Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Navi 2 din


Rafal1988Lodz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam kilka pytan. Chce kupic od kolegi z forum 2 din z navi. Chcialbym sie dowiedziec cos wiecej na ten temat. Mianowicie.

Czy wszystko bedzie pasowalo p&p chodzi i wtyczki i kabelki do tej pory mialem podloczone radio alpine i przy nim nie nie kombinowalem podlaczylem na kablach ktore byly w konsoli.

Czy do tego panelu(navi) podlacze wzmaka i suba ktorego mam w bagaju

Czy bez problemu ktos ze specow mi navi rozkoduje i jak to bedzie gdy odlacze aku?

Musze chyba dokupic emulator badz zmieniarke zebym mogl odtwarzac mp3?

Tak samo z navi bedzie potrzebna antena ? Oraz tuner zeby ogladac TV?

Jakie sa opinie o tej navi.

Z gory dzieki za oswiecenie przyda mi sie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełozenie jest P&P, demontaż zaczynasz od tunelu z podłkietnikiem, jesli masz radio podłaczone przez adaptery i masz fabryczne nagłosnienie z subem to odpinasz ten adapter wtedy navi jest P&P. żebyś podłaczył pod to zewnętrzny wzmacniacz z subem, musisz kupić przejsciówke RCA, problem jest taki że wtedy nie podłaczysz zmieniarki(chyba że sie myle) bo zastąpujesz kostke zmieniarki własnie tym adapterem RCA. Druga sprawa navi czytnik CD ma dla map tylko(chyba ze sie myle), ale tak mi sie obiło o oczy na tym forum :naughty:

Tak samo z navi bedzie potrzebna antena ? Oraz tuner zeby ogladac TV?

tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie sa opinie o tej navi.

wygląd fajny, funkcjonalność denna - więcej mam w komórce ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o taki sygnał RCA

http://allegro.pl/aux-blaupunkt-audi-vw-becker-vdo-rca-1-5-m-i1818833228.html[br]Dopisany: 10 Październik 2011, 22:14_________________________________________________Navi jako jednostka sterujaca jakotakim sprzetem audio nie nadaje sie :wink4: lepiej sprzedaj radio, albo odłóż do czasu sprzedazy auta zastępujac je czyms sensownym :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli albo wzmacniacz i sub albo zmieniarka bądź jakiś emulator? Nie ma możliwości żeby podłączyć wzmacniacz i do tego mieć jeszcze jakąś zmieniarkę?

A podpowie ktoś jaki wzmacniacz wbudowany ma navi+ ? Bo jeśli musiałbym głośnikami zastąpić suba no to trzeba policzyć czy navi da radę to pociągnąć, w co w tej chwili wątpię :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze ktos doradzic jaki emulator kupic zeby mi chodzila muzyka ?

znaczy jaki emulator do czego emulator??

Czyli albo wzmacniacz i sub albo zmieniarka bądź jakiś emulator? Nie ma możliwości żeby podłączyć wzmacniacz i do tego mieć jeszcze jakąś zmieniarkę?

A podpowie ktoś jaki wzmacniacz wbudowany ma navi+ ? Bo jeśli musiałbym głośnikami zastąpić suba no to trzeba policzyć czy navi da radę to pociągnąć, w co w tej chwili wątpię :confused4:

na to wyglada ze nie :gwizdanie: zmieniarka korzysta z tej samej kostki co adapter pod RCA(niebieska kostka), bądź adapter AUX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj bede montowal navi i potem pojade do kogos zeby mi ja rozkodowal. Jestem w tym zielony takze jak bede sluchal muzyki jesli nie mam zmieniarki? Bo podobno przez navi nie da rady? I do tego bedzie potrzebny emulator? Tak zrozumialem od kolegi Inspektora. Narazie chce zeby muzyka prazyla a jak da rade jeszcze zeby wzmak z subem chodzil to juz wogole bajka. Wiec co mam zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał, no wygląda na to, że raczej nic nie zrobimy. Ja mam ten sam problem co ty. W dodatku gdy włączam navi to chce ode mnie kod no i nie działa podświetlenie. Muszę podpiąć SAFE pod jakiś 12+ czy o co chodzi? Może ktoś podpowiedzieć? Bo również ogarnia mnie zieleń w tych sprawach :confused4:

Rafał, pisząc o "emulatorze" chodziło im pewnie o jakieś cacko z SD i wejściem usb, zamiast zmieniarki. Teoretycznie jest to fajniejsza sprawa, ale ciekawy jestem jak z jakością dźwięku, bo mi bardzo na tym zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom trzeba rozkodowac u jakiegos magika a potem sie zobaczy co dalej. Ide zaraz do garazu i bede rozbieral i staral sie dzisiaj podlaczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkodować, znaczy przez VAGa pogrzebać? No i problem z wpisywanym kodem i podświetleniem zniknie?

rozkodować to znaczy pójsć do ASO bądź do kumatego elektronika, to pierwsze to pewnie nie przejdzie, ale drugie to przeważnie koszt od 50zł za rozkodowanie pinu

Ja to wam juz przewiduje że jak szybko pojawiło sie to radio tak szybko wyleci, jeśli myslicie o subach i innych pierdołach zwiazanych z CA, to radio to ekspozyt archaizmu w B5 :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowi, ja kod mam, chodzi o to że muszę go wpisywać przy każdym uruchomieniu radia, albo co godzinę (nie orientowałem się dokładnie). Dodatkowo nie działa mi podświetlenie oraz radio samo się nie odpala po przekręceniu zapłonu, czyli tak jakby brakowało tego SAFE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz cos namieszane w instalacji radia, kwestia poprawienia kabelków w kostce :wink4: ale z tym Ci juz nie pomoge co i jak, na forum jest wątek o podłaczeniu navi w B5, moze ktos tam będzie miał schemat czy tam fotki :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/bluebird-emulator-zmieniarki-vw-skoda-seat-i1863223249.html jesli chodzi o emulator to takie cos potrzebne bedzie? Po rozkodowaniu praktycznie z czego bedzie mozna skorzystac to tylko z radia ? Bo do navi to jeszcze antena potrzebna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest emulator zmieniarki własnie, a radiem bedzie tak jak mówisz :wink4: bez osprzetu to masz samo radio :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalozylem 2din i teraz bede musial odkodowac navi. Jeszcze 1 sprawa klimatronik nie pokazuje mi jaka mam tem tylko jakies stopnie czy cos. Da sie to przeprogramowac albo przelozyc klimatronik z 1 din ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalozylem 2din i teraz bede musial odkodowac navi. Jeszcze 1 sprawa klimatronik nie pokazuje mi jaka mam tem tylko jakies stopnie czy cos. Da sie to przeprogramowac albo przelozyc klimatronik z 1 din ?

może pokazuje ci temp w stopniach fahrenheita, da rade to przestawić, ale nie powiem jak bo poprostu nie pamietam, ale wtedy i na FISie Ci pokazuje w tych samych stopniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie wczesniej pokazywalo normalnie tem na 1 din a teraz moze i faktycznie stopnie fahrenheita tylko jak to przerobic? Vag?[br]Dopisany: 13 Październik 2011, 14:09_________________________________________________a i jeszcze 2 sprawa. Podpialem navi i teraz chcialbym podlaczyc glosniki do navi oraz wzmaka z tuba. Z tylu mam 2 razy po 2 kable wiem ze 2 to od wzmaka i tuby a te kolejne 2 sa ori i pisze RCA to sa od glosnikow? Musze kupic x2

http://allegro.pl/aux-blaupunkt-audi-vw-becker-vdo-rca-1-5-m-i1818833228.html ? Zeby mi dzialaly glosniki i tuba? Jeszcze bede potrzebowal emulator i zastanawiam sie jak to wszystko podepne bo tyle wejsc to tam nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo wzmak i tuba albo emulator, inaczej nie podłaczysz, sygnału nie rozdzielisz na dwa osobne urzadzenia aby nie były zalezne od siebie, Nie wiem czy jest jakaś przejsciówka w ogóle rozdzielająca

Podłacza sie to w miejsce kostki AUX czyli wejście zewnętrznego źródła :gwizdanie:[br]Dopisany: 13 Październik 2011, 14:26_________________________________________________Nie wiem w ogóle co was kieruje do kupienia tego wynalazku, chyba tylko to że jest fabryczne :gwizdanie:[br]Dopisany: 13 Październik 2011, 14:29_________________________________________________To wystarczy by nie zdecydować sie na ten sprzęt

5. jeśli chcemy używać nawigacji, musimy kupić antenę, wybór należy do was, oryginalna audi lub jakaś z allegro. Ja wybrałem taką z allegro, koszt 35zł.

a) łączymy wszytkie wtyczki, nie da się ich pomylić tak są skonstruowane.

B) sprawdzamy czy wszytko jest podłączone, tak samo antena od FM i czy bezpiecznik jest na miejscu w nawigacji

6. Teraz wszytko delikatnie wciskamy na miejsce, uważajcie żeby nie porysować czegoś lub samego urządzenia.

a) jeśli jest sprawne po włączeniu powinno pokazać monit o wprowadzeniu kodu (jak go wprowadzić jest już temat)

B) przechodzimy do menu i włączamy FM, jeśli znajdzie stację to znacyz że wszytko jest podłączone ok.

c) teraz możemy wkładać do naszej zmieniarki płytki z muzyką lub wykorzystać emulator zmieniarki.

UWAGA: pamiętajcie że kieszeń na CD w nawigacji nie jest na płyty z muzyką! a na płyty z mapami!

7. Jeśli nie macie zmieniarki, polecam zakup emulatora, podłącza się go i obsługuje z nawigacji jak zmieniarką.

Zmieniarke musisz dokupić +200zł za ori + 400zł za emulator, antene musisz dokupić, fabryka +100zł nie ori + od 30zł.

Więc sumując za tą kase łacznie z radiem mozesz kupić jakieś sensowne radio do którego nie bedziesz musiał dokładać pierduł żeby co kolwiek grało wiecej niz FM :gwizdanie:

Zastanów sie dobrze czy warto to instalować zanim zaczniesz kupowac moduły :hi:[br]Dopisany: 13 Październik 2011, 14:37_________________________________________________Tu masz cały wątek n/t tego radia

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=80263.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...