Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.0 TDI biturbo ~200KM


macieek

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka

Czysto teoretyczne dumanie...

Fajnie by bylo gdyby audi wypuscilo taki wariancik. Latało by to jak 2.0T.

Beemka ma takie cacuszka w swoim arsenale, Audi tez mogloby cos zapodac.

Ale calkiem mozliwe, ze wprowadzenia takiego silnika spowodowałoby

znaczny spadek popytu na 2litrowe benzynki ktore i tak zreszta bylby tansze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz mi się przypomniało, że ma także w Transporterze 180KM. Ciekawi mnie jak z wytrzymałością takiej jednostki, znam 3 letniego Transporterka z poczciwym 1.9 o przebiegu 1,5 mln km :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 letniego Transporterka z poczciwym 1.9 o przebiegu 1,5 mln km :good:

1,5mln km w 3 lata to ok 1390KM dziennie... :gwizdanie: co jest raczej mało prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 kierowców lata 6 dni w tygodniu po całej europie, więc możliwe, auto lekkie więc spokojnie cały czas maja max dopuszczalną prędkość w danym kraju. Wożą lekkie, drogie rzeczy które nie mogą być transportowane droga lotniczą. Jednego dnia są w Hiszpani, drugiego w Grecji i tak non stop; a bywają gorsze czasy i nie wracają do kraju po 2-3 tygodnie :sick3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe z tego co kolega mówi, niech raz w tygodniu zrobią trasę warszawa-hiszpania-warszawa i już masz 6 tyś km:) Wiem że to możliwe, u nas w firmie nieraz dziennie robią 1,500 km więc jak najbardziej możliwy taki przebieg w 3 lata:) a co do oleju pewnie wymieniany co 30 tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak auto ma 3 lata i 3 miesiące to ile dziennie wychodzi? Nie napisałem że dzisiaj akurat skończył 3 lata, może mieć niecałe 3,5 roku, dokładnie nie wiem. Często robią trasy non stop po 2-3tys km, np. Wrocław-Cordoba ok. 3000km w 25-26h. Wcześniejsze auto skasowali w rowie po wymuszeniu pierwszeństwa przez litewskiego tira po niecałym roku użytkowania i lekko ponad 500tys km. Mieli sporo problemów z wypłatą godziwego ubezpieczenia przez ten przebieg. Dlatego teraz co 3 przegląd robią w ASO, resztę w soboty u mechanika z tegoż serwisu który sobie wieczorami dorabia do pensji. Jakby zmieniali olej co 30tys to raczej z tego silnika już by nic nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche nie chce mi sie wierzyć w te 1.5mln km w 3 lata. Licząc nawet w 4 lata bez niedziel to 6x52x4=1248dni, 1.500.000/1248=ok1200km dziennie niby nie duzo ale trzeba jeszcze odjąć święta, dni w które auto stoi na warsztacie, a w dni pracujące to czas na tankowanie, kierowcy musza sie zatrzymać na posiłek, załadowac towar, rozładować itd itp, wiec po przeliczeniu auto nie ma tych 1248motodni tylko duzo mniej. Musieliby ostro latać po autostradach żeby tyle km natrzaskać, a ile takie 1.9 w T5 ma Vmax 150?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem okazję widzieć passata mniał nie całe 2 lata i 600tyś nakręcone przyprowadzony z niemczech przez handlarzy za grosze dalsza procedura każdemu znana jedno zero mniej + dobra cena = szczęśliwy nabywca ,dodam że pasek wyglądał jak nówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...