Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6/B7] FIS zawyża spalanie


rakud29

Rekomendowane odpowiedzi

nie zawyza a zaniza pomylilem sie przepraszam widze ze nikt mi nie pomoze kazdy tylko jakies wnioski wyciaga ja wiem tyle po to to jest zeby pokazywalo dokladnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zawyza a zaniza pomylilem sie przepraszam widze ze nikt mi nie pomoze kazdy tylko jakies wnioski wyciaga ja wiem tyle po to to jest zeby pokazywalo dokladnie

przeciez usilujemy tobie wykazac ze FIS prawdopodobnie pokazuje prawidlowo.

napisalem zebys pomierzyl spalanie przy stalej predkosci i porownal je z wskazaniem FIS. wtedy mozna oszacowac czy faktycznie ECU otrzymuje bledne informacje na podstawie ktorych oblicza niewlasciwie spalanie srednie.

generalnie zacznij od porownania wskazan licznika przebiegu, z przydroznymi slupkami odleglosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy a jak jest u was bo ja mam przy 100h srednie spalanie tyle pokazuje 4.6

wiec zaniza czy nie na kilometrach mnie nie oszukuje wiec co moze byc innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wam trochę zamieszam :) i zadam pytanie czy na pewno wiesz jakie jest rzeczywiste średnie spalanie twojego auta :) bo przecież to co wyliczyłeś na podstawie tankowania i tak jest obarczone błędem bo przejechany dystans bierzesz również z urządzeń pokładowych auta więc jeżeli komp przekłamuje to może również być niewłaściwy dystans :)

morał z tego taki, że nie ma co się nad tym za bardzo zastanawiać i doliczać 0,5 litra tylko jeździć i cieszyć, że nic poważnego się nie psuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wam trochę zamieszam :) i zadam pytanie czy na pewno wiesz jakie jest rzeczywiste średnie spalanie twojego auta :) bo przecież to co wyliczyłeś na podstawie tankowania i tak jest obarczone błędem bo przejechany dystans bierzesz również z urządzeń pokładowych auta więc jeżeli komp przekłamuje to może również być niewłaściwy dystans :)

morał z tego taki, że nie ma co się nad tym za bardzo zastanawiać i doliczać 0,5 litra tylko jeździć i cieszyć, że nic poważnego się nie psuje :)

wlasnie dlatego zadalem pytanie o wskazania przebytej drogi. moje auto przeklamuje o kilka procent, a w B6 przeklamanie dochodzilo do 8 %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kto powie gdzie w vagu sie zmienia ta wartosc procentowa?

:szukaj::cool1:

http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?p=1107562&sid=7bd2e8ce6009e65cf5a5676850f5ab2f

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ja mam powiedzieć.

Witam, proszę was o pomoc kupiłem audi A4 1,9 115KM i mam kłopot z FIS pokazuje mi średnie spalanie 17-18litrów a chwilowe to i 80-90 litrów jak naciskam na pedał. Nie mam pojęcia co może być za przyczyna. Proszę podpowiedzcie coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...