105D wraz z przekaźnikiem 640 z końcówką D. mam zamiar na początku czerwca zrobić wymianę u mechanika, tylko zastanawiam się jakim płynem zalać układ, teraz mam wlany zielony mineralny, z tego co wiem od 2006 roku ASO sprzedaje tylko syntetyka o ozn. takim jak pisał kolega Bart.

czy zalać właśnie tym syntetykiem ? nic się nie stanie pompie od wspomagania ? czy jednak poszukać mineralnego Febi o ozn. 6162 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyłącze się do dyskusji o servotronicu, zakupiłem do siebie servo z B7 3.0 TDI o ozn. 8E1 422 105D wraz z przekaźnikiem 640 z końcówką D. mam zamiar na początku czerwca zrobić wymianę u mechanika, tylko zastanawiam się jakim płynem zalać układ, teraz mam wlany zielony mineralny, z tego co wiem od 2006 roku ASO sprzedaje tylko syntetyka o ozn. takim jak pisał kolega Bart.

czy zalać właśnie tym syntetykiem ? nic się nie stanie pompie od wspomagania ? czy jednak poszukać mineralnego Febi o ozn. 6162 ?

Ja zalalem uklad ori zielonym i krece malym palcem na postoju. O febi sie nie wypowiadam bo nie zalewalem nigdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyłącze się do dyskusji o servotronicu, zakupiłem do siebie servo z B7 3.0 TDI o ozn. 8E1 422 105D wraz z przekaźnikiem 640 z końcówką D. mam zamiar na początku czerwca zrobić wymianę u mechanika, tylko zastanawiam się jakim płynem zalać układ, teraz mam wlany zielony mineralny, z tego co wiem od 2006 roku ASO sprzedaje tylko syntetyka o ozn. takim jak pisał kolega Bart.

czy zalać właśnie tym syntetykiem ? nic się nie stanie pompie od wspomagania ? czy jednak poszukać mineralnego Febi o ozn. 6162 ?

Ja zalalem uklad ori zielonym i krece malym palcem na postoju. O febi sie nie wypowiadam bo nie zalewalem nigdy

dzięki za info, a jaki nr ma ori zielony ?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...