Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Gdzie i za ile kupie rure zamiast katalizatora (foto) ?


marewel

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mała poprawka ta rurka od turbo powinna być 2,75" bo to właśnie 70mm. Dokładnie takiej średnicy jest ten kawałeczek w ori rurce przed samym katem gdzie jest gniazdo na sonde lambda. 2,5" to 63,5mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo pokazali chlopaki haha :polew: :polew: :polew: Piotrek, trzeba było jechac do Tadla na Zblitowska Góre zrobił by ci profi to, u nas w klubie wszycy chlopaki porobili wydechu u niego i zadowleni :kox::D Powinien zwiekszyc srednice a nie zmiejszyc to pokazał gosc klase chyba urwał Ci, ze 30 KM :naughty:, ja mam downpipa 3 cale od the.wolfa i daje rade :gwizdanie:

[/quote

Mowisz pawkog ze w Zbilitowskiej jest fachowiec :) , poniewaz planuje zmiane na stozek wraz ze strumienica prawdopodobnie usuniecie kat. i pasuje mi to zlecic komus odpowiedniemu zeby sie rozcarowac .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo pokazali chlopaki haha :polew: :polew: :polew: Piotrek, trzeba było jechac do Tadla na Zblitowska Góre zrobił by ci profi to, u nas w klubie wszycy chlopaki porobili wydechu u niego i zadowleni :kox::D Powinien zwiekszyc srednice a nie zmiejszyc to pokazał gosc klase chyba urwał Ci, ze 30 KM :naughty:, ja mam downpipa 3 cale od the.wolfa i daje rade :gwizdanie:

[/quote

Mateusz, jedz do tadla pierwsze tłumiki od moscic, chlop sie zna na rzeczy i wie co w tarawie piszczy :naughty:, nie zakładaj broń boże żadnych strumienic, katalizatorów sportowych bo i po co ?! Daruj sobie niech ci wspawa tak jak Piotr bedzie robił 2,5" i bedzie luxus :kox: Stożek chyba tylko dla dzięku, ale czy warto ? lepiej zainwestuj w takiego inlet-pipa: 621_large.bmp

Mowisz pawkog ze w Zbilitowskiej jest fachowiec :) , poniewaz planuje zmiane na stozek wraz ze strumienica prawdopodobnie usuniecie kat. i pasuje mi to zlecic komus odpowiedniemu zeby sie rozcarowac .

[br]Dopisany: 19 Październik 2008, 22:11_________________________________________________gregory, ile za zestawik ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu tak uwazasz zebyl sobie darowal (Zamontowanie Strumienicy Doloty) ??

Wyczytalem na jednej ze stron ze podobno dobrze dobrana strumienica poprawia elastycznosc silnika i przesowa jego optymalny moment obrotowy okolo 1000obr/min nizej . Wychodzi na to ze nie musisz wtedy cisnac po 5 tysi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mnie zastanawia ale wyczytalem to z tego co pamietam z jednej z lepszych stronek (przynajmniej na taka wygladala) wiec chyba nie napisali by czegos ficyjnego hehe nie wiem i dlatego zastanawiam sie na wstawieniem tej strumienicy :mysli: pobuszuje jeszcze bo sieci i poszukam informacji na temat tego gadzetu . Takie pytanko Pawko Co myslisz o zrobieni calego dolotu z filtrem stozkowym i wsadzenia ic takie przygotowanie pod nowa turbine czy pasowalo by cos jeszcze zmodernizowac ?? A na koniec chcialbym to zgrac nowa mapa ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, ludzie tak jak napisałem wyżej, nie róbcie zamętu. Mierzy się średnicę zew.

A czemu tak uwazasz zebyl sobie darowal (Zamontowanie Strumienicy Doloty) ??

Wyczytalem na jednej ze stron ze podobno dobrze dobrana strumienica poprawia elastycznosc silnika i przesowa jego optymalny moment obrotowy okolo 1000obr/min nizej . Wychodzi na to ze nie musisz wtedy cisnac po 5 tysi .

Zamontuj strumienice to zobaczysz co ci przesunie, ale napewno nie będzie to moment. Czy ta strona to przypadkiem nie było allegro, gdzie strumienice sprzedaje się obok magnetyzerów? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie , nie bylo to allegro :decayed: powiedz gregory to warto ja montowac ?? Bo mialem taki zamiar lecz teraz to mam wachanie hehe :decayed: czytam jedno slysze drugie i teraz jestem w kropce :)

Szkoda, że nie potrafisz wyciągać wniosków z tego co zostało już wielokrotnie napisane na forum :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje ze kanalizacyjna np 110 fi od muszli, bedzie jeszcze lepsza, bo wiesza srednica no i wiecej kuni ! :kox: :kox: :kox:

Mylisz się. 2,5" to jest optymalna średnica dla seryjnej turbiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno dobrze dobrana strumienica poprawia elastycznosc silnika i przesowa jego optymalny moment obrotowy okolo 1000obr/min nizej . Wychodzi na to ze nie musisz wtedy cisnac po 5 tysi .

Po 5tysi w 1.8T masz max. moc, a moment poniżej 2000rpm, więc przesunięcie o 1000 to możesz mieć chyba w górę.

Poza tym poprawiając dolot wypada poprawić wydech, wtedy możesz spodziewać się jakiegoś sensownego efektu - silnik będzie szybciej "oddychał".

Nie napisano tego na stronie, gdzie znalazłeś strumienicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo czytasz. Odpowiedź masz przecież w wątku, w którym piszesz... O co Come On?

http://www.a4-klub.pl/smf/odp_b5_aeb_jak_pomoc_turbinie-t25445.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy mi dziś spawacz zmontował coś takiego

http://img116.imageshack.us/my.php?image=snc00032ti9.jpg

i sam nie wiem czy to dobrze czy źle, mianowicie auto chodzi minimalnie głośniej, trochę pierdzi....

ale mnie zastanawia czy aby ta rurka nie jest pod zbyt ostrym katem zespawana... trochę jestem zawiedziony zwłaszcza ze warsztat zażądał 250 zeta za taka robotę ( do tego dali nowe uszczelki śruby jakąś tam pastę itp)

Poradźcie koledzy reklamować czy jest ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...