Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ARG] Zapach benzyny pod korkiem oleju-duże spalanie,strzela na zimnym!


hubert1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dzisiaj odkręcając korek oleju poczułem zapach niespalonej benzyny.Czy u was też tak jest ,jeśli nie to co może być przyczyną.

Piszę o tym bo martwi mnie duże spalanie ok 13 litrów po mieście.Innym objawem jaki mam to problem opisywany tu wielokrotnie na forum ale konkretnego rozwiązania nie znalazłem.Rano jak jest zimny to po zapaleniu falują obroty i coś strzela pod maską :mysli:.Trwa to ok.minuty i potem już jest ok.

Nie mam gazu !

VAG pokazuje mi tylko 16514-(Sonda lambda obwód (strona 1 czujnik 1)).

Dzięki za podpowiedzi ! :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sonda zle dobiera mieszanke i moze zalewac silnik, stad smrod i wieksze spalanie

u mnie też śmierdzi spod korka odkąd zaczęło go przerywać, gdzieś miałem jakieś przepięcie i pod obciążeniem zaczynało go telepac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem u siebie podobnie, tzn. duże spalanie, falowanie obrotów, czuć było paliwem nawet jak się otworzyło tylko maskę, nawet kopcił mi na czarno.

Padła sonda, wymieniłem na nową Boscha i wszystko ustało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem dodać że to falowanie obrotów i strzelanie występuje jak jest bardzo zimny (po nocy) i to w określonym przedziale temperatur na zewnątrz tj ok.+ 10 stop do - 10 st.W lecie tego problemu nie mam(noc 15 st i więcej) ,natomiast w zimie jak jest w nocy do -10 to strzela i faluje ,jak jest ok -20 to problemu nie ma.Dziwne.Przy tym błędzie też mi mechanik od razu powiedział sonda do wymiany .Można zainwestować 400 zł ale jeśli to nie jest przyczyna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sondę Boscha kupisz u usera Tom77 za około 220zł z przesyłką a wymienisz sam w garażu. Sam to przerabiałem :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro komp wywala ci błąd sondy to na pewno wymiana, nawet jeśli sonda nie jest bezpośrednią przyczyną twojej usterki, nie zaszkodzi a polepszy sytuację, także wymień i tak i tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz VAG-iem jak sonda oscyluje na wolnych, średnich i wysokich obrotach

i też jak nagrzewa sie silnik i jakie są wskazania czujnika temperatury

od razu sie wyjasni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne objawy w tym silniku tylko że ja sondę wymieniałem rok temu.

A teraz jak temperatura w nocy spada to rano silnik się dusi,strzela i nie wchodzi na obroty.

Tak jak by nie palił na jeden gar.

Wczoraj wymieniłem świece i przemyłem przepławkę.Ale nic to nie dało.

Muszę się wybrać na VAGa.Ale coś mi się nie chcę wierzyć że to znowu sąda poszła się paść :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zarznieta nie chodzi, ale zdrowa powinna, od tego ma podgrzewanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...