Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Sposób na rezanie i mocowania soczewek :)


...:::BRYLANT:::...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przedstawię swój sposób na rezanie soczewek.

Jak to w tytule jest to środek lampy depo zespolony, co do zdejmowania z auta czy tam rozklejana to nie będę tego opisywał, bo to chyba każdy już wie, a jak co to na forum można poszukać.

No to zaczynamy :)

Pierwszy etap to przymiarka soczewki i to pominiemy, bo i tak wiemy, że nie będzie pasować do otworu jak i mocowań.

Niestety nie posiadam fotek, przed bo swoich jeszcze nie rozkleiłem a foto robione już po powiększeniu otworu

Kolejnym krokiem to jak każdy się domyśli powiększenie nieszczęsnego otworu. I tu mamy wiele sposobów na tą metodę ja osobiście wybrałem taką jak poniżej

Potrzebna będzie do tego otwornica fi 70 z uchwytem i wiertarka

2d6mtlf.jpg

Kółka jedno średnicy wewnętrznej otwornicy drugie zaś średnicy oryginalnego otworu soczewki plus dodatkowe kółko z deski czy tam, kto co znajdzie pod ręką po to jak będziemy rezać otwór żeby otwornica po przejściu nie poharatała nam ręki i śrubka ja dałem fi6 kilka podkładek i rzecz jasna nakrętka :)

2yobpr4.jpg

Po złożeniu to wygląda tak

27x0xsn.jpg

1zm2xp2.jpg

I to przykładamy od tyłu a od przodu otwornica i tak wiercimy, ponieważ wtedy z przodu mamy idealnie otwór gładki równy na brzegach a jak wiadomo otwornica przy końcu wiercenia zawsze coś oderwie z boków otworu

10gcoq9.jpg

To kółko, co widać znajduje się wtedy w oryginalnym otworze a na to z przodu przykładamy otwornice z kółkiem prowadzącym a jest ono włożone w nią, dlatego ze jest tylko o 0.1mm mniejsze od średnicy wewnętrznej i gdybyśmy je skręcili z tamtym to ciężko jest na to nałożyć otwornice a tak jest o wiele prościej

2d0nll4.jpg

imqjab.jpg

Gdy to już mamy gotowe

2urt7ut.jpg

Zostaje nam podszlifowanie od tył tak jak widać boków gniazda gdzie będzie soczewka, dlatego ze lekko o nie zawadza a po tym zabiegu wchodzi gładko

v75dfq.jpg

2mqrwrd.jpg

A o to nowy otwór z starą soczewką

mh9dle.jpg

68sk8o.jpg

Czas na dorobienie mocowanie :>

Ja postanowiłem zrobić to tak by trzymało i było miłe dla oka :)

Użyłem blachy ocynk gr. 1mm i powycinałem kółeczka :decayed: średnica większa od soczewki

2q8vqkl.jpg

2cf8gvm.jpg

2dlixd1.jpg

Kilka na zapas :naughty:

Po tym bierzemy i przecinamy na pól i jak dobrze pójdzie to wystarczy na dwa uchwyty :)

xo2ibc.jpg

Otwory pod ori uchwyty zrobione na oko, ale trafione rozstaw 60mm

2luyusw.jpg

I przymiarka

28iyd1h.jpg

Ta blaszka jest za krótka jak widać to tylko na potrzeby foto żeby było wiadomo, o co kaman :)

Po przykręceniu jej wpasowujemy soczewkę i wypoziomowaną( nie trzeba tak super dokładnie jej poziomować) kładziemy tak by nam się nie ruszała i przez jej ori montażowe otwory wpuszczamy śrubki, którymi ją przykręcimy. Ja takich długich nie posiadałem, więc wykonałem z pręta gwintowanego. Wkładamy w otwory i odrysowujemy je do dokoła pisakiem na tej blaszce dzięki temu wiemy gdzie będą otwory

Po wywierceniu i zebraniu nadmiaru materiału mamy coś takiego. Jak wyżej wspomniałem nie musieliśmy super dokładnie jej poziomować a to, dlatego że otwory są fi 4,5mm a śruba fi 4mm tak, że mamy luz po to by przy końcowym montażu ją wypoziomować jak najlepiej

1o6s9c.jpg

2m2jp92.jpg

Zmontowany

2ng66nd.jpg

Zostało zajęcie się jeszcze jednym górnym mocowaniem, bo tam jest, co prawda mniej, ale jest jednak przesunięty otwór. Z tym jest trochę więcej roboty no, ale co tam trzeba to się zrobi :>

Rozwiązałem to tak

Kawałek druta śr. 3mm naostrzony, ucięty

4vq0p0.jpg

w6wgwh.jpg

Wpuszczamy go w górny otwór a potem zakładamy soczewkę przykręcamy na dolne uchwyty i palcami dociskamy go do soczewki, poruszając nim ładnie zaznaczy punkt wiercenia otworu

ejefqb.jpg

2aj2m9y.jpg

6jow0l.jpg

Po wywierceniu

rr1dzo.jpg

Śrubki potrzebne do górnego mocowania zespawujemy z kawałkiem tego samego pręta gwintowanego

28klllh.jpg

mtp189.jpg

2wnw9xx.jpg

A o to całość :naughty:

t6b1up.jpg

2vxnhaf.jpg

I z soczewą

28tufck.jpg

xkyujo.jpg

nx7694.jpg

282jbjc.jpg

Finto :tongue4:

hurhvm.jpg

11speyq.jpg

Wiem, że to już trzeci temat dotyczący tej operacji, ale mimo to postanowiłem przedstawić swoja metodę :)

Jeżeli ktoś ma pytania niech pisze a jeżeli temat nie potrzebny do kosza i proste :)

Jak ktoś by używał takich soczewek

21179k3.jpg

xcsqw7.jpg

Lub podobnych to mogę dorobić taki montaż, Jeśli ktoś będzie chciał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak z tymi mocowaniami?? zrobisz?? ewentualnie podaj jakieś wymiary. to może samemu coś wykombinuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak z tymi mocowaniami?? zrobisz?? ewentualnie podaj jakieś wymiary. to może samemu coś wykombinuje.

mocowania zrobione cały komplet[br]Dopisany: 05 Styczeń 2012, 15:21_________________________________________________

duzo rezania widze i wymaga troche sprzetu. fajna prasa ;p

wręcz przeciwnie nie jest tak źle :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra robota i opis :hi:. (widzę fotkę z mojej pracy)

9

dobra robota i opis :hi:. (widzę fotkę z mojej pracy)

9

mówisz :wink4: możne i faktycznie podobna :>[br]Dopisany: 05 Styczeń 2012, 23:53_________________________________________________tu masz ja wygląda zestaw te jest akurat bez otworów pod soczewkę i kółek pod otwornice do tego ma większe mocowania i dłuższe pręty by pasowało do innych soczewek :)

148ixio.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...