Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż aktywnego układu kierowniczego Servotronic


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

dzieki śliczne

Powiem jeszcze coś odnośnie servotronic tym co mają pompy kayaba 110 bar (bynajmniej ja taką miałem) po wymianie na ZF (z 1.9 2004r.)jest jeszcze lżej i ciszej :) Całą tą czynność wykonałem bez sciągania przodu.Zalałem pełnym syntetykiem febi i jest wszystko git. zaraz wgram wsad od Marcina z końcówką E i zobaczymy co bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin mogę też prosić o ten wsad końcówką E, ja mam z D i jest masakra. Utwardza się powyżej 30km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, musze wymienic swoj magiel servotronic, kupilem, zalozylem, rozszczelnil sie... czy majac przekaznik od B6 - moge zalozyc dowolny magiel z servotroniciem B6 / B7 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam tylko dylemat, czy kupic uzywke, czy regenerowana... bo na allegro ktos taki sie oglasza: PRZEKŁADNIA MAGLOWNICA AUDI A4 B6 B7 SERVOTRONIC (4321264506) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Marcin, jestes w stanie ocenic co to za magiel po zdjeciu? ZF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam tylko dylemat, czy kupic uzywke, czy regenerowana... bo na allegro ktos taki sie oglasza: PRZEKŁADNIA MAGLOWNICA AUDI A4 B6 B7 SERVOTRONIC (4321264506) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Marcin, jestes w stanie ocenic co to za magiel po zdjeciu? ZF?

szukaj magla z Exeo. Trafisz z przebiegami <30tys nawet i rocznikowo 2011-2013

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam tylko dylemat, czy kupic uzywke, czy regenerowana... bo na allegro ktos taki sie oglasza: PRZEKŁADNIA MAGLOWNICA AUDI A4 B6 B7 SERVOTRONIC (4321264506) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Marcin, jestes w stanie ocenic co to za magiel po zdjeciu? ZF?

szukaj magla z Exeo. Trafisz z przebiegami <30tys nawet i rocznikowo 2011-2013

nic nie ma na allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin nie wiem czym to odczytywałeś ale w tym pliku bin masz zamienione młodsze ze starszymi bajtami. Jak by ktoś programował przez PonyProg z tego wsadu od Marcina to najpierw niech zrobi "byte swap"... poza tym jest ok, jutro będzie testowanie. :)

Jak by ktoś potrzebował wsadu z końcówką D to mam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już jestem po wymianie na servotronic + nowe końcówki drążków Lemfordera 25972 z B7 3.0 TDI , tu podziękowania dla Dominika za pomoc w ogarnięciu kabelkologii :)), powiem wam że jest bajka, takiej różnicy się nie spodziewałem, mam przekaźnik z końcówką D i jak dla mnie działa super, do prędkości ok 40 km/h układ działa bardzo leciutko, poźniej zaczyna się coraz bardziej utwardzać, przy 200 km/h auto jest mega stabilne i prowadzi się pewnie :)

swoją drogą co się okazało że znikły mi całkowicie delikatne drgania na kierownicy w przedziale 80-90 km/h które mnie strasznie irytowały, a myślałem że to wina opon, teraz jest gładziutko, widocznie stary magiel Koyo był na wykończeniu i miał luzy, poszedł na złom za całe 11 zł ;)

wszystkim polecam tą wymianę, bo różnica jest naprawdę kolosalna.

koszty - servotronic ZF z B7 po przebiegu 100k - 530 zł, przekaźnik 30 zł, nowe koncówki drążków Lema komplet - 150 zł, nowy ori płyn ASO Skoda - 30 zł, kabelki i wtyczki od Domina :)

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktory przekaznik ma soft, ktory najlepiej utwardza uklad przy predkosciach powyzej 100kmh? Za jaka literka szukac?

Ja w obecnym maglu mialem taki problem, ze moj uklad praktycznie nie usztywnial sie przy wiekszych predkosciach... to raczej wina magla, czy przekaznika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktory przekaznik ma soft, ktory najlepiej utwardza uklad przy predkosciach powyzej 100kmh? Za jaka literka szukac?

Ja w obecnym maglu mialem taki problem, ze moj uklad praktycznie nie usztywnial sie przy wiekszych predkosciach... to raczej wina magla, czy przekaznika?

Zaworek na maglu sprawny ?

Cholera wie. Teraz to i tak nie ma znaczenia, bo zamowilem kolejny magiel... a ten moze naprawie jak sie oplaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich piekna sprawa ten servotronic pomocy mam servotronic i padłni przekaznik jestem z gdanska szukam takieo przekaznika moze ktos ma chetnie kupie uzywany dobry do b6 numer 629 8e0907307 i mam pytanie czyod b7 bedzie pasował czyli 640 8e907307a podaje tel 509-729-916 jak ktos by miał prosze o kontakt tel lub email [email protected] moje auto audi a4 b6 2003rok


Jak by ktos potrzebowal to mam 2 przekazniki 640 z kastkami i kabelkami
Jeden komplecik od TDI a drugi od 2.0TFSI

witam aja szukam przekaznika do servotonika audi a4 b6 1.9tdi 640 to do b7 tak a czy bedzie pasował do b6 i mam 629 i numer 8e907307 sam przekaznik mnie interesuje jaka cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam tylko dylemat, czy kupic uzywke, czy regenerowana... bo na allegro ktos taki sie oglasza: PRZEKŁADNIA MAGLOWNICA AUDI A4 B6 B7 SERVOTRONIC (4321264506) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Marcin, jestes w stanie ocenic co to za magiel po zdjeciu? ZF?

szukaj magla z Exeo. Trafisz z przebiegami <30tys nawet i rocznikowo 2011-2013

Te z Exeo mają identyczne numery jak Audi?

Edytowane przez erchi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam panowie mam pytanie:

czy zaworek do servotronica od angielskiej przekladni bedzie pasowal do europejskiej?

moze ktos juz to sprawdzal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany sorki, ale mam pytanie. Jechałem ostatnio b7 i jej układ kierowniczy to był kluch.Nie jestem pewiem, ale wychodzi, że u mnie jest servotronic, bo to niebo a ziemia.Zaglądnąłem do przekaźników tam gdzie montujecie ten 640 i u mnie jest biały 614.Skoro servotronic jest sterowany przekaźnikiem i mam w tym miejscu ten 614 to wychodzi ,że jest u mnie ten wynalazek..Dobrze myślę?Gdyby go nie było to nie miałbym serva, prawda? Jak porównać moją z tą, którą jechałem to ten wynalazek jest wart każdych pieniędzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie pasowac

Sent from my телефон

witam kiedys pisałem do pana w sprawie przekaznika do servotronika kupiłem przekaznik 629 i czujnik co jestprzy maglu i dalej jest tak samo ciezko chodzi wspomaganie podczas jazdy i nie wraca kierownica po skrecie zauwarzyłem jeszcze ze olej do wspomagania ma kolor brazowy a powinien byc zielony moze to przyczyna oleju i jaki ma byc ten olej mineralny czy syntetyk na korku pisze g002000 mineral jego juz nie produkuja teraz jest g004000m2 syntetyk taki lac czy febi 6162 mineralny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smialo mozesz lac ten g004000m2. Ja tez go zalalem i zero problemow. To praktycznie ten sam olej co g002000.

dzieki a nie ma pan koncepcji czemu dalej tak ciezk chodzi kiera mimo ze wymieniłem czujnik i przekaznik servotronika a ten płyn koloru brazowego to pewnie do wymiany jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po zmianie na lhm tez ciezko krecila kiera. Zmienilem na ori i roznica znaczna!

Plyn trzeba wymieniac co 2 lata, a szary kolor to juz swoje wypracowal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...