Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Szarpie przy ruszaniu na rozgrzanym.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam kolegów,

Wiem, że temat był poruszany wiele razy ale mimo to nie mogę dojść o co chodzi, mianowicie przy dobrze rozgrzanym silniku podczas ruszania na pierwszym biegu dodając gazu na 1200RPM bardzo mocno szarpie budą, nie występuje to przy dodaniu gazu do 1500+RPM oraz przy ruszaniu bez gazu, problem nie występuje także na żadnym innym biegu. Podobnie nie ma problemu z ruszaniem "z dwójki". Proszę o pomoc.

Opublikowano

bez gazu nie szarpie? to dosc dziwna sprawa powinien im mniejsze obroty tym mocniej,wtedy to dwumas badz cos z pompa

Opublikowano
  • Autor

tzn jak za szybko popuszczę sprzęgło to wiadomo że szarpnie

Opublikowano

sprzeglo do wymiany najprawdopodobniej tarcza.

dwumas szarpie na zimnym silniku

Opublikowano
  • Autor

W takim razie wymienić samo sprzęgło czy może przy okazji zrobić jeszcze jednomasa z 1Z, turbo z AWX już siedzi i myślę że na tym się nie skończy.

Opublikowano

W takim razie wymienić samo sprzęgło czy może przy okazji zrobić jeszcze jednomasa z 1Z, turbo z AWX już siedzi i myślę że na tym się nie skończy.

ja bym zostawial komplet z dwumasem i zalozyl komplet od AWX bo jest tanszy ale kazdy robi jak uważa

dwumas jesli jest dobry to ja bym zostawil ale to dopiero sie okaze po rozebraniu zapewne

Opublikowano

nie zakładaj zwykłego kola od 1Z jeżeli cenisz sobie komfort jazdy

Opublikowano

Kolego mam to samo , zastanawiam sie czy to wina samego sprzęgła czy dwumasa , samo sprzęgło to da sie ogarnąć al,e cena dwumasa zwala z nóg , co do jednomasa to podobno lipa , gorsza kultura pracy silnika

Opublikowano
  • Autor

koszt sprzęgła jakoś zniosę ale jak pomyśle o kupieniu dwumasa to chyba jednak założę zamachowe od 1Z bo moja studencka kieszeń tego nie uciągnie

Opublikowano

czyli mogę zostawić dwumas jeśli jest sprawny i założyć komplet sprzęgła od AWXa ? np taki http://allegro.pl/sprzeglo-luk-audi-a4-a6-vw-passat-1-9-tdi-awx-i1821046410.html

tak

ja mam u siebie tak zrobione zostawilem dwumas bo byl w miare dobry i zalozylem samo sprzeglo od awx i wszytsko smiga :good:

Opublikowano

Może mi racjonalnie ktoś wyjaśnić dlaczego dzieje się tak tylko na rozgrzanym silniku/aucie a jak jest zimny to nie ma tych objawów?

Mam to samo :wallbash:

Opublikowano
  • Autor

czyli mogę zostawić dwumas jeśli jest sprawny i założyć komplet sprzęgła od AWXa ? np taki http://allegro.pl/sprzeglo-luk-audi-a4-a6-vw-passat-1-9-tdi-awx-i1821046410.html

tak

ja mam u siebie tak zrobione zostawilem dwumas bo byl w miare dobry i zalozylem samo sprzeglo od awx i wszytsko smiga :good:

i jesteś pewien że w AFNie ten 'myk' też podejdzie, bo z tego co widzę masz AHU w swoim Passacie ? nie chciałbym wydać kasy na sprzęgło które może nie pasować

Edit:

Ok, znalazłem info potwierdzone przez Rogala na forum AKP.

http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=101571

  • 1 rok później...
Opublikowano

Koledzy i jak zamaiana sprzegla z dwumasa na awx-a pomogla?

Opublikowano

Tak u mnie szarpanie przy rozgrzaniu ustało.

Opublikowano
Tak u mnie szarpanie przy rozgrzaniu ustało.

Tommy ile dałes za kpl.dwuamsy i spezeglo z awx-a??

Opublikowano

1600 zł trzeba dać.

Opublikowano
1600 zł trzeba dać.

No ok.czekam na wycenke :-)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.