Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B8] TELEFON


alpin

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem po sparowniu telefonu przez bluetooth z sytemem głosnomówiącym w aucie, podczas połączenia przychodzącego nie wyświetla mi się nazwa dzwoniącego tylko sam numer, oczywiście do książki telefonicznej w samochodzie kontakty się skopiowały z telefonu. :mysli:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba kwestia tego jak numer jest zapisany w telefonie, czy ma zero czy go nie ma...

a ja mam problem z konfiguracją komórki z MMI, niektóre modele wykrywa, a niektórych nie.. nie wiem jak to ogarnąć.. to normalne?

Tak normalne :) nie wszystkie modele wspolpracuja z blutkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możecie mi powiedzieć jak skopiować książkę adresową? Sparowałem nokie N8 z bluetooth i działa ok, ale tam gdzie jest menu phone book w mmi (reszta opcji też) jest nieaktywne. Aktywne mam tylko menu dictionary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możecie mi powiedzieć jak skopiować książkę adresową? Sparowałem nokie N8 z bluetooth i działa ok, ale tam gdzie jest menu phone book w mmi (reszta opcji też) jest nieaktywne. Aktywne mam tylko menu dictionary.

Dla MMI 2G jak jestes w 'Telefonie' to masz opcje Import (chyba lewy gorny rog). Wybierasz potem skad: czy telefon, czy sim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki sprawdzę, ale z tego co pamiętam jak sie trochę bawiłem tym menu to nie miałem takiej możliwości pomimo menu import. Ale jeszcze sprawdzę dokładnie. A wiesz może czy można też czytać sms w tej navi i czy powinny być tez jakieś iknonki dla nieodebranych połączeń itp. czy to tylko do dzwonienia i odbierania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki sprawdzę, ale z tego co pamiętam jak sie trochę bawiłem tym menu to nie miałem takiej możliwości pomimo menu import. Ale jeszcze sprawdzę dokładnie. A wiesz może czy można też czytać sms w tej navi i czy powinny być tez jakieś iknonki dla nieodebranych połączeń itp. czy to tylko do dzwonienia i odbierania?

Jesli mowimy o polaczeniu przez Bluetooth to chyba nie ma opcji czytania smsow. Co do ikonek to nie wiem, zawsze zdaze odebrac;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi mi o model telefonu który będzie pasował tam do podłokietnika? Czy to tylko firmowy Audi czy też może jakiś inny?

Tylko ORI :wink4:

http://moto.allegro.pl/aud-a4-i-a5-a6-orginalny-telefon-z-baza-audi-i1881377556.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możecie mi powiedzieć jak skopiować książkę adresową? Sparowałem nokie N8 z bluetooth i działa ok, ale tam gdzie jest menu phone book w mmi (reszta opcji też) jest nieaktywne. Aktywne mam tylko menu dictionary.

Dla MMI 2G jak jestes w 'Telefonie' to masz opcje Import (chyba lewy gorny rog). Wybierasz potem skad: czy telefon, czy sim.

Niestety sprawdzałem i nie mam takie opcji. W lewym górnym rogu mam Memory, i jak tam wejdę mam tylko aktywne menu Directory. Próbowałem też z E52 i jest to samo. Może jakieś inne sugestie? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety sprawdzałem i nie mam takie opcji. W lewym górnym rogu mam Memory, i jak tam wejdę mam tylko aktywne menu Directory. Próbowałem też z E52 i jest to samo. Może jakieś inne sugestie? :mysli:

Dziwne...

Ja parowalem zarowno z E51, jak i SGS. W obu przypadkach dziala. Robilem tak, ze w telefonie znajdowalem Audi i laczylem sie z nim (nie na odwrot).

A w tym 'Memory' nie ma nizej opcji Import phone book? Glupie pytanie, ale moze nie przewinales wystarczajaca do dolu menu? :)

Sprawdze dzisiaj po pracy jeszcze raz u siebie w aucie co i jak. Ewentualnie moge Ci wieczorem podeslac instrukcje obslugi do MMI 2G jesli chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcje właśnie sobie ściągnąłem i ją wertuję. W tym menu Memory wszystkie inne opcje nie są podświetlone i nie da się na nie najechać, a są tam owszem phonebook itp. Łączyłem się też za pomocą tel. i wyszukiwałem Audi...Może tel. trzeba w jakiś inny tryb ustawić:) Jak coś wydumasz to daj znać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba podpiac kompa wejsc [77 - Telephone] i odczytac numer bluetoothka :)

Sprawdzaliscie kodowanie jakie macie ?

Coding

0?xxxxx: Brand

0 = Audi

1 = Seat

0x?xxxx: Functions

0 = Basic (for RNS-E basic/Radio)

1 = Comfort (for RNS-E high/RNS-Low)

0xx?xxx: Steering Wheel

0 = No Multi-Function OR Standard Steering Wheel (Old Style without Menu Thumb Wheels)

1 = Modular Steering Wheel (New Style with Menu Thumb Wheels)

0xxx?xx: Installation List

1 = Diagnostics via CAN

2 = Multi-Function Steering Wheel, Diagnostics via CAN

3 = Head Unit (e.g. RNS-E), Diagnostics via CAN

4 = Multi-Function Steering Wheel, Head Unit (e.g. RNS-E), Diagnostics via CAN

5 = Diagnostics via K-Line

6 = Multi-Function Steering Wheel, Diagnostics via K-Line

7 = Head Unit (e.g. RNS-E), Diagnostics via K-Line

8 = Multi-Function Steering Wheel, Head Unit (e.g. RNS-E), Diagnostics via K-Line

0xxxx?x: Language (Voice Control)

0 = Voice Control OFF OR via external Device (e.g. RNS-E)

1 = German

2 = English (UK)

3 = French

4 = Italian

5 = Spanish

6 = Czech

7 = English (US)

8 = French (CA)

9 = Speaker dependent (Voice Commands inactive, Acoustic Name Selection active)

0xxxxx?: Language (Display)

0 = No Display

1 = German

2 = English (UK)

3 = French

4 = Italian

5 = Spanish

6 = Czech

7 = English (US)

8 = French (CA)

Adaptation

Bluetooth

[select]

[77 - Telephone]

[Adaptation - 10]

Channel 133

[Read]

0 = Bluetooth OFF

1 = Bluetooth ON

[Test]

[save]

[Done, Go Back]

[Close Controller, Go Back - 06]

Hands Free Function

[select]

[77 - Telephone]

[Adaptation - 10]

Channel 134

[Read]

0 = Hands-free active while Bluetooth connection is active but without cell phone engaged

1 = Hands-free only active with cell phone engaged

[Test]

[save]

[Done, Go Back]

[Close Controller, Go Back - 06]

Bluetooth Pass Key

[select]

[77 - Telephone]

[Adaptation - 10]

Channel 135

[Read]

Set the 4-digit Bluetooth pass key using this channel.

[Test]

[save]

[Done, Go Back]

[Close Controller, Go Back - 06]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jeszcze kabla do autka;)

W E51 w ustawieniach bluetooth mam wlaczone Remote SIM mode. W SGS nie ma takiej opcji w ogole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W blutku musisz zmienic kodowanie :)

[77 - telefon]

[Coding - 07]

00x0x 0 - 2 do ostatniej cyfry należy zmienić 2 (angielski )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...