Jump to content
0
Scottie

[ALL] Czerwone indeksy na prędkościomierzu?

Recommended Posts

Witajcie!

Od dawna nurtuje mnie zagadka, po co są i do czego służą te czerwone indeksy (kreski) na prędkościomierzu?

Dobrze je widać na poniższym zdjęciu - prędkości 30, 50 i 130 km/h.

gJf9H.jpg

Z góry wielkie dzięki za oświecenie. :-)

Pozdrawiam serdecznie,

--

Scottie

Ograniczenia w wiekszosci krajow: w miescie i na autostradzie...

Dzięki za info!

Co prawda spodziewałem się, że będzie to miało jakieś większe, głębsze znaczenie niż takie prozaiczne "ograniczenia"... :-)

PS Ale widać, nasze auta (Audi) są już nieźle przygotowane do planowanego rozporządzenia UE dot. ogranicz. 30 km/h w miastach... ;-)

Kiedys takie cos widzialem w kaszlu. I tam to sluzylo jako wskazowka maksymalnych predkosci na poszczegolnych biegach. oczywiscie ktora na jakim biegu wymagalo od kierowcy odrobiny sprawnosci umyslowej.

a ta kropka po lewej od licznika kilometrów co oznacza?

Czujnik oswietlenia.Samoczynnie przyciemnia,lub rozjasnia podswietlenie wskaznikow.

Kiedys takie cos widzialem w kaszlu. I tam to sluzylo jako wskazowka maksymalnych predkosci na poszczegolnych biegach. oczywiscie ktora na jakim biegu wymagalo od kierowcy odrobiny sprawnosci umyslowej.

też bym na to stawiał, bez względu na fakt jak idiotyczny to pomysł :facepalm:

mu.jpg

Naturalny stan kibica to gorzkie rozczarowanie - Nick Hornby

też bym na to stawiał, bez względu na fakt jak idiotyczny to pomysł :facepalm:

widocznie nie taki idiotyczny skoro jak widać od wielu lat ktoś się tego trzyma, hmm co nie zmienia faktu, że i tak mnie do niczego to nigdy nie było potrzebne. Teraz sobie przypominam jeszcze, ze w PF 125p na tym kultowym prędkościomierzu w postaci poziomej linii też były oznaczone czerownymi kreskami niektóre prędkości. Stawiam na 99% że to dotyczy prędkości na poszczególnych biegach tak jak wspomniałem wcześniej.

A jeśli chodzi o ten czujnik do regulacji poziomu oświetlenia deski to przyznam jeszcze o tym nigdy nie słyszałem. no coż, człowiek sie uczy całe życie a i tak głupi umiera :kox:

Ale wymyślacie niestworzone historie :gwizdanie: 30, 50 i 130 nic wam nie mówi? Tak jak mówił Bieniek w ten sposób zaznaczono najbardziej typowe ograniczenia prędkości obowiązujące w Europie, nie żadne prędkości maksymalne na poszczególnych biegach. Kreski macie 3, biegów przynajmniej pięć, a poza tym to musiałaby być ciekawie zestopniowana skrzynia biegów żeby samochód bujał się na jedynce do maks 30 kmh, na dwójce do 50, a na trójce już nagle do 130.

Odnośnie czujnika oświetlenia , mialem z nim ciekawa akcje :D zaraz po kupnie bryki zauważyłem ze jak wjezdzam w nocy do miejscowości to zegary szaleją , migaja raz ciemno raz jasno , strasznie mnie to wkurwialo wiec zgłosiłem problem na gwarancji , oczywiscie nic nie znaleźli , byłem w paru ASO i nic . Po jakimś czasie okazało sie ze jak palę fajke to czujnik widzi żar i robi jaśniej zegary , :kox:

Mam waÂł , a nie jakieÂś tam przeguby :P

RWD-340/450 PB & Q-275/530 ON

Temat jest o b6 który czujnik posiada .

Mam waÂł , a nie jakieÂś tam przeguby :P

RWD-340/450 PB & Q-275/530 ON

To ja dodam ze B5 ma tez taka krope w zegarach i zaden z tego czujnik swiatla wiec nie piszcie dzikich historii.

Gwoli wyjaśnienia, w b5 też był taki czujnik tylko u Ciebie widocznie już nie działa.

ja nie mam regulacji :tongue4:

A ten czujnik panowie odpowiada nie za podswietlenie zegarow w calosci (czyli tarcz i wskazowek) tylko wyswietlacza FIS i wyswietlacza przebiegu , przynajmniej w B5 i A6 C5.

A gdzie jest 90 na tym liczniku?

20 minut temu, jacho87 napisał:

A gdzie jest 90 na tym liczniku?

Między 80 a 100 ?

Patrząc na odległości między kreseczkami oznaczającymi prędkość wydaje się że w miejsce 100 powinna być dopiero 90. Ale widzę ze od 90 już skala się zmienia wiec pewnie tak ma być

To po to, by ludzie myśleli że jadą szybciej niż w rzeczywistości.

Ludzie używajcie polskich znaków ! Jest różnica robiąc komuś łaskę lub laske.

4a18aa9aa1354ee7med.jpg Piszę poprawnie, a przynajmniej się staram.

Czasami szydzę ale tylko wtedy, gdy sytuacja tego wymaga.

Niezły kopacz swoją drogą, już nawet nie wiadomo jaka łopata Ci się należy za odkopanie tematu z 2011 roku..

Pierwszy - A4 B5 Avant 2001 1.9 TDI AJM

Drugi - A4 B6 Avant 2002 3.0Q ASN