Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Awaria po kupnie. Prosze o porade.


maniekR

Rekomendowane odpowiedzi

przypadkiem nie nagrywaj gościa przez telefon bo jest to nielegalne. Aby ktoś mógł kogoś nagrywać to nagrywany musi się na to zgodzić. Możesz mieć z tego więcej problemów niż korzyści. Jest to coś w stylu monitoringi. Jak w sklepie (lub innym miejscu) nie ma informacji, że teren jest monitorowany to właściciel może mieć większy problem niż złodziej, bo może to oznaczać, że właściciel naruszył prywatność złodzieja. :wallbash:. Dlatego też np. wjeżdżając do Krakowa na wszystkich tablicach informujących wjazd do miasta widnieje informacja "Miasto objęte monitoringiem" - ale dotyczy to terenu miasta a nie prywatnych posesji, na których właściciele posiadający monitoring muszą umieszczać odpowiednie informacje.

Rzecznik praw konsumenta to doskonały pomysł. :good:

To chyba połowa dowodów w sprawie byłaby nielegalna :polew: w rozmowie telefonicznej chyba nie naruszamy prywatności strony podejrzanej. Staje się to dowodem w sprawie ale uważam że w żaden sposób nie narusza prywatności tamtej osoby. Nie nagrywasz jej na video i nie puszczasz tego w internecie. Jeżeli naruszeniem byłaby rozmowa telefoniczna bądź osobista która nagrywamy to mało spraw znalazłaby swój finał. Mogę się mylić ale takie jest moje zdanie w temacie.

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to czemu jak dzwonią do ciebie baby z BOK telefonii komórkowej to zawsze mówią że rozmowa będzie nagrywana i czy się z tym zgadzasz?? Jak nie ma nakazu to nie można nagrywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedający(komis) ustawowo daje 6 miesięcy gwarancji na wady ukryte.

Dlatego najlepiej jak się kupuje samochód z komisu do umowy dołączyć gwarancję pisemną sporządzoną na podstawie ustawy i dać do podpisu sprzedawcy....z takim kwitem można iść do sądu spokojny o końcowy werdykt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to czemu jak dzwonią do ciebie baby z BOK telefonii komórkowej to zawsze mówią że rozmowa będzie nagrywana i czy się z tym zgadzasz?? Jak nie ma nakazu to nie można nagrywać.

Jak wyciągasz takie wnioski na takiej podstawie, to brawo. Przedsiębiorca ma obowiązek Cię o tym poinformować, ponieważ rozmowy wykorzystywane nie są do innych celów niż dowód w np. procesie.

Wystarczy sobie przypomnieć "sławny" gwóźdź do trumny Ś.P. Andrzeja Leppera - Ziobro nie miał nieprzyjemności nagrywająć prywatną rozmowę.

Potem kolejne kupowane głosów np. Begerowej itd. itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to czemu jak dzwonią do ciebie baby z BOK telefonii komórkowej to zawsze mówią że rozmowa będzie nagrywana i czy się z tym zgadzasz?? Jak nie ma nakazu to nie można nagrywać.

Jak wyciągasz takie wnioski na takiej podstawie, to brawo. Przedsiębiorca ma obowiązek Cię o tym poinformować, ponieważ rozmowy wykorzystywane nie są do innych celów niż dowód w np. procesie.

Wystarczy sobie przypomnieć "sławny" gwóźdź do trumny Ś.P. Andrzeja Leppera - Ziobro nie miał nieprzyjemności nagrywająć prywatną rozmowę.

Potem kolejne kupowane głosów np. Begerowej itd. itp.

Zły przykład ziobro,tylko straszył,nic nie nagrał :decayed:

http://www.mypolacy.de/serwisy/poradniki/sprzedaz-samochodu/co-obejmuje-gwarancja-na-samochody-uzywane.html

http://www.motoekspert.mojeauto.pl/zakup_uzywanego/zwrot_auta.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to czemu jak dzwonią do ciebie baby z BOK telefonii komórkowej to zawsze mówią że rozmowa będzie nagrywana i czy się z tym zgadzasz?? Jak nie ma nakazu to nie można nagrywać.

http://forumprawne.org/dyskusja-ogolna/211685-nagrywanie-rozmow-telefonicznych.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki, zwracam honor poszperałem jeszcze po necie i znalazłem coś takiego:

Prawo: Czy nagrywanie rozmów jest legalne?

Strona główna

Zgodność z dyrektywami i normami UE oraz prawem polskim

Rejestrator Rozmów RECORDIC (wersja z mikrofonem dousznym) jest produktem bezpiecznym i NIE wymaga oznaczania symbolem CE.

Legalność użytkowania - opinia prawna

W polskim prawie brak jest zakazów związanych z omawianą problematyką – w szczególności, gdy nagrywanie rozmów wykonywane jest przez samego rozmówcę lub posiadacza telefonu. Nie zachodzi wówczas bowiem przypadek bezprawnego podłączenia się osoby nieuprawnionej do otrzymywania informacji do środka komunikacji: przewodu lub przekaźnika, co podlega odpowiedzialności karnej na podstawie art. 267 §1 i §2 Kodeksu karnego.

Przedmiotowe opracowanie nie dotyczy również podstępnego uzyskiwania wiadomości za pomocą telefonu np. podając się za inną osobę lub wykorzystując brak pełnej wiedzy rozmówcy, co do danych osoby, z którą się połączył i prawidłowości połączenia – albowiem w omawianych przypadkach rozmawiający doskonale znają tożsamość swoich adwersarzy.

Zgodnie z generalną zasadą obowiązującą w prawie polskim „co nie jest zabronione jest dozwolone” należy uznać, iż nagrywanie rozmów telefonicznych, wobec braku zakazu prawnego jest dozwolone.

źródło: http://www.recordic.pl/czy_nagrywanie_rozmow_jest_legalne.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki, zwracam honor poszperałem jeszcze po necie i znalazłem coś takiego:

Prawo: Czy nagrywanie rozmów jest legalne?

Strona główna

Zgodność z dyrektywami i normami UE oraz prawem polskim

Rejestrator Rozmów RECORDIC (wersja z mikrofonem dousznym) jest produktem bezpiecznym i NIE wymaga oznaczania symbolem CE.

Legalność użytkowania - opinia prawna

W polskim prawie brak jest zakazów związanych z omawianą problematyką – w szczególności, gdy nagrywanie rozmów wykonywane jest przez samego rozmówcę lub posiadacza telefonu. Nie zachodzi wówczas bowiem przypadek bezprawnego podłączenia się osoby nieuprawnionej do otrzymywania informacji do środka komunikacji: przewodu lub przekaźnika, co podlega odpowiedzialności karnej na podstawie art. 267 §1 i §2 Kodeksu karnego.

Przedmiotowe opracowanie nie dotyczy również podstępnego uzyskiwania wiadomości za pomocą telefonu np. podając się za inną osobę lub wykorzystując brak pełnej wiedzy rozmówcy, co do danych osoby, z którą się połączył i prawidłowości połączenia – albowiem w omawianych przypadkach rozmawiający doskonale znają tożsamość swoich adwersarzy.

Zgodnie z generalną zasadą obowiązującą w prawie polskim „co nie jest zabronione jest dozwolone” należy uznać, iż nagrywanie rozmów telefonicznych, wobec braku zakazu prawnego jest dozwolone.

źródło: http://www.recordic.pl/czy_nagrywanie_rozmow_jest_legalne.htm

Fajnie że chociaż potrafisz przyznać się do pomyłki, to czasami lepsze niż wymądrzanie się. Ważne że sprawa rozwiązana i wszyscy wiemy jak jest z nagrywaniem rozmów. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że chociaż potrafisz przyznać się do pomyłki, to czasami lepsze niż wymądrzanie się. Ważne że sprawa rozwiązana i wszyscy wiemy jak jest z nagrywaniem rozmów. :hi:

nie myli się ten co nic nie robi.

Pozdrawiam i mam nadzieje, że uda się coś zrobić w przedmiotowej sprawie bo handlarzy nie trawie, sprzedają trupy, a jak ty chcesz im sprzedać dobre auto bo potrzebujesz szybko kasę to dają połowę rynkowej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początek, to trzeba się dobrze zastanowić,czy to w ogóle ma sens,bo nagrając gościa-to jedno,a użycie tego, to drugie i jeśli nie ma się zamiaru w ogóle robić awantury-to nie ma sensu nawet zaczynać...

...na początek,trzeba się gościa grzecznie zapytać, kiedy i kto robił przegląd,poprosić o wgląd w komputer,bo dokumenty zamokły i ciężko z nich cokolwiek odczytać,a znalazł się kupiec, więc moze w zaistaniałej sytuacji szanowny pan powiedział by, kto robił rozrzad(jaki warsztat) i kiedy i czy jest jakaś szansa na potwierdzenie tego na piśmie, gdyż przyszłemu właścicielowi bardzo na tym zależy...w żadnym wypadku nie wspominamy o jakich kolwiek usterkach :wink4:

...w żadnym wypadku nie straszymy pana przez telefon,w ogóle nikogo nie starszysz,tylko zbierasz informacje-jeden głupi ruch ze straszeniem Prawnikiem i cały misterny plan pójdzie w p...zdu...jak już będziesz mieć jakies info-daj znać-pomyślimy dalej :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej koledzy byłem u rzecznika i podała mi kilka ciekawych inf. Doradził zebym złożył zgłoszenie reklamacje na pismie , do tego dołączyć opis usterki opierając sie kilkoma art w sprawie sprzedaży konsumenckiej(ktore mi przesłał), oczywiście rządajac nieodpłatnej naprawy. To wszystko wysyłamy poczta do goscia za potwierdzeniem odbioru i czekamy 14 dni. Jesli gośc nie odezwie sie w tym czasie , to znaczy ze akceptuje moje warunki. Do tego wszystkiego przydałaby sie jeszcze opinia rzeczoznawcy , ktora jest niepodwarzalna , ale to po tym jak nie uzna naszej reklamacji. Pozdrawiam i dziekuje za pomoc i ciekawe informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł z ta reklamacją. Cały czas śledzę ten wątek i ciekaw jestem jak to wszystko się skończy. Oczywiście mam nadzieję, że pomyślnie dla mańkaR i tego życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAGRYWANIE: Jeśli nagrywasz rozmowę to musisz uprzedzić nagrywanego inaczej rozmowa może być odrzucona jako dowód.

JAKAŚ SZANSA: Jeśli masz na umowie przebieg, to gdybyś udowodnił że jest ewidentnie zaniżony możesz się ubiegać o zwrot CZĘŚCI WARTOŚCI pojazdu. Może w ASO znajdą zapis przed cofnięciem licznika?

Kiedyś asystowałem przy odbiorach, jeden wyraz w umowie znaczył czasem 60kzł. Widzę że przy zakupie auta trzeba wysłuchać syreniej pieśni sprzedawcy i potem naciskać żeby to się znalazło w umowie: Stan techniczny pojazdu: auto bezwypadkowe, po wymianie rozrządu przy przebiegu nnnn wykonanej zgodnie z instrukcją ,........., w razie uszkodzenia, kto kiedy zobowiązuje się do usunięcia itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAGRYWANIE: Jeśli nagrywasz rozmowę to musisz uprzedzić nagrywanego inaczej rozmowa może być odrzucona jako dowód.

W taki sposób ciężko by było cokolwiek sensownego nagrać - każdy by się pilnował. :gwizdanie:

To dziwne, bo jak ktoś ogląda na przykład program "Uwaga pirat" to jedyne na co można się tam nie zgodzić - to pokazywanie wizerunku, numerów rejestracyjnych auta i odtwarzania niezmienionego głosu.

Drugi przykład jaki mi się nasuwa to te wszystkie programy typu "celownik" czy "interwencja", gdzie reporterzy często używają ukrytej kamery (na podobnych zasadach jak w "Uwaga pirat" czyli zmieniony głos, zakryta twarz). Dlatego jakoś do mnie nie przemawia, że trzeba kogoś informować o nagrywaniu. Ale nie jestem prawnikiem.

Niestety w komisach często można trafić na "trefne" auta. Znam osobiście przypadki, gdy sprzedawca zapraszał kupującego na najbliższą stację diagnostyczną, bo sprawdzić dokładnie autko :) Nie muszę chyba mówić, że diagnosta i sprzedawca byli naturalnie "kolegami" :wallbash:

A po roku gdy zadowolony klient przyjechał autkiem na przegląd na inną stację, to dowiedział się od diagnosty, że ma 2 autka w jednym :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...