Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B8 TrOOOOp


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

fis poinformowwal mnie rowniez o przepalonej zarowce swiatla cofania - wiecie co tam siedzi i czy da sie wrzucic zamiennik led?

w16w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • wrclaguna

    2274

  • Hohe

    1818

  • Gibons

    1520

  • mumen

    995

Top użytkownicy w tym temacie

No to Elegancko :)

wychodzi na to że mam podgrzewane stołki ale jeszcze nie podłączone :)

dzięki Jarku

czy w zielonej masz 4 kabelki czy 3?

są 4:

1-zielono-brązowy

2-czarno-biały

3-gruby brązowy

4-gruby czerwono-biały

jest opcja ze służą do czegos innego jak podgrzewane fotele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fis poinformowwal mnie rowniez o przepalonej zarowce swiatla cofania - wiecie co tam siedzi i czy da sie wrzucic zamiennik led?

Mnie ciągle o tym informuje, coś nie łaczy na styku z żarówką, czysciłem już trzy razy z nalotu a i tak nie łaczy. Dziadostwa się pozbyć nie mogę hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtyczka 16 pinowa to lusterka fotochrom składane? czy nie?

Najlepiej sprawdzić po ilosci PINOW na fullu jest 14 PIN we wtyczce 16 PIN (dwa sa puste)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są 4:

1-zielono-brązowy

2-czarno-biały

3-gruby brązowy

4-gruby czerwono-biały

jest opcja ze służą do czegos innego jak podgrzewane fotele?

Nie, kable o przekroju 1,5mm (gruby) to zasilane i masa brązowy

kabeleki 0.35mm (cienkie) to czujnik temperatury i sygnał do maty grzejnej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki Jarku :) będzie rezanie tylko jeszcze jedno pytanko:

czy trzeba będzie jedynie zdjąć komponent i zaprogramować przez VCDS-a, czy jednak może być opcja że jakiś sterownik czy moduł nie będzie obsługiwać tej opcji i d*pa...

gdyby ktoś z forum sie orientował to szukam Panelu Klimatronika z obsługą Grzanych foteli (jednostrefowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki Jarku :) będzie rezanie tylko jeszcze jedno pytanko:

czy trzeba będzie jedynie zdjąć komponent i zaprogramować przez VCDS-a, czy jednak może być opcja że jakiś sterownik czy moduł nie będzie obsługiwać tej opcji i d*pa...

gdyby ktoś z forum sie orientował to szukam Panelu Klimatronika z obsługą Grzanych foteli (jednostrefowy)

Mam taki od swojego 2010 :wink: wiecej info daj na PW

Niestety ochrona cp cię czeka i kodowania w vcds z poziomu ce09

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, przepraszam, jeśli wybrałem zły temat. Mam pytanie odnośnie eksploatacji b8 3.0 tdi q 240 w przebiegach rzędu 160-240 tyś km. Mam na myśli, sprzęgło, dwumase, turbo, wtryski? Oczywiście przyjmując, że podczas kupna wszystko jest w miare ok. Bardzo proszę o odpowiedz użytkowników,

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki Jarku :) będzie rezanie tylko jeszcze jedno pytanko:

czy trzeba będzie jedynie zdjąć komponent i zaprogramować przez VCDS-a, czy jednak może być opcja że jakiś sterownik czy moduł nie będzie obsługiwać tej opcji i d*pa...

gdyby ktoś z forum sie orientował to szukam Panelu Klimatronika z obsługą Grzanych foteli (jednostrefowy)

Jezeli chodzi o podgrzewania d*p to oprocz klimatronika musisz zmienic MCE 09 z obsługą grzanych foteli (bodajze wtyka 6 PIN na srodku sterownika)

david_n ostatnio przerabiał i wszystko zakonczyło sie sukcesem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fis poinformowwal mnie rowniez o przepalonej zarowce swiatla cofania - wiecie co tam siedzi i czy da sie wrzucic zamiennik led?

Żarówka to taka nie spotykana banieczka do zdobycia tylko w ASO. Ja brałem w skodzie za 7,5zł lub wszystko tam gnije i trzeba czyścić.

Elektryk który trochę przeżył twierdzi, że to taka przypadłość a4 i nie tylko B8 - przykre, że auto za tyle pieniędzy sypie się jak każde inne.

Ja już przeżyłem wymianę przepustnicy, czujnika różnic ciśnienia, gnijące przednie błotniki przy nadkolach , wymianę czujnika poziomowania, gnijące styki w tylnych lampach a po 20 tys. na naszych drogach zaczyna mi odzywać się coś w tylnym zawieszeniu a nie mam żadnego tupolewa czy topielca.

To wszystko tylko przez rok użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki Jarku :) będzie rezanie tylko jeszcze jedno pytanko:

czy trzeba będzie jedynie zdjąć komponent i zaprogramować przez VCDS-a, czy jednak może być opcja że jakiś sterownik czy moduł nie będzie obsługiwać tej opcji i d*pa...

gdyby ktoś z forum sie orientował to szukam Panelu Klimatronika z obsługą Grzanych foteli (jednostrefowy)

Jezeli chodzi o podgrzewania d*p to oprocz klimatronika musisz zmienic MCE 09 z obsługą grzanych foteli (bodajze wtyka 6 PIN na srodku sterownika)

david_n ostatnio przerabiał i wszystko zakonczyło sie sukcesem :wink:

MCE 09 to moduł centralnej elektryki? gdzie go znajdę żeby oblukać czy nie obsługuje grzania foteli? na VCDs mam możliwość zaznaczenia podgrzewanego fotele przód-prawa/lewa ale nie pamiętam czy to było w central electric 09 :/

czy kablologia do grzanych d*p jest taka sama w jednostrefowej jak i dwustrefowej klimie, bo szukam kogoś kto wie jak to podłączyć to może do dawida sie uśmiechnę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,

przejrzyj byte na module centralnej elektryki 09 będziesz je miał w long coding :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to na 99% mam możliwośc bo przypominam sobie ze jest taka opcja w podpowiedziach,ale dla pewności jutro sprwawdzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to na 99% mam możliwośc bo przypominam sobie ze jest taka opcja w podpowiedziach,ale dla pewności jutro sprwawdzę...

to tylko panel klimatronika i CP i stołki z grzaniem pupska na zimne dni się przydadzą! :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...gnijące przednie błotniki przy nadkolach ...

To w a4 są stalowe ze gniją? U mnie są alu ...:eusathink:

w 2008 stalowe

był poruszany temat w tym wątku

Jesteś pewien, że masz alu?

Podobno od 2009 problem nie występuje.

Masz możliwość umieszczenia zdjęcia górnego i tylnego rantu przednich błotników - wydaje mi się, że od 2009 jest inaczej wyprofilowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

derecy- dostałeś moje pw odnoście gratów do wiązki pod grzane d*py i twojego panelu klimy? miałem full skrzynkę i nie dostałem odp ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

derecy- dostałeś moje pw odnoście gratów do wiązki pod grzane d*py i twojego panelu klimy? miałem full skrzynkę i nie dostałem odp ;/

tak odpisałem Ci na PW. wyczyść skrzynkę lub podaj mi swój email.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...