Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] skorodowane tarcze hamulcowe


mxzibi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Jakiś czas temu poczułem na pedale hamulca, ze delikatnie podczas hamowanie zaczyna lekko bić.

Odkręciłem koło przednie i stwierdziłem ku mojemu zdziwieniu ze tarcza jest w 1/3 części zardzewiała po wewnętrznej stronie.

Sprawdziłem klocki i sa ok , sprawdziłem również czy dość lekko przesuwa sie tłoczek hamulca ale jest ok

Czy może ktoś spotkał sie z podobnym zjawiskiem bo ja szczerze nigdy nie miałem takiego problemu i nie wiem co mam zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz take cos?

27d7a9c028fd60d0m.jpg

fa39e77e490472dcm.jpg

ogolnie chodzi o gore i dol?czy masz juz wzery na tarczy?trzeba by bylo zebrac na tokarce jak jest jeszcze co,ja narazie jezdze bo klocki mam dobre ale na wakacje mam juz kupione nowe tarcze i klocki,czyli u ciebie jak masz tarcze grube to jeszcze mozna zebrac,jak nie to niestety wyniana czeka i jak najbardziej od tego bicie moze powstawac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze chodzi o powierzchnie tarcia.

jesli nic nie jest krzywe to przeczysc caly zacisk, wyczysc tloczek, wymien uszczelniacze jak i prowadnice.

Przewody tez polecam wymienic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomierz pierwsze jakie masz grube tarcze, bo moze lepiej jest wymienic na nowe niz toczyc, osobiscie jestem przeciwnikiem toczenia, gdyz

cienka tarcza szybciej sie nagrzewa co moze pogorszyc

skutecznosc hamowania w trudnych warunkach.

Jest tez bardziej podatna na ewentualne skrzywienia,

pekniecia itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylnia tarcza ma mieć min 8mm. Może masz t osamo co u mnie na jednym kole czyli zapieczone po których zacisk sie przesuwa, u mnie np jedna strona byla lekko przyrdzwiała bo zacisk sie nie ruszał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziek, jak delikatnie i na dobrym sprzecie to przeciez chyba nic nie ma sie prawa stac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tarcze można przetaczać i nic im nie będzie tylko pytanie, czy jest sens bo nowe tarcze - mowa o zwykłych tarczach - są niewiele droższe niż usługa przetoczenia tarcz, powiedzmy że będzie to w przybliżeniu jakieś 50 zł więc czy jest sens chodzić za tym marnowac swój czas czy lepiej założyć nowe i cieszyć się że są gładziutkie i czyściutkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...