Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[2.5 TDI] dlaczego go tak krytykują.


LUKASZWBO

Rekomendowane odpowiedzi

Fakty: na obwodnicy przy dojeździe do wieliczki /lekko z górki/ mogę pokazać jak wygląda 250-260 km/h. Auto w normalnej jeździe miasto/wieś nie pali więcej jak 8.5l/100km. Jak jadę rano do kr do pracy to za 15 km dojazdu do miasta potrafi spalić 4,5l/100km, następne 15 po mieście i urośnie tylko do 6,5l. Przy większym spalaniu sugeruję podpiąć do kompa tam wszystko widać gdzie boli. można sprawdzić turbinę wtryskiwacze, pompę... ja bardzo lubię to auto i szybko nie zmienię. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrafi spalić 4,5l/100km

No prosze jakie wyniki.

To ja swoim bym chyba mial trudnosci zeby tyle osiagnac.

No ale gratulacje wyniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakty: na obwodnicy przy dojeździe do wieliczki /lekko z górki/ mogę pokazać jak wygląda 250-260 km/h. Auto w normalnej jeździe miasto/wieś nie pali więcej jak 8.5l/100km. Jak jadę rano do kr do pracy to za 15 km dojazdu do miasta potrafi spalić 4,5l/100km, następne 15 po mieście i urośnie tylko do 6,5l. Przy większym spalaniu sugeruję podpiąć do kompa tam wszystko widać gdzie boli. można sprawdzić turbinę wtryskiwacze, pompę... ja bardzo lubię to auto i szybko nie zmienię. pozdrawiam.

Wbij sobie na klimatroniku kod 17c i ponow próbę v-max. Tyle nie lata nawet fabryczne S2, ktore jest kupe leżejsze i ma 230 KM ...

Co do spalania to powtrzymam się od komentarza ... wygląda na to że twój motor bije na głowę nawet lżejsze A4`ki z AFN`ami ... gratulacje ... :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakty: na obwodnicy przy dojeździe do wieliczki /lekko z górki/ mogę pokazać jak wygląda 250-260 km/h. Auto w normalnej jeździe miasto/wieś nie pali więcej .

Fakty sa takie że ta góra musiała byc spora. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2.5 v6 i spalanie w miescie nie przekracza 10 litrow a na trasie kolo 8,5-9 w zaleznosci jak cisne.

Ale ja mam manuala 6 biegowego.

Z silinika jestem zadowolony ale ostatnio cos oslabl i nie moge 170 km/h przekroczyc.

Pewnie przeplywka padla... :cool:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie,

górka duża nie jest ale długa :mrgreen: , to raz, a wklepywania kodu... trochę nie łapię... ale jak wyjaśnicie to chętnie sprawdzę :razz: . co do spalania to tyle i kropka. nowy rozrząd, końcówki wtryskiwaczy. turbina głowica pompy plus regulacja- jak pisze tak ma. ja też nie mam automata, a no i jeszcze program mam od 180 konnej wersji a6 rozpisany na 195km 402 Nm by V-tech.

[ Dodano: 02-11-2006, 17:30 ]

i jeszce jedno, podobno V6 ma większe mozliwości ekonomicznego spalania niż 1,9.

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupilem nowy przeplyomierz....

Autko teraz dopiero zapitala... :twisted: :twisted: :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupilem nowy przeplyomierz....

Autko teraz dopiero zapitala... :twisted: :twisted: :twisted:

standardowa przypadłośc kondonów 2.5 V6 TDI .... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupilem nowy przeplyomierz....

Autko teraz dopiero zapitala... :twisted: :twisted: :twisted:

W ASO kupowałes jaki koszt??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupilem nowy przeplyomierz....

Autko teraz dopiero zapitala... :twisted: :twisted: :twisted:

W ASO kupowałes jaki koszt??

400zl w ASO.

Stary zostawilem w rozliczeniu.

Teraz szwagra 2.6 v6 moje jak chce.... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4.5 trasa? :mrgreen: chyba z gorki na luzie i z mocnym wiatrem. 10 bys napisal to moglbym przytaknac, no kiedys osiagnalem 8.5 ale to meka nie jazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja A4 2.5 AFB w Avancie Quattro 6 manual - zawsze od kad kupilem w marcu br. spija kolo 10/100 po miescie 100% cykl miasto. Mozna mniej - okolo 8.5 - 9 ale trudno wytrzymac mi zmiane biegow zawsze do 2500 o/min. W trasie potrafi spalic od 5.7 do 8-8.5 - wszystko zalezy od drogi, sposobu rospedzania sie, wyprzedzen itp. Co do awaryjnosci to przeplywka i zawor N75 - nic poza tym. Przebieg 170 tys ale rownie dobrze mozna dodac 100K na wszelki wypadek bo nie wiadomo. Koszty utrzymania proporcjonalnie wieksze niz 1.9 ale cos za cos choc po miescie pewnie wystarczy 1.9 110 km. w trasie Niutony robia swoje i 110 bez chipa to bym nie chcial do quattro. Jesli bede zmienial (sianko :-)) to pewnie na AKE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ja szukam jakiejś porządnej furki. Takiej co naprawde będzie straszyć na ulicach. Sądzę iż Audi to dobry temacik pod tuning. Zastnawiam się czy dokręcić A4 1.9 TDI czy 2.5 TDI. Z tego co czytam to jedni tak jedni tak mówią. Może ktoś ma jakieś ładnie dokręcone TDI, i nie chodzi mi tylko o chipa, ale np. o wymiane turbiny na większą. Chciałem tak osiągnąć z 7 sek do setki. Co wy o tym myślicie? Da rade? I jakie mogą być tego koszty. Narazie moje autko robi setke w 8 sek. ale chce je zmienić bo dzisiaj już mnie totalnie wkurzyło.

[ Komentarz dodany przez: pre_pl: 27-04-2007, 14:48 ]

co Twój post wnosi do tego tematu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...