Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wykonanie maski otwieranej na szybe :)


Nosb

Rekomendowane odpowiedzi

Na moje przemyślenia tego gadżetu to też jestem zdania że to zwykłe ramiona a nie siłowniki. Dłuższy dajemy bliżej szyby, krótki na przód (widać że jest łamany)Ktoś musiał by prototyp zrobić i wyliczyć jak rozmieścić te ramiona. A zamknięcie po dobrym wyliczeniu rozmieszczenia ramion powinno zostać zwykłe :/ chyba...

http://mapet-tuning.com/wasze/neon/index.htm

Oto więcej zdjęć

czyli myślisz podobnie jak ja,

a dodatkowo ramiona są połaczone sprężynką co zapewnia otwieranie bez użycia większej siły

Image5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem zdania że to siłowniki i można je zamontować normalnie, dłuższe siłowniki zamontować bliżej osi auta a krótsze przy krawędzi maski i tym sposobem będą się składać koło siebie siłowniki bo widzi mi się jak się tak przyglądam temu zdjęciu że i tam jest tak zrobione jedynie podpory dla siłowników trzeba by zrobić bo wiadomo że orginały są inne no i zamki najlepiej na zewnątrz na klamry dwa przy szybie i jeden z przodu. Jednak to tylko spekulacje więc możliwe są jakieś błędy które wymagają weryfikacji i burzy mózgu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.chromy.pl/go.htm - tam masz w stylizacji: Flip trunk , split hood . Może te zestawy da sie skonfigurować aby maska wchodziła na szybe :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem małe doświadczenie <lol2> Kartka papieru pozaginana aby była twarda (maska), 4 wykałaczki (ramiona).

Wnioski: Przednie ramiona to chyba zwykłe ramiona, zaś tylne (bliżej szyby) To ramiona rozciągane :)

I przy moim pozostanę :P Chyba że ktoś poda mi lepsze przykład poparty czymś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylnie rozciagane (siłowniki) lub łamane w połowie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie wezme za to zaraz po remoncie silnika :) Dorobie sobie z kątownika szyne i bedze wiercił w nim az sie ustali jak maja isc ramiona... zastanawiam sie tylko jak mi sie to zmiesci pod maską ;) I nad tym jak otwierac ewentualnie drugi zamek na grodzi silnikowej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosb, ja proponuje ci wytargać mechanizm z jakiejś kanapy, ...Ona też jest rozkładana. Może ci podpasuje :polew:

:wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam za domem jakąs gnijącą ... Kto wie ... :decayed::naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z nim pogadam ;) O ile bedzie skory udostepnic info to napisze co i jak ;) Tylko ze jutro juz bede go meczył :)

pet3r dzieki za nr ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...