Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Brak ogrzewania


radek23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów!

Mam taki problem. Mianowicie w mojej A4 nawet po ustawieniu najwyższej temperatury "HI" nie leci gorące powietrze tylko takie bardzo letnie, a wręcz chłodne. Termostat jest ok, bo trzyma temperaturę, przewody od nagrzewnicy wejścia i wyjścia gorące, przewód od chłodnicy też. Wydaje mi się że nagrzewnica jest ok, ale dokładnie jak ją sprawdzić to nie wiem. W ogóle jak się do niej dostać. Czy możliwe jest że coś jest przestawione w elektronice, bo nadmienię że mam climatronica. Może ktoś ma ustawienia standardowe i jak je sprawdzić i ewentualnie wprowadzić odpowiednie.

Proszę o podpowiedzi bo już u 2 mechaników byłem i rozkładają ręce. Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1' sprawdz nagrzewnice , zdejmij waz ktorym plyn powraca i zobacz czy leci goracy plyn . jezeli nie leci to nagrzewnica do plukania .weze do nagrzewnicy sa obok akumulatora

2 jezeli jest to ok ,to do sprawdzenia czy przestawia ci sie klapa zimno- cieplo . moze silniczekjej nie przestawia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też podobny problem i dołanczając się do postu chciałbym spytać jak dostać się do tych silniczków sterujących, klapami zimno ciepło. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak samo ,jakiś czas z tym walczyłem . Przepłukałem nagrzewnice birzącą wodą , drugą stroną wyleciała taka rdzawy płn. Potem zaraz na sunąłem węże od nagrzewnicy spowrotem . Układ odpowietrzyłem tylko przy otwartym zbiorniczku wyrównawczym i pompowałwm górnym wężem od chłodnicy. Zaworka na wężu od nagrzewnicy nie używałem bo zaciągał powietrze tedy i zamiast się odpowietrzać było gorzej . Teraz grzeje super, Pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamień miejscami węże przy nagrzewnicy:)czasami to pomaga

Święta racja. To samo zrobiłem tydzień temu, gdyż zimno było w środku jak diabli. Pomogło, teraz po kilku kilometrach ciepełko aż miło. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płukanie nagrzewnicy ja zrobiłem domestosem efekt bezcenny zawsze myslałem że klekoty maja faktycznie lipne ogrzewanie a jednak nie po płukaniu śmigam teraz zima na 21-23 i jest upał w środku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płukanie nagrzewnicy ja zrobiłem domestosem efekt bezcenny zawsze myslałem że klekoty maja faktycznie lipne ogrzewanie a jednak nie po płukaniu śmigam teraz zima na 21-23 i jest upał w środku

weź opisz co i jak bo chyba jutro się za to zabiorę, u mnie mróz :confused4:[br]Dopisany: 31 Styczeń 2012, 21:40_________________________________________________już mam coź :wink4:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=109917.0;highlight=p%B3ukanie+nagrzewnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem w swojej audi , na początek trzeba podłaczyć vaga i wykluczyć klapy. U mnie skończyło sie wymiana termostatu i była walnieta pompa wody , ale u mnie był jeden przewód od nagrzewnicy zimny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to jest w b5 w tych kalapach od ciepło/zimno są dzióry zaklejone taką gąbką jak w b4 która się z czasem wykrusza i leci tylko zimnie niezależnie do ustawienia kalp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem w swojej audi , na początek trzeba podłaczyć vaga i wykluczyć klapy. U mnie skończyło sie wymiana termostatu i była walnieta pompa wody , ale u mnie był jeden przewód od nagrzewnicy zimny

gdzie w vagu mozna sprawdzic klapy ?

Czy zawsze po zatrzymaniu slysszycie uciekajace powietrze ze zbiorniczka plynu chlodniczego ? tzn przez korek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie ucieka powietrze, moze jest do odpowietrzenia układ, kiedyś miałem problem z korkiem może to jego wina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie ucieka powietrze, moze jest do odpowietrzenia układ, kiedyś miałem problem z korkiem może to jego wina

moze ktos potwierdzic ? czy korek na pewno do wymiany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powietrze to z klimy raczej norma ,chyba że jesteś pewien zmień korek nie jest drogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...