Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BLB] Gwizd - świst przy przypieszaniu słyszalny z tyłu samochodu


Filek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

jako że nie znalazłem podobnego wątku w wyszukiwarce pozwoliłem sobie utworzyć nowy temat ponieważ w moim samochodzie dźwięk słyszalny jest z tyłu samochodu a nie pod maską więc może to być coś innego jak EGR czy turbina....

W każdym razie sytuacja wygląda następująco:

Podczas przyspieszania (niezależnie czy na zimnym czy ciepłym silniku) słychać świst z tyłu samochodu jakby w pod podłogą bagażnika po prawej stronie....

Czy ktoś się może spotkał z czymś podobnym?

Z góry dzięki za odpowiedź :)

[mod]Gdzie jest prefix!? - poprawiłem kolejne wylądują w koszu[/mod]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A moze jakiś As wyciął katalizator i wstawił tam strumienice czego nie wolno robić kategorycznie w dieslach z turbiną. Właśnie wtedy będą takie niemiłe efekty.

Pozdro

ZC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niemiłe efekty? W moim aucie wywalony kat i środkowy i pięknie słychać turbinkę jak schodzi z obrotów :) Jeszcze za kata kasę wyrwałem :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niemiłe efekty? W moim aucie wywalony kat i środkowy i pięknie słychać turbinkę jak schodzi z obrotów :) Jeszcze za kata kasę wyrwałem :good:

dokładnie....a może ten gwizd to Huragan Irene?? :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niemiłe efekty? W moim aucie wywalony kat i środkowy i pięknie słychać turbinkę jak schodzi z obrotów :) Jeszcze za kata kasę wyrwałem :good:

No tak

Ale jak sie kata samego wycina to nie słychać tego w aucie. A kolega pisze o swiście w czasie jazdy.

A kata jak samego nie ma to całkiem inna sprawa. Sam tez nie mam.

Pozdro

ZC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filek, to powiedz nam jeszcze, czy:

1. Słyszysz to tak samo z zamkniętymi szybami i z otwartymi?

2. Czy słychać ten dźwięk w trakcie przemieszczania się, czy na postoju przy gazowaniu również?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A moze jakiś As wyciął katalizator i wstawił tam strumienice czego nie wolno robić kategorycznie w dieslach z turbiną. Właśnie wtedy będą takie niemiłe efekty.

Pozdro

ZC

ja jezdze na strumienicy i gra wsio super, a kata miałem juz tak zabitego ze auto nie jechalo.. poza tym po wycieciu kata tylko turbo głosniej słychac przy motorze z tyłu nie powinno nic gwizdac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

nie sądziłem że aż taka burza się rozpęta! :D

Koper w opowiedzi na Twoje pytania:

- nie jeżdże z otwartymi szybami ale sprawdzę ;)

- na postoju nie słyszę nic takiego, jedynie podczas przyspieszania pod dużym obciażeniem (czytaj. z gazem w podłodze i prawie w podłodze, gdy turbo zaczyna ładować). Poza tym w sumie dawno już tego efektu nie miałem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...