Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakiego smartfona kupić??? HTC/SE/NOKIA/MOTOROLA/SAMSUNG czy jeszcze coś innego?


Rekomendowane odpowiedzi

Nie podszedł Ci jeden z modeli HTC, inne myślisz że Ci podejdą ?

A skąd to wiesz ? :decayed:

Jestem bystry i potrafię przeglądać dział sprzedam :kox:

:bag:

Tamten to nawet kształtem mi nie odp. Jakiś taki niewymiarowy, dlatego od razu go sprzedałem. :dziura:[br]Dopisany: 14 Wrzesień 2011, 22:46_________________________________________________

Jak na moje, któryś z tych trzech:

Samsung Galaxy S II vs HTC HD2 vs HTC Sensation

HTC HD2 odpada za Win Mobile zamiast Androida.

2 pozostałe wypadają całkiem nieźle, ale są zwyczajnie za drogie. Nie chcę wydawać 1500-2000 na telefon. I pytanie podstawowe. Czy do normalnego użytkowania, bo zaznaczam, że jakimś maniakiem smartfonów nie jestem, po prostu telefonowanie, smsy, internet, muzyka, czasem może jakiś film, od czasu do czasu pstryknąć fotki potrzebny jest taki kozak?

Może jest jakaś alternatywa chociażby dla SGS 2? Trochę słabsze parametry, ale niższa cena ? :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podszedł Ci jeden z modeli HTC, inne myślisz że Ci podejdą ?

A skąd to wiesz ? :decayed:

Jestem bystry i potrafię przeglądać dział sprzedam :kox:

:bag:

Tamten to nawet kształtem mi nie odp. Jakiś taki niewymiarowy, dlatego od razu go sprzedałem. :dziura:[br]Dopisany: 14 Wrzesień 2011, 22:46_________________________________________________

Jak na moje, któryś z tych trzech:

Samsung Galaxy S II vs HTC HD2 vs HTC Sensation

HTC HD2 odpada za Win Mobile zamiast Androida.

2 pozostałe wypadają całkiem nieźle, ale są zwyczajnie za drogie. Nie chcę wydawać 1500-2000 na telefon. I pytanie podstawowe. Czy do normalnego użytkowania, bo zaznaczam, że jakimś maniakiem smartfonów nie jestem, po prostu telefonowanie, smsy, internet, muzyka, czasem może jakiś film, od czasu do czasu pstryknąć fotki potrzebny jest taki kozak?

Może jest jakaś alternatywa chociażby dla SGS 2? Trochę słabsze parametry, ale niższa cena ? :gwizdanie:

Rozumiem Cię.

Argument cenowy do mnie zdecydowanie trafia :)

Większość smartfonów, szczególnie te będące rok temu na najwyższej półce (jak wiesz, "wszystko płynie" :) ), dzisiaj są często w bardzo przystępnych cenach, osiągami nieznacznie ustępując powyższym modelom.

Co powiesz w takim razie na Samsung Galaxy S I?

Niewiele gorsze parametry, a cena powinna już być zdecydowanie bardziej przystępna.

Dla przykładu: Ja z mojego Wave'a jestem zadowolony. Byłbym nawet i bardzo, gdyby nie Bada (jedynie z racji ciągle ubogiej ilości aplikacji), chociaż wiem, że zapewne lada dzień-tydzień i na niego będzie dostępny w pełni działający Android :) Oczywiście z gwarancji i supportu wtedy nici :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie porównuję SGS I i SGS II , główne różnice to lepszy aparat, minimalnie lepsza bateria, oraz troszkę lepszy procesor. Bynajmniej to na szybko zauważyłem na porównywarce. Ale różnica w cenie to kilkaset PLN. :cool1::good: :good:

Także wiemy, że alternatywą dla SGS 2 jest jego poprzednik.

A jakaś alternatywa np. dla HTC Sensation? :naughty: lub SE X10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu telefonowanie, smsy, internet, muzyka, czasem może jakiś film, od czasu do czasu pstryknąć fotki potrzebny jest taki kozak?

:kox: proste wymagania dla zwykłego telefonu :naughty:

Jak lubisz przeglądać zdjęcia, oglądać filmiki, surfować po necie na jednocalowym monitorku to zdecydowanie nie kupuj smartfona :wink4:

Alternatywa dla HTC Sensetion to HTC Desire HD, ale nie wiem ile kosztuje i czy się załapie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakaś alternatywa np. dla HTC Sensation? :naughty: lub SE X10

Dla Sensation, tak jak napisał Jarko :)

Alternatywa dla HTC Sensetion to HTC Desire HD, ale nie wiem ile kosztuje i czy się załapie...

Lub ewentualnie HTC Desire S.

Jeśli chodzi o SE, dla mnie najlepszą alternatywą jest niekupowanie SE :)

O SE mam równie złe zdanie co o Nokii, ale podkreślam - to jedynie moja prywatna opinia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu telefonowanie, smsy, internet, muzyka, czasem może jakiś film, od czasu do czasu pstryknąć fotki potrzebny jest taki kozak?

:kox: proste wymagania dla zwykłego telefonu :naughty:

ale mnie łapiesz za słowa :tongue4: :tongue4:

czy wejściie na internet na YT lub A4-klub.pl , słuchanie mp3ek, film od wielkiego święta ( wspomniałem o tym, bo z testów wynika, że sporo telefonów obsługuje dvixy czy tam xvidy, i kilka fotek w miesiącu to coś ponadprzeciętnego :cool1::naughty: aaa i zaznaczałem to już wcześniej, nie muszą to być zdjęcia, z których będę drukował plakaty, muzyka też nie musi być BOSE :decayed:

Jeśli chodzi o SE, dla mnie najlepszą alternatywą jest niekupowanie SE :)

O SE mam równie złe zdanie co o Nokii, ale podkreślam - to jedynie moja prywatna opinia :)

no dawaj dawaj, nie ma co tajemnicy z tego robić :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu miałem wcześniej 2 telefony tego producenta (SE) i o obu mam jak najgorsze zdanie.

Mogę zaryzykować stwierdzenie, że rozlatywały mi się (dosłownie i software'owo) w rękach :)

Wnioskując z Twoich wypowiedzi, jeśli koniecznie chcesz mieć Smartphone'a z Androidem, bierz Pan wymienione Galaxy S I lub HTC Desire S/HD.

Natomiast, jeśli Android nie gra pierwszych skrzypiec, polecam Wave'a. W zasadzie obojętne czy I czy II. Różnice są naprawdę niewielkie.

Ogólnie: One są w dobrych pieniądzach, mają niezły procek (1 giga), sensowny aparat (5 megapixeli + autofocus), bez problemu odtwarzają filmy (mp4, avi, divx, whatevav :) ) i w miarę nadają się do przeglądania neta. Jeśli tylko BADA nie jest dla Ciebie problemem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Deserek(HTC Desire)? Mieści się w budżecie, ma 1GHz procek, można wrzucić custom romy, szybkość działania i wydajność dodatkowo poprawia się po wrzuceniu sprawdzonego ROMa. Stockowo Andek 2.2 lub 2.3(a więc najnowszy). Sam mam od kilku miesięcy i jestem więcej niż zadowolony(przesiadłem się z e52). Pozostaje jeszcze kwestia wyglądu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również używam od dłuższego już czasu SGS2 i jestem bardzo zadowolony - żeby rozładować baterię w 1-2 dni musiałbym cały czas mieć odpalone YT, lub grać w gry - wtedy owszem bateria leci na pysk. Podobnie, jeśli będziesz go traktował jak aparat, czy kamerę HD, ale do tego są inne gadgety :decayed: Okazjonalnie spokojnie można pstrykać.

Przy normalnym użytkowaniu trzyma w moim przypadku 3-4dni (dużo rozmów, pisania sms/mms, itp.) Dodam tylko, że cały czas chodzi mi BT, bo nie lubię go uruchamiać za każdym razem, gdy wsiadam do auta :wink4:, a to też skraca czas pracy.

Non stop odświeżana pogoda, itp widgety. Ja osobiście jestem z niego bardzo zadowolony.[br]Dopisany: 15 Wrzesień 2011, 09:13_________________________________________________I potwierdzam, że z BT Audi łączy się migusiem i bez problemów, a to w moim przypadku też było jakimś kryterium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wstąpiłem przypadkiem do lokalnego komisu/lombardu. Ani SGS2, ani praktycznie żadnych HTC nie bylo, ale był za to Samsung Omnia 2 :chytry: , sprzedawca pozwolił mi się nim pobawić. Z takich pierwszych wrażeń to całkiem fajnie leży w dłoni, foty bynajmniej oglądane na telefonie robi chyba całkiem całkiem (aparat 5mpx). Absolutnie nie mówię, że akurat ten wpadł mi jakoś w oko ale chociaż wiem co to dotykowy Samsung.

Może orientuje się ktoś jak się w praktyce ma w/w telefon do SGS I? SGS 2 odpada raczej z racji ceny.

Nie mam jeszcze żadnych spostrzeżeń nt. HTC np. DESIRE :mysli: ale powoli powoli czegoś się dowiaduję m.in. dzięki waszym opiniom i sugestiom :good: :good:

A swoją drogą to w tym szukaniu trzeba zachować trzeźwość umysłu. Wrzuciłem sobie w porównywarkę OMNIĘ 2 i SGS2 , ten drugi ma lepszy aparat, adroida, minimalnie lepsza baterie, szybszy procesor. Ale co jest istotne to różnica w cenie. Praktycznie 3x droższy jeden od drugiego :shocked:

Trzeba sobie zdać sprawę z tego co to znaczy pojęcie "nowy model" . Bo Omnia ma już ok 2 lat od wypuszczenia,a SGS 2 jest świeży. Ale ja najnowszym Audi nie jeżdżę i nie jest konieczne żebym miał najnowszy telefon :gwizdanie:

Zbieramy informacje dalej :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów sie jeszcze nad Iphonem, 4 jest droga ale 3GS kupisz a jak ci nie będzie pasował to za rok go sprzedasz

i za dużo nie stracisz lepiej trzyma cene od Audi.

Moja żona ma już drugiego i nie wyobraża sobie innego telefonu,

ja też jestem na etapie wymiany telefonu obecnie użytkuję E71 i nie narzekam ale czas na zmiany tym bardziej że

mogę sobie wybrać co chcę (taką mam taryfę) jedynie co mnie powstrzymuje przed tymi wszystkimi smartfonami to bateria. :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam duża baza danych plus ceny http://www.chip.pl/serwis/smartfony/ranking/sprzet-mobilny/smartfony

telefony na Androidku:

G1

HTC Desire

HTC Desire HD

HTC Legend

HTC Magic

HTC Sensation

HTC Wildfire

LG Optimus 2X

LG Optimus One

LG Swift

LG Swift Black

Motorola DEFY

Motorola Milestone XT720

Nexus One

Nexus S

Nook

Samsung Epic 4G

Samsung Galaxy S

Samsung Galaxy S II

Samsung Galaxy Tab

Samsung Galaxy Tab 10.1

Samsung i5510 Galaxy 551

Samsung i5700

Samsung i5800

Samsung i7500 Galaxy

Samsung i8520 Galaxy Beam

Samsung S5830 Galaxy Ace

Samsung Galaxy Mini

Sony Ericsson Xperia Play

Sony Ericsson Xperia X8

Sony Ericsson Xperia X10

- najszybsze tel. to Samsungi i Htc wiadomo te najnowsze mają 2 procesory, jednak cena jak dla mnie na razie za duża

- Sony ma raczej delikatne wykonanie, też bym nie kupił

- motorole wykupił właśnie Google, więc poczekałbym na smartfon już z połączonej współpracy

- Nokia startowała na symbianie ^3, wyszła aktualizacja do Anny i jest duży postęp. Z recenzji i opinii użytkowników wynika że jest spore przyśpieszenie

systemu, i brak zawieszki, a to nie koniec bo już w wersji Beta jest Symbian Bella, z tego co widziałem na forach jest naprawdę dobrze, mimo zapowiedzi instalowania Windowsa Phone 7, Symbian ma się coraz lepiej,

- samsung galaxy s, jest szybciutki ale... nie ma lampy błyskowej, i strasznie podatną na zarysowania obudowę co po miesiącu użytkowania będzie już widoczne. Jak wiadomo Samsung ma też swojego OeSa: Bada - bardzo dobry rozwojowy system, super pracuję na Wave s8500 i s8530 II, polecam te telefony bardzo dobrze wykonane, niedrogie, i ekran ze szkła wzmacnianego chemicznie Gorilla Glass.

Jak potrzebujesz jakiejś opinii o tel. to pytaj, ja też jestem przed kupnem wiec oceniam wszystko na chłodno, liczy się dla mnie każdy detal, jak sklep z aplikacjami, aparat, procesor, wykonanie, oprogramowanie itd. Mam swojego faworyta, jednak nie będę pisał bo może też wpadniesz na ten trop co ja :>

Jeżeli chodzi o baterie to przy początkowej zabawie w każdy smartfon świeci max 2 dni, gdy emocje już opadną spokojnie 4-7 dni, chyba że używasz intensywnie, internet itp. Jeżeli chcesz z klawiaturą to biznesowy telefon BlackBerryŸ Bold™ 9780 lub dotykowy ekran + qwerty w Nokia E6-00, jeżeli smartfon to coś z HTC.

do 20.09. w Orange jest promo:

HTC Desire HD

abonament: 89,90 zł

tylko przez internet: 1 zł

Nokia X7

abonament: 89,90 zł

tylko przez internet: 1 zł

http://www.orange.pl/portal/map/map/article?id=8030465

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: :hi:

na bieżąco przeglądam internet czytając i oglądając recenzje na YOUTUBE różnych telefonów,

Interesujący był do wczoraj Samsung Galaxy S, aż zorientowałem się :tongue4: , że nie ma on jak przedmówca wspomniał lampy błyskowej, co jest dość dziwne :gwizdanie: , chyba, że ten telefon to taki kozak , że robi zdjęcia w ciemności niczym noktowizor :naughty: A druga sprawa to kiepska obudowa z tyłu podatna na rysy ( można by pokusić się o futerał).

Słuchajcie, ciągle i w tym temacie i w internecie piszą o tym Androidzie, ale coraz bardziej sobie zaczynam otwarcie stawiać pytanie czy to jest dla mnie priorytet ?? Czy np. system Bada nie wystarczyłby?

Całkiem ciekawy wydaje się Samsung Wave/ Wave II , chociaż praktycznie są to telefony różniące się detalami. :mysli: Ceny wydają się być przystępne, niezła obudowa (chyba), nie najgorszy aparat, lampa jest, czytelny wyświetlacz jest, podstawowe funkcje ma, więc może byłby ciekawą propozycją. Jedyne co mnie zmartwiło po obejrzeniu jego recenzji na YT to fakt, że chyba jest strasznie podatny na odciski palców i trzeba będzie go co chwilę przecierać :mysli:

Ma ktoś takiego?

PS. Przeglądam też HTC, ale póki co podobają mi się drogie modele (czyt. dobrze powyżej 1000 PLN). Np. Sensation.

Aha, i moim zdaniem takie rzeczy jak wykonanie, bateria, lampa lub jej brak są najbardziej istotne przy wyborze telefonu nie i na to najbardziej zwracam uwagę.

Byłbym wdzięczny za opinii o tym systemie Bada chociażby w Wave II bo to całkiem ciekawa oferta. Czy na prawdę tak obiega dla Androida ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bawiłem sie xperia x10,strasznie drętwy telefon menu to trzeba ogarniać z instrukcja.

Chyba kupilbym samsunga gs2 przynajmniej ma szybki proc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba kupilbym samsunga gs2 przynajmniej ma szybki proc.

cena póki co dla mnie nie do zaakceptowania :wink4:[br]Dopisany: 19 Wrzesień 2011, 22:05_________________________________________________Tak swoją drogą. Miał ktoś do czynienia z Motorolą DEFY? :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja biorę nokie n8, ma wszystko co potrzeba, nie jestem maniakiem aplikacji, wystarczy mi symbian, ale aparat mmm...

jak zdecydujesz się na Wave to raczej I bo ma super amoled

oglądałeś recenzje N8?? np. ta

dosyć fajnie koleś o telefonach opowiada

Nokia N8 - recenzja Webshake.tv [PL] test

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...