Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6/B7] FIS zawyża spalanie


rakud29

Rekomendowane odpowiedzi

witam koledzy bylem kiedys u znajomego bo fis zaniza mi spalanie o ponad 1 litr i zwiekszyl mi w ustawieniach na 115% bo tyle mozna max mialem na 100 teraz fis oklamuje mnie o jakies 0.5 litra co jest nie tak ze tyle zwiekszone i dalej mi zaniza jest moze odpowiedzialny jakis czujnik skad komputer to wylicza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne jest to, że FIS może pokazywać inne spalanie, niż to faktycznie zmierzone. 0.5 l. różnicy to dobry wynik. Wszystko zależy od stylu jazdy, postoju w korkach itp. Jeśli chcesz wiedzieć jakie dokładnie masz spalanie to wylicz je z ilości spalonego paliwa i długiego dystansu w km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fis zawsze będzie troszkę przekłamywał ,koledzy wyżej opisali jak sprawdzić spalanie-zatankować kilka razy pod korek i wyliczyć sobie średnie spalanie z przejechanych km :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to tez sporo biorac pod uwage ze mam w kompie dane juz na 115% bo wczesniej bylo prawie 1.5 litra macie koledzy jakis pomysl co moze na to wplywac zawsze tankuje do pelna i zawsze kasuje srednie spalanie i caly czas oklamuje o 0.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja nie robie afery tylko jak bym nie zmienil w kompie to przeklamywal o 1.5 litra a to duzo po zmianie jest ok 0.5 wiec po co ten komp jak glupoty podaje jedni mowia ze maja ok wiec czego ja mam nie miec przez to pytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ci co mają ok nie sprawdzają tego tak dokładnie jak ty po za tym jest to orientacyjne spalanie a nie z dokładnością co do 0,1l tak samo jak prędkościomierz który wskazuje większą prędkość niż faktycznie jedziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koła masz standardowe?

poza tym 0,5l to świetny wynik wg mnie nie ma się czym przejmować... i tak szczerze to nawet nie wiedziałem że kogoś interesuje tak dokładnie ile pali auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz zuzycie paliwa VAG-iem.

Podaj wartosc spalania chwilowego przy stalej predkosci 100 km/h na plaskiej drodze na 6 biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesz się, że masz taki "problem". W trasie chyba paliwa Ci nie zabraknie co? Wyjazd na wczasy zdołasz zaplanować? Obliczyć ile mniej-więcej będziesz potrzebował paliwa by przejechać od punktu A do punktu B też możesz? Ja nawet nie sprawdzałem czy mi przekłamuje czy nie? Po co? Gdyby palił za dużo to bym się zastanawiał, ale że na FIS-ie lekko przekłamuje no naprawdę straszny problem. Na Twoim miejscu przy silniku BLB skierowałbym swoje zainteresowania w inną stronę? Jak długo jeździsz tym autem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy czy wy nie rozumiecie moje pytanie jest dlaczego przeklamuje co jest tego powodem ze jedni maja 0.1 litra a ja mam 0.5 ale przy zmianie w kompie na 115% a tego sie nie powinno zmieniac ale jak bylo na 100 to wtedy przeklamywal o 1.5 litra wiec duzo opony mam seryjne tak samo felgi wiec co moze jeszcze na to wplywac kolego pukko wady tego silnika znam ale na razie nie narzekam na ten silnik ja juz przejechalem tym autem 40 tys a ma przejechane 170tys i wiem ze przy wymianie paska musze zrobic naped pompy ale to oddzielny temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy ja twierdze ze narzekasz. tylko napisales ze zawyza spalanie, natomiast twierdzisz ze przy jezdzie z predkoscia 100 km/h pali 4,6 L/100km.To ile FIS tobie wtedy pokazuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...