Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Wpływ jazdy na krótkich odcinkach na ubytek oleju


daciek1

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, czy częsta jazda tylko na krótkich odcinkach np 3 - 4 km ma wpływ na szybsze ubywanie oleju. Jeżdżę przeważnie po mieście na krótkich trasach i zauważyłem że musze dolewać ok. 250 ml na 1000 km. Natomiast ostatnio zrobiłem trasę 500 km i prawie nic nie ubyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli juz to mi wydaje sie ze jazda na dłuższych odcinkach (trasa) mamy wieksze obroty i wtedy jest wieksze prawdopodobienstwo ze wciagnie oleju troche, no chyba ze po miescie ciagniesz obroty do czerwonego pola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli juz to mi wydaje sie ze jazda na dłuższych odcinkach (trasa) mamy wieksze obroty

coś Ci się chyba pomyliło :wink4:

w trasie ,na piątce-przy 3-3,5 tys. ob/min masz prędkość 100-110 km/h wiec gdzie tu masz wysokie obroty :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli juz to mi wydaje sie ze jazda na dłuższych odcinkach (trasa) mamy wieksze obroty

coś Ci się chyba pomyliło :wink4:

w trasie ,na piątce-przy 3-3,5 tys. ob/min masz prędkość 100-110 km/h wiec gdzie tu masz wysokie obroty :mysli:

Ja mam przy 100km/h ok. 2700-2800rpm(nie pamiętam dokładnie) wiec jeszcze mniej :kox:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w trasie silnik ma lekką robote a na takich krótkich odcinkach jest niedogrzany i dlatego bierze wiecej oliwy ale wydaje mi sie ze 250ml na 1000km to i tak za dużo :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również śmigam b. często na krótkich odcinkach 3-6km, może raz na miesiąc/dwa jakaś dłuższa trasa 200-400km i po przejechaniu 6000 km od wymiany dolałem mu niecałe pół litra, więc u Ciebie troszkę za dużo.

Ale max 250ml to jeszcze nie tragedia pewnie nawet nie zadymi, więc litrowa bańka na dolewki w bagażniku i ogień :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli juz to mi wydaje sie ze jazda na dłuższych odcinkach (trasa) mamy wieksze obroty i wtedy jest wieksze prawdopodobienstwo ze wciagnie oleju troche, no chyba ze po miescie ciagniesz obroty do czerwonego pola

w tygodniku motor kiedys tak wyczytalem.

bylo napisane ze jadac w trasie ze stala wyzsza predkoscia silnik wciagnie wiecej oleju niz podczas slimacnej jazdy w miescie od swiatel do swiatel, no chyba ze sie kreci silnik to wtedy logiczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli w godzinę pokonasz jakiś odcinek trasy-to normalne,że weźmie więcej oleju ,niż nawet 10 minut przez miasto,ale jeśli porównasz te same czasy pracy silnika-w trasie weźmie mniej oleju :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również śmigam b. często na krótkich odcinkach 3-6km, może raz na miesiąc/dwa jakaś dłuższa trasa 200-400km i po przejechaniu 6000 km od wymiany dolałem mu niecałe pół litra, więc u Ciebie troszkę za dużo.

Ale max 250ml to jeszcze nie tragedia pewnie nawet nie zadymi, więc litrowa bańka na dolewki w bagażniku i ogień

no właśnie nie dymi wogóle, wycieków żadnych, ale znajomy mechanik powiedział, że przy przebiegu 300 tys. km na pewno trochę wypije turbo, pierścienie, uszczelniacze zaworów i się nazbiera, zwłaszcza jak silnik czesto jest zimny, poza tym mam olej 5w50. Chciałem nalać mu gęstszy 10W40 ale mechanik mi odradził. Oleju niebędzie ubywać ale turbo wykończę, więc na razie dolewam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie 2600rpm=100km/h a 3000rpm=115km/h silnik 1.8 avj a kolega napisał ,,w trasie ,na piątce-przy 3-3,5 tys. ob/min masz prędkość 100-110 km/h wiec gdzie tu masz wysokie obroty,, a silniczki te same no prawie bo u mnie jeszcze seria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie 2600rpm=100km/h a 3000rpm=115km/h silnik 1.8 avj a kolega napisał ,,w trasie ,na piątce-przy 3-3,5 tys. ob/min masz prędkość 100-110 km/h wiec gdzie tu masz wysokie obroty,, a silniczki te same no prawie bo u mnie jeszcze seria

chodziło same obroty,a nie szczegóły,ile obrotów vs prędkość :wink4: wysokie obroty w benzynie-to tak około 5 tys :gwizdanie: :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no zgadza się tylko ja mam zagadkę z licznikiem i nie wiem czy mnie nie kantuje w prędkości,ale miał bym do Ciebie małe pytanie domjenick ale to na pw jak można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no zgadza się tylko ja mam zagadkę z licznikiem i nie wiem czy mnie nie kantuje w prędkości,ale miał bym do Ciebie małe pytanie domjenick ale to na pw jak można.

dawaj :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam olej 5w50. Chciałem nalać mu gęstszy 10W40 ale mechanik mi odradził.

I dobrze zrobił, 10W40 i owszem jest bardziej gęsty, ale tylko na zimno, a turbosprężarka niekoniecznie coś takiego lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...