Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Problem przawdopodobnie z temperatura ale niekoniecznie POMOCY :(


lysaglaca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupile sobie Audi A4 1,9 TDI SE Automat, jestem w angli wiec kupilem anglika moj problem polega na tym ze w momencie kiedy kupowalem te autko to poprzedni wlasciciel powiedzial mi ze jest problem niby z temperatura bo na wyswietlaczu komputera samochodowego zapala sie duza ikonka temperatury wody a kiedy sie rudza dodatkowo zapala sie w czerwonym kulku MPH a poza kolkiem 2 wiec zrozumialem to tak ze nie moge jechac szybciej niz 2 mile na godzine. Powiedzial rowniez ze byl z tym u mechanika wymienili czujnik tylko nie wiem ktory, problem nie ustapil podpieli pod komputer ale niestety VAG niczego nie wykryl. Jezdze tym autkiem caly czas i widze ze wskazowka temperatury wraz z nagrzaniem sie silnika rosnie odpowiednio do 90 stopni C i nie spada ani nie przekracza nawet podczas dluzszej jazy wiec wnioskuje ze czujnik jest dobry. Wszystko w aucie jest sprawne klimatyzacja dziala bez zarzutu. Jutro jade do polskiego mechanika ktory ma najswiezsza wersje VAG-a podepne i sprawdzimy moze cos wykryje. Czy ktos mial juz podobny przypadek, czy ktos wie co sie dzieje?? Prosze o pomoc i odpowiedz z gory serdecznie dziekuje.

Pozdrawiam Krystian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem masz ze skrzynią biegów- według mnie, może została przegrzana

jeżeli temp silnika w czasie jazdy stoi w miejscu ( 90st. C) to czujnik musi być dobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmierz temperature plynu chlodzacego VAG-iem zECU oraz z licznika. jezeli sa identyczne znaczy ze czujnik temp oraz termostat jest ok.

ikonka płynu chłodzacego zapala sie rowniez przy zbyt niskim poziomie plynu lub uszkodzeniu czujnika poziomu plynu ( ew. problem z przewodem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie problem polega na tym że masz pewnie dużo syfu w zbiorniczku wyrównawczym a tam na dole zbiorniczka jest czujnik poziomu płynu chłodzącego i wszelkie brudy zbierają sie zawsze na dole i może przysłaniać ten czujnik i dla komputera daje sygnał że jest go za mało albo że go w ogóle nie ma i zapala ci sie na Fisie ostrzeżenie. Kolega z klubu miał już taki problem i tez mu na Vag-u żadnych błędów nie pokazało, temperature płynu chłodzącego OK a na wyświetlaczu migała kontrolka od płynu. Więc wyjmij zbiorniczek przepłukaj go pożądnie i sprawdz wtedy co sie będzie działo, bo to co opisałeś to wygląda mi na to samo :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tego mph2 to ktoś ustawił ostrzeganie o przekroczeniu zapamiętanej predkości. pobaw się guzikami na liczniku albo poszukaj instrukcji obsługi tam to jest dokładnie opisane i sprawdz poziom płynu w zbiorniczku ewentualnie odłącz czujnik pod spodem zbiorniczka i zobacz co się będzie działo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, dzis bylem u mechanika podpielismy autko do komputera i na VAG-u wykrylo ze czujnik jest uszkodzony wiec w najblizszym czasie jak tylko bede mogl a to chyba jutro po pracy podjade so serwisu audi i kupie orginalny czujnik bo tu w anglii nie znam sie na zamiennikach. Tylko ile jest tych czujnikow bo ktos mi tu mowil ze sa az 3 czujniki wody czy to prawda? Co do tej predkości to tak jak pisal kolega "demoralizator" to musialem przez przypadek ustawic ograniczenie predkosci. Wlasnie przed chwila przeczytalem w ksiazce serwisowej ktora mam wraz autkiem ze jest wlasnie mozliwosc ustawienie ograniczenia predkosci :) powiem szczerze ze kamien spadl mi z serca.

Dziekuje wszystkim za udzielone podpowiedzi i pomoc mam nadzieje ze wraz z posiadaniem tej pieknej Audi-czki bede nabieral coraz wiecej informacji na jej temat i bede mogl rowniez pomagac innym.

Pozdrawiam serdecznie Krystian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...