Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[1.8T i 2,7BiT] Filtr powietrza pipercross


gregory

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko. Niedawno założyłem stożek ( a4 1.8T 95r). Umieściłem go tuż za przepływką. Czy to aby najlepsze rozwiązanie?? Przy "wciskaniu" sprzęgła słyszę dziwny odgłos jakby "łsokotu".Proszę o szybką odpowiedź ponieważ szykuję sie do dłuższej trasy , a nie wiem czy lepiej jechać na tak zamontowanym stożku , czy na seryjnym filtrze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś odsunąć przepływkę o około 10 cm od stożka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam sie i ja zamontowac u Siebie :) Przepływka 3 " dolot dorabiany ale fabryczny filtr. Czyli przed przepływką mam dac rure w której trzeba zamontowac moduł zapłonowy i na to stozek ? :)

PS : jak to bedzie słychac ? :D Wydech w sumie mam cichy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gicior ;) Najpierw zrezam sobie lampki poliftowe z bixenonem na front bo czekają juz a potem biore sie za rezanko dolotu :th:

Ach to syczenie :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda filtr K&N w mojej a4 , jest to filtr dedykowany do 1.8 T AEB z instrukcją montażu w a4 i zamocowaniem , kupiony w UK za niecałe 50 f , wydaje mi się że trochę blisko przepływki jest ten filtr :kwasny:

poza tym dźwięk jest po prostu cudowny , zasysa powietrze bardzo głośno , muszę dokupić do niego Dump Valve / Blow Off bo standard nie wyrabia :kox:

MoSSSDSCN1312.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MoSSS dzieki za foto : przyda sie baaardzo :) Jak mozesz to wytłumacz/zrób foto jak jest zamontowany moduł zapłonowy ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie kable są pospinane plastikowymi opaskami do najbliższych im stałych elementów , jutro tzn . dziś :decayed: dodam kilka dokładnych zdjęć

Do stożków K&N dokupuje się zestaw serwisowy z jakimiś nawilżaczami , boję się trochę o to bo czytałem , że substancja ta osiada na przepływce i ją wykańcza ... hmm cóż pożyjemy zobaczymy , filtr założyłem 2 tyg temu narazie wszystko działa super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to ze moduł zapłonowy ma radiator z racji tego ze sie nagrzewa i jest on chłodzony zasysanym do silnika powietrzem... Puszczenie go niechłodzonego luzem jest niemądre ;)

Powinien on byc wmontowany w rure aby chłodziło go zasysane powietrze...

Nasączanie da w kosc i w koncu wykonczy przepływke :)

btw Poziek gdzie kupowales filtr ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widac ze moduł przymocowali z glowa i chłodzi go powietrze :) U mnie mam inny patent jak to zrobie : wmontuje go w kilka cm rurki miedzy stozkiem a przepływką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widac ze moduł przymocowali z glowa i chłodzi go powietrze :) U mnie mam inny patent jak to zrobie : wmontuje go w kilka cm rurki miedzy stozkiem a przepływką.

Pomysł jest chybiony i to bardzo. Bedzie bardzo mocno zakłucał przepływ i wpływał na BŁĘDNE odczyty z przepływki :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:

Tak jak jest u Mosssa jest git :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze to powiem wam że instalacja u mnie nie do końca jest taka sama jak według instrukcji :> instrukcja była bardzo niewyraźnie opisana (w końcu pisana przez anglików :polew:) , większość elementów zamocowana jest według niej ale np. rura doprowadzająca powietrze wsadzona do oryginalnego plastiku to już mój i kumpla wymysł , od lewej jest bezpieczniej - dalej gorącego silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziek ile taki filterek w IC ? I jaki dokładnie kupowałes ? :) Mi styknie z nadmiarem taki do 300 koników ;) Po internetowych sklepikach to 200 zł do 300KM.

PS : ile ty tam masz teraz koników u siebie ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kilka dni będzie prezentacja więc spokojnie :wink4:

Co do filtra to kupuj najwiekszy jaki sie da powierzchniowo ale o tej samej średniy co twoja przepływka czyli 2,75" :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3" ;) (edytuje : mam srednice wewnetrzą przepływki - 70 mm . Srednica zewnetrzna to około 75 mm i kupuje filtr o srednicy wylotu 80 mm ;)http://images33.fotosik.pl/119/7a4aa26df0ff429d.jpg )

a na prezentacje poczekam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...