Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL] Czerwone indeksy na prędkościomierzu?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie!

Od dawna nurtuje mnie zagadka, po co są i do czego służą te czerwone indeksy (kreski) na prędkościomierzu?

Dobrze je widać na poniższym zdjęciu - prędkości 30, 50 i 130 km/h.

gJf9H.jpg

Z góry wielkie dzięki za oświecenie. :-)

Pozdrawiam serdecznie,

--

Scottie

Opublikowano

Ograniczenia w wiekszosci krajow: w miescie i na autostradzie...

Opublikowano

Taka mała ściągawka co byś nie zapomniał się jadąc :decayed: pomysłowość niemieckich inżynierów

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za info!

Co prawda spodziewałem się, że będzie to miało jakieś większe, głębsze znaczenie niż takie prozaiczne "ograniczenia"... :-)

PS Ale widać, nasze auta (Audi) są już nieźle przygotowane do planowanego rozporządzenia UE dot. ogranicz. 30 km/h w miastach... ;-)

Opublikowano

Kiedys takie cos widzialem w kaszlu. I tam to sluzylo jako wskazowka maksymalnych predkosci na poszczegolnych biegach. oczywiscie ktora na jakim biegu wymagalo od kierowcy odrobiny sprawnosci umyslowej.

Opublikowano

a ta kropka po lewej od licznika kilometrów co oznacza?

Opublikowano

Czujnik oswietlenia.Samoczynnie przyciemnia,lub rozjasnia podswietlenie wskaznikow.

Opublikowano

Kiedys takie cos widzialem w kaszlu. I tam to sluzylo jako wskazowka maksymalnych predkosci na poszczegolnych biegach. oczywiscie ktora na jakim biegu wymagalo od kierowcy odrobiny sprawnosci umyslowej.

też bym na to stawiał, bez względu na fakt jak idiotyczny to pomysł :facepalm:

Opublikowano

Kiedys takie cos widzialem w kaszlu. I tam to sluzylo jako wskazowka maksymalnych predkosci na poszczegolnych biegach. oczywiscie ktora na jakim biegu wymagalo od kierowcy odrobiny sprawnosci umyslowej.

też bym na to stawiał, bez względu na fakt jak idiotyczny to pomysł :facepalm:

widocznie nie taki idiotyczny skoro jak widać od wielu lat ktoś się tego trzyma, hmm co nie zmienia faktu, że i tak mnie do niczego to nigdy nie było potrzebne. Teraz sobie przypominam jeszcze, ze w PF 125p na tym kultowym prędkościomierzu w postaci poziomej linii też były oznaczone czerownymi kreskami niektóre prędkości. Stawiam na 99% że to dotyczy prędkości na poszczególnych biegach tak jak wspomniałem wcześniej.

A jeśli chodzi o ten czujnik do regulacji poziomu oświetlenia deski to przyznam jeszcze o tym nigdy nie słyszałem. no coż, człowiek sie uczy całe życie a i tak głupi umiera :kox:

Opublikowano

Ale wymyślacie niestworzone historie :gwizdanie: 30, 50 i 130 nic wam nie mówi? Tak jak mówił Bieniek w ten sposób zaznaczono najbardziej typowe ograniczenia prędkości obowiązujące w Europie, nie żadne prędkości maksymalne na poszczególnych biegach. Kreski macie 3, biegów przynajmniej pięć, a poza tym to musiałaby być ciekawie zestopniowana skrzynia biegów żeby samochód bujał się na jedynce do maks 30 kmh, na dwójce do 50, a na trójce już nagle do 130.

Opublikowano

Odnośnie czujnika oświetlenia , mialem z nim ciekawa akcje :D zaraz po kupnie bryki zauważyłem ze jak wjezdzam w nocy do miejscowości to zegary szaleją , migaja raz ciemno raz jasno , strasznie mnie to wkurwialo wiec zgłosiłem problem na gwarancji , oczywiscie nic nie znaleźli , byłem w paru ASO i nic . Po jakimś czasie okazało sie ze jak palę fajke to czujnik widzi żar i robi jaśniej zegary , :kox:

Opublikowano

To ja dodam ze B5 ma tez taka krope w zegarach i zaden z tego czujnik swiatla wiec nie piszcie dzikich historii.

Opublikowano

Temat jest o b6 który czujnik posiada .

Opublikowano

To ja dodam ze B5 ma tez taka krope w zegarach i zaden z tego czujnik swiatla wiec nie piszcie dzikich historii.

Gwoli wyjaśnienia, w b5 też był taki czujnik tylko u Ciebie widocznie już nie działa.

Opublikowano

skoro jest panowie ten czujnik to po co regulacja +/- intensywności podświetlenia?

Opublikowano

ja nie mam regulacji :tongue4:

Opublikowano

wszystkie B6 mają :gwizdanie:

Opublikowano

A ten czujnik panowie odpowiada nie za podswietlenie zegarow w calosci (czyli tarcz i wskazowek) tylko wyswietlacza FIS i wyswietlacza przebiegu , przynajmniej w B5 i A6 C5.

  • 8 lat później...
Opublikowano

A gdzie jest 90 na tym liczniku?

Opublikowano
20 minut temu, jacho87 napisał:

A gdzie jest 90 na tym liczniku?

Między 80 a 100 ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.