Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[1.8T i 2,7BiT] Filtr powietrza pipercross


gregory

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda bardzo fajnie :)

Pytanie odnośnie stożka. Macie jakieś swoje patenty aby połączyć go z przepływką?

Sam myślałem nad takim pipercrossem do mnie, ale odstraszyły mnie problemy z przepływką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda bardzo fajnie :)

Pytanie odnośnie stożka. Macie jakieś swoje patenty aby połączyć go z przepływką?

Sam myślałem nad takim pipercrossem do mnie, ale odstraszyły mnie problemy z przepływką.

akurat to jest gabkowy filr, któredgo nie nasącza się żadnymi olejakmi itp.

możesz śmiało do 1.8T zakładać takiego :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziek gdzie mozna dostac taki filtr... masz jakis link???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat to jest gabkowy filr, któredgo nie nasącza się żadnymi olejakmi itp.

możesz śmiało do 1.8T zakładać takiego :th:

To akurat wiem... .

Tyle, że na różnych forach piszą, że nawet suchy stożek może sprawiać problemy w 1.8T z przepływką :confused4:

Ale chyba sam się nie dowiesz póki sam nie wypróbujesz. :przebiegly:

Zakładając taki stożek zapewne uciszyłbym troche wydech zakładając jakiś środkowy tłumik przelotowy, bo teraz przy bucie Supersprint zapodaje niezłego basa. Tak aby nie było aż tak bardzo wydechu słychać, a za to stożek i DV :th:

Kusi mnie to strasznie :mysli:

Ps. Poziek fajne zegarki :th: Zapodaj jakieś fotki, tak jak pisałeś wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregory jeżdzę na takim filtrze od 2 lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziek jak możesz to podaj jakiś namiar gdzie można nabyć tego Pipercrossa w PL, wielkościowo odpowiedniego do 1.8T. Kusi mnie to :slina:

Ciekawy dzwięk silnika spod maski i seryjny DV- pssyt...psssyt :)

Tylko trzeba będzie jakoś wrezać w dolot ten moduł zapłonowy w AEB :confused4:

Ale myśle, że dam rade :mysli:[br]Dopisany: 01 Marzec 2008, 16:39 _________________________________________________Ok już znalazłem :) , a jak dobrać stożek. Po średnicy dolotu? Czy jak? Jest jakiś konkretny model który ma najbardziej odpowiednie wymiary do 1.8T?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,75" dolot - zaraz przeniosę ten watek do osobego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok! nie ma sprawy, nie będziemy zaśmiecać.

Więc rozumiem, że wylot stożka powinien mieć średnice przepływki, tak aby było można ją wmontować w dolot o tej samej średnicy. Bo chyba bez sensu, aby wylot ze stożka miał 1,5x większą średnice i się pózniej na przepływke zwężał.

Szukałem w Intercarsie na ich www. Intercars jest zasypany filtrami K&N, ale żadnego Pipercrossa nie udało mi się znaleźć. Za to JC mają Pipercrossy :) Ceny też nie odstraszają więc chyba się skusze.

Małym problemem może być wykonanie dolotu :confused4: W 2.7BiT jest łatwizna. W 1.8t już gorzej. Chyba, że można gdzies zakupić gotowy dolot do 1.8T pod stożek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba rezać niestety...ale naprawdę warto - kumplowi w passacie doszło 7KM na sztywnym dolocie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to będzie rezanko! :)

Powiem szczerze, że nie spodziewam się jakiś przyrostów. Bynajmniej nie interesuje się założeniem z nadzieją na przyrost mocy. Mnie raczej chodzi o efekty dzwiękowe :) A jak już coś przybędzie jakieś kilka Kucyków to przyjmę je z otwartymi rękami :>

Mój kuzynek ma stożka w mondeo ST200. Boże jaki piękny dzwięk wydobywa się spod maski podczas przyspieszania. Wiele naprawde wiele bym dał aby mieć taki u siebie. Jak jedzie przez centrum to każdy się rozgląda, zapewne z myślą "co to za extra sportowa fura jedzie" :naughty: .Co prawda motorek w ST200 siedzi 2,5 V6 205KM -wolny ssak i napewno V6 daje lepsze efekty dzwiękowe, ale myśle że V4 nie pozostanie bez efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie efekt, zobaczysz[br]Dopisany: 01 Marzec 2008, 17:52 _________________________________________________i taką rurke wyspawaj sobie

tip.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taką rurke wyspawaj sobie

tip.jpg

Dziękkki! :notworthy::) Wszystko na swoim miejscu. Każdy wężyk itd.. spoko. Zrobi się!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, nie tworzę nowego tematu. Chciałbym założyć do mojej S4 taki filtr i pytanko czy ma to sens, jeżeli chodzi o moc :mysli:? Mam wycięte katalizatory,potem chce zrobić cały wydech po turbinach 3 cale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Digi - mocowo truszkę da razem z wydechem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jestes troche majsterkowy to dasz rade sam . Jesli chcesz zeby to bylo zalozone i zrobione profi to niestety bedziesz potrzebowal pomocy lub mozesz znalezc gotowy kit ktory zapewne nie bedzie pasowal :tongue4: Szkoda ze wczesniej nie wspomnieliscie moglbym dac do skopiowania rure dolotowa i sam stworzylbym kit do montazu stozka :). Pamietaj ze lepiej troche oddalic przeplywke zeby nie byla zaraz za stozkiem moze byc ryzyko ze ja szbciej cos trafi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2.7 zamontować stożek, po zdjęciach widze, że bułka z masłem. Nie masz się co martwić Digi_g ,że sobie nie poradzisz. Gorzej w 1.8T gdzie trzeba rzeźbić skomplikowaną rure :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2.7 zamontować stożek, po zdjęciach widze, że bułka z masłem. Nie masz się co martwić Digi_g ,że sobie nie poradzisz. Gorzej w 1.8T gdzie trzeba rzeźbić skomplikowaną rure :confused4:

Pisałem do JC i mam sobie dobrać do mocy i średnicy . Na ich stronie cos pomocniczego jest. Muszę oblukać to....i kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...