Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Koło dwumasowe - pytanie


Leman

Rekomendowane odpowiedzi

:hi:witam

jakie sa objawy uszkodzonego koło dwumasowego??źle sie dzieje tylko na zimnym , gorącym czy cały czas??

czy jest możliwośc naprawy, regeneracjii takiego koła??

warto montować urzywane koło ??

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj wieczorem miałem przyjemność powyżywać sie troche na torze kartingowym-kreciłem samochód do 3500-4000 rpm, pojezdziłem w ten sposób jakieś 15 minut

potem przejechałem jeszcze jakies 15-20 km, kilka razy podczas ruszania z 1 szarpało samochodem ale nia zawsze-różnie

dzisiaj rano przejechałem jakieś 5 km do pracy i wszytstko w porządku, ruszałem na próbę z 10 razy i jest ok

nie wiem co o tym mysleć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniałem ostatnio dwumas u siebie a objawami było slizganie ( bieg 4 gaz w podłoge i wył a nie jechał.... ) ... mysłałem ze to tarcza sprzęgła a sie okazało ze jednak dwumas poszedł.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

delikatne drganie na pedale sprzęgła przy delikatnym wciśnięciu oznaczają padnięty dwumas ? ? :mysli: sprzęgło bierze w połowie. mam też problemy z pierwszym biegiem czasami na zimnym cieżko włożyć bieg ale to raczej chyba to że mało oleju w skrzyni bo nie zaglądałem jeszcze :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego po pierwsze sprawdź czy masz dwumas ja nie miałem :th: ( ale już mam :naughty: ), po drugie mogłeś po prostu przegrzać tarczę docisk i Ci sie ślizgała, wystygło wszystko i jest ok. Padnięty dwumas może mieć b wiele objawów od trudności w wrzucaniu biegów do drżenia auta lub dziwnych odgłosów. A tak wygląda uszkodzone i wydaje takie dźwięki http://www.wrzuta.pl/film/zfiu8eNuTz/kolo_dwumasowe_uszkodzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego po pierwsze sprawdź czy masz dwumas ja nie miałem :th: ( ale już mam :naughty: ),

no wlasnie- temat troche zakrecony, bo wszyscy krzycza, ze kazdy ahu ma 2mas, a mi mechanik przy wymianie skrzyni i sprzegla powiedzial, ze mam szczescie, bo mam silnik bez dwumasa...

grzanek, a co znaczy, ze nie miales ale juz masz?

i jeszcze jedno- czy drzenie silnika przy wylaczaniu, moze byc spowodowane zapyziala przepustnica? nie ma dziwnych odglosow, poporstu gaszac go lubi sie czasem zatrzasc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak mogę sprawdzić nie rozbierając sprzęgła czy mam dwumas czy nie, gdzieś było że po nr nadwozia ale to też nie wiadomo :mysli: , drżenie pedału odczuwalne jest jakby po każdym obrocie tarczy sprzęgła coś uderzało w coś innego zwiększając obroty drżenia sie nasilają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam "nie miałem i mam" znaczy , kupiłem sobie komplet sprzęgła z dwumasem po bardzo okazyjnej cenie :th: i zabrałem sie sam za wymianę , po rozebraniu okazało sie ze nie mam dwumasa, a ze miałem już taki zestawik złożyłem dwumasa. Powiem wam ze teraz auto dużo kulturalniej przyspiesza, nie drży itd. Jak chcesz sprawdzić czy masz czy nie masz to w sumie można to wymacać :naughty: , przez otwór w skrzyni od góry po prawej stronie(stojąc przodem do auta). Różni się tym że koło dwumasowe jest sporo grubsze, najpierw masz jeden talerz na którym jest wieniec od rozrusznika a potem drugie koło a potem niski docisk. Jeśli nie ma to jest sam talerz ten co ma wieniec i wysoki docisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja niunia ma silniczek 1Z i kolega mi mówił że w tym modelu jeszcze nie było. :embarrassed:

Dobrze Ci kolega mówił :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niektórych 1Z-tach z końca 96 roku już były dwumasy. Najlepiej zajrzeć przez otwór wu góry w skrzyni i widać czy jest dwmuas czy sam wieniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie sprawny :) dwumas wyłapuje drgania wału o raz szarpnięcia przy zmianie biegów dozo lepiej niż normalne koło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o robotę to zależy od zakładu od ok 200 pln w górę, a nowy dwumasik od 900 pln w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...