Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Problem z spalaniem w 1.8T


Takumi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam mały problem z moim autkiem mianowicie .. przy średnio-szybkiej jeździe autko pali okolo 15 l ..

do tego dochodzi bardzo odczuwalny zapach benzyny tzn opary ze strony silnika gdy sie otworzy okna ... zaznaczam ze nie ma żadnych wycieków benzyny i tym podobne ...

Świece sa czarne .. sadze ze to ma związek z nieprzepalonym paliwem ..

czasem na problem zebrać się i dławi go jak dam pełny gaz na niższych obrotach ..

Występuje tez efekt wystrzału z wydechu gdy mocno przyspieszam i wcisnę następne mocno hamulec ..

i pytanie czy czasem nie rozchrzaniła sie mapa wtryskiwaczy ?? bo moim zdaniem za dużo paliwa daje a nie przepala go do końca lub cos z przepływką powietrza jest związane ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak poprzednik pisał do sprawdzenia czujnik temp. dodatkowo lambda , przepływka i świece. Poproś kogoś z okolicy o zrobienie logów dynamicznych to wszystko wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bankowo sonda, już były takie problemy w klubie i przeważnie jedna była główna przyczyna :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam sporadycznie podobny problem, przy bucie z niskich obrotow do prawie odcinki, czasem jak juz jest na wyzszych obrotach nagle zaczyna sie dlawic i pracowac nierowno tracąc moc i gasnąć, uspokaja sie dopiero jak chwilke pochodzi na wolnych albo w czasie wolniejszej przejazdzki, tak jakby go zalewalo w gornych zakresach mocy, wtedy tez smierdzi troche beną, spod korka oleju tez, tylko że u siebie obstawiam świece bo nie wiem czy były kiedykolwiek wymieniane, a błędów komp żadnych nie wywala - stąd myślę że sonda jest raczej ok, spalanie mniejwięcej w normie 12-13L w mieście na krótkich odcinkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...