Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHH] wyciek oleju


Gość MIKOłAJ 44

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MIKOłAJ 44

Witam .

Mam problem z olejem po wymianie mam plame pod autem przed było ok pojechałem do mechanika on stwierdził,że cieknie z pod filtra kupiłem nowy bo myślałem że ten jest uszkodzony ale dalej jest to samo niewiem gdzie może ktoś miał taki przypadek mokro jest w okolicach filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego masz silnik AHH w samochodzie z 1995 roku?

moze leciec z chlodnicy oleju (poz 15) albo peknieta, albo uszkodzone uszczelnienie (poz. 1) pomiedzy pomiedzy chlodnica a uchwytem. albo uszczelnienie (poz. 3) pomiedzy uchwytem a blokiem silnika.

osobiscie stawiam na poz. 1. w czasie okrecania filtra mogla sie delikatnie odkrecic i uszczelniac puszcza.

mozna sie roniwez przyjrzec. uszczelniaczom poz. 6; 11 oraz 14

a170099hh3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego masz silnik AHH w samochodzie z 1995 roku

Kolega ma chyba AHU albo 1Z :cool: A co do wycieku wystarczy wymienić uszczelkę (na rysunku wyżej Nr,1)albo sylikonem potraktować jeśli przed wymianą nie ciekło a teraz cieknie to jak wykręcał stary filtr musiał poluzować niechcący śrubę (Nr.16)mocującą chłodniczkę oleju :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:doh1: silikonem wyciek oleju? :bicz2: przeciez uszczelniacz kosztuje pare złotych.

jeżeli samochod jest 1995 roku to tylko 1Z. AHU wychodził w latach 1996-2001

chyba ze wymieniony byl silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z silikonem to przegięcie. Nie cierpię silikonu. Sam mam tubkę a właściwie kilka różnych i starczają mi na bardzo długo, Oczywiście małe tubki i Erlinga. Nie cierpię silikonu bo naprawiacze walą go wszędzie w ilościach hurtowych a czyszczenie tego podczas napraw podnosi mi ciśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie napisałe najpierw żeby "wymienić uszczelke"a potem "albo sylikonem" :wallbash: Ja tak zrobiłem u siebie ale nie miałem nowej uszczelki a wymieniałem olej i zauważyłem że cieknie z chłodnicy więc lepiej żeby dale ciekło niż posmarować lekko uszczelkę silikonem pociągnąć (nie mówię żeby nawalić niewiadomo ile), wiem że uszczelka kosztuje grosze ale jak nie miałem możliwości kupić a samochód miałem rozebrany a na drugi dzień w trasę to co lepiej żeby olej paprał cały silnik niż sylikonu trochę wziąść?? I tak już zrobiłem z 20tyś i nawet grama oleju się nie pokazuje. Zależy też jakiego sylikonu kto używa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

:polew: burze sie zawsze gdy słysze stosowaniu silikonu nie tam gdzie jego uzycie przewidziano,

najbardziej irytuje mnie jego stosowanie w kobiecych piersiach :laghing2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no :decayed: tylko troche strach, nigdy nie wiadomo czy nie pusci protezka :kox: no bo coz wtedy? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...