Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Wybita szyba tylnej klapy


Midgard

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wybiłem tylną szybę i teraz trzeba ja wymienić :kwasny:, jako ze koszt nowej szyby to 700zł :wallbash:, postanowiłem kupić używaną lecz koszt szyby jest większy niż całej klapy tylnej więc może kupie ta klapę a w związku z tym mam pytanie czy lift zmienił kształt kalpy lub szyby?

Pytam ponieważ w niektórych aukcjach jest zaznaczona wersja (lift or not) a na niektórych nie więc nie wiem czym mam na to zwrócić uwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avant?

Tez mam ta sytuacje, kupuj cala klape bo szyby nie dostaniesz. Mozesz kupić klape z polifta ale rozni sie liostwa nad tablica i zamkniem, przedlift ma pneumatyczny polift elektryczny, wiec troche rzeźbienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma. klapa blacharsko to samo, jedynie ten zamek, kupujac klape z listwa tylko to musisz zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w Katowicach nie zauważyłem na parkingu drzewa ... zderzak, klapa i szyba - tył.

Czy A4 sprowadzane z UK mają identyczne klapy co nasze? Co do przed i polift owych wersji, to nie jestem na 100% przekonany czy w poliftach jest elektryczny zamek. Nigdy nie przyglądałem się temu, ale jakoś cicho chodzi jak na elektryczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sie przekonaj bo tak jest, tymbardziej ze elektryczny zawsze bedzie ciszej chodzil. klapy uk sa te same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się sprzeczał, ale dźwiękowo to wydaje mi się, że jest tak samo jak w mojej poprzedniej A4 z '95 roku. Nie wiem, może pierwsze egzemplarze polifta miały jeszcze pneumatyki? Mam z kwietnia '99.

PS: O jaką listwę chodzi, bo przyglądam się zdjęciom i nie bardzo wiem o jaką listwę chodzi.

Polift II

http://images20.fotosik.pl/211/c031d315c164724f.jpg

Przedlift II

http://images21.fotosik.pl/156/f0d61c98ea67c6b6.jpg

http://images22.fotosik.pl/91/e7204d0d76995e80.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cała budowa zamka w tylnej klapie rózni sie między liftami, jednego z drugim nie pogodzisz :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy klapy można odróżnić wizualnie? Zaraz wybieram się na poszukiwanie klapy i nie chciałbym kupić od przedlifta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

listwa z polifta jest wyzsza niz przedlift, przedlift ma zaklebienie na wkladke zas polift ma liste na plasko. przyjrzyj sie zdjeciom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak. [br]Dopisany: 03 Wrzesień 2011, 09:14_________________________________________________

cała budowa zamka w tylnej klapie rózni sie między liftami, jednego z drugim nie pogodzisz :wink4:

Z doswiadczenia czy z przypuszczenia ? Sam bede przerabial poliftowa klape do przedlifta i mysle ze jakos to pogodze, kewstia zasilania zamka, nie znam poliftowego ale jak przyjdzie to moze jakis tutorial sie zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbyś jej sprzedać i kupić przedliftową? Piszę poważnie, za chwilę wybieram się do Pawłowic, więc ... masz mój nr tel. na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie poniewaz znalazlem w kolorze swoim, mam za to przedliftowa srebrna do lakierowania na sprzedaz. Za grosze oddam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy klapy można odróżnić wizualnie? Zaraz wybieram się na poszukiwanie klapy i nie chciałbym kupić od przedlifta.

Witam,

Miesiąc temu wymieniałem klapę.

Mam przedlifta,klapę kupiłem z polifta.Odróżnisz je po szpilkach mocowania zamka klapy.

W przed lifcie zamek masz przykręcony nakrętkami 6 mm,a po lifcie 8 mm,szpilki są grubsze i mocowanie zamka na innej wysokości i zamek jest grubszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety były tylko przedlifty:( Chciałem kupić i przerobić, ale odradzano mi - w opinii sprzedawcy który to demontuje to "gra niewarta świeczki" i zaczął wymieniać co muszę jeszcze dokupić i co przerobić. Zrezygnowałem z tego pomysłu. W przyszłym tygodniu mają mieć dostawę:) Cóż, uziemienie:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno nie oplaca sie polifta zmieniac na przedlifta chocby z walorow estetycznych, ladniejsza listwa :) zamek drugorzedna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi raczej chodzi o czas i koszty. Znalazłem jedną poliftową srebrną (wolałbym ciemny kolor) ale jazda z klapą na relingach nie za bardzo mi się podoba. Mniejsze znaczenie ma to, że przy odsprzedaży autko zostanie skreślone przez wielu kupujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...