Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Żarówki - jakie kupić?


xlukk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukałem i albo jestem ślepy albo takie info jest gdzieś głeboko zakopane. Czy jest na forum jakiś temat z rozpiską jakie żarówki pasują do naszych B6? Zamierzam kupić (chyba) OSRAM Nighbreaker + z allegro i nie wiem czy powiniennem brać H7 czy H4. Lampy w moim B6 sedan z przodu mam firmy VALEO (nie wiem czy tak oryginalnie były montowane?), soczewkowe + przeciwmgielne na dole zderzaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie :)

A co do tych lampek jeszcze, bo mnie ciekawi? Czy lampy z napisem Valeo z boczku były montowane oryginalnie czy ktoś zmienił na takie? Bo jakiś czas temu sprawdziłem inne audi, które stało obok mnie na parkingu i nie miał napisu Valeo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do świateł drogowych?

Mijania i drogowe H7. Jak będziesz brał zarówki do drogowych i mijania to zwróć uwagę, żeby do mijania miały oznaczenie dodatkowe S (do mijania - soczewka), a R ( do drogowych - Refleksyjne) - te oznaczenia pojawiają się jeśli żarówka ma jakieś dodatkowe funkcje np. w którymś miejscu świeci na biało albo na żółto żeby lepiej doświetlić drogę.

pozdr :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do świateł drogowych?

Mijania i drogowe H7. Jak będziesz brał zarówki do drogowych i mijania to zwróć uwagę, żeby do mijania miały oznaczenie dodatkowe S (do mijania - soczewka), a R ( do drogowych - Refleksyjne) - te oznaczenia pojawiają się jeśli żarówka ma jakieś dodatkowe funkcje np. w którymś miejscu świeci na biało albo na żółto żeby lepiej doświetlić drogę.

pozdr :hi:

Jeszcze nie spotkałem takiego oznaczenia na żarówkach - to chyba któraś z firm sobie wymyśliła takie kombinacje w swojej ofercie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego czytaj ze zrozumieniem całość, a nie tylko do połowy:

A do świateł drogowych?

"te oznaczenia pojawiają się jeśli żarówka ma jakieś dodatkowe funkcje np. w którymś miejscu świeci na biało albo na żółto żeby lepiej doświetlić drogę."

przykład:

http://moto.allegro.pl/zarowki-philips-h7s-nightguide-2szt-i1760362697.html

Fakt faktem, przy zwykłych żarówkach nie występują te oznaczenia zbyt często. Natomiast zawsze występują przy żarnikach ksenonowych.

pozdr :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem - jeden z producentów zakombinował w swojej ofercie i to do tego w jednym modelu :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...