Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[1.8T i 2,7BiT] Filtr powietrza pipercross


gregory

Rekomendowane odpowiedzi

DV 710N już do mnie dziś dojechał :> , zabrałem się do montażu gdyż miałem pół godziny czasu , straciłem zapał po kilku minutach jak odnalazłem to małe cholerstwo w moim autku , jednak wymienię jak będę miał więcej czasu :polew: , nie mogli tego zamontować gdzie indziej :confused4: , jeśli ktoś wymieniał to niech napisze czy ściągał elementy chłodnicy bo na pierwszy rzut oka to chyba będzie trzeba co nieco usunąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da sie wszystko wyciagnac bez ruszania chlodnicy. Wbrew pozorom dobry widok jest z dolu (wystarczy podniesc auto troche i sie polozyc) po zdjeciu oslony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglby ktos srobic zdjecie tego DV bo ja tam widze pare elementow :D 2 Mialem w rece a jak chcialem trzeci wykrecic to sie ciemno zrobilo i mialem problem z montazem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da sie wszystko wyciagnac bez ruszania chlodnicy. Wbrew pozorom dobry widok jest z dolu (wystarczy podniesc auto troche i sie polozyc) po zdjeciu oslony.

dzięki, jutro się trochę pobawię tzn już dziś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotka moich gratów na dolot:

dolot.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, że za długa ale przecież ja dotniemy :wink4: Za rurki z kolankami jakieś 90 zeta. Nie ja kupowąłem więc nie wiem gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da sie wszystko wyciagnac bez ruszania chlodnicy.

udało się wymienić :th: usunąłem filtr i przepływomierz , rurę odczepiłem od turbiny i odsuwając resztę przewodów udało mi się odłączyć DV i zamontować nowe , nie było to zbyt trudne i czasu też dużo nie zajęło , dźwięk wreszcie taki jak trzeba , syczenie super mogło by być trochę głośniej ale jest dobrze , autko dostało też nową przepływkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie tez juz stozek dotarł. Zamowilem ten najwiekszy do 320KM (wg strony pipera), zobaczymy czy sie go uda tam upchnąć a jak nie to sie pomysli nad sztywnym TIPem tak jak u Pozia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie tez juz stozek dotarł. Zamowilem ten najwiekszy do 320KM (wg strony pipera)

Zrób coś dla mnie, zmierz go jaki jest wielki prosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiary sa prawie takie jak na stronce. Wieksza srednica 200mm ale wysokosc 180mm chyba ze! wysokosc na stronce podawana jest razem z mocowaniem to wtedy ma 200mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym w swoim 2.6 V6 załozyć stożek tylko niewiem co z przepływomierzem bo jest zamontowany na puszce od filtra i niewiem jak by ten przepływomierz połaczyć ze stozkiem???? Prosze was o rade i moze jakieś fotki jakby sie znalazły jak to zrobić.

Pozdrawiam

Darek nie możesz zadawać tego pytania w miejscach. Dlatego Twój wątek skasowałem i twoje pytanie zostaje tutaj. / Poziek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem jak by ten przepływomierz połaczyć ze stozkiem????

Darek, ja myśle że wszystko jest w temacie napisane. Na allegro są dostępne łączniki gumowe, rurki i wszystko co potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie jednak zdecyduje sie na sztywny TIP (z nierdzewki) i zobaczymy co bedzie. Jakby ktos byl zainteresowany to silikonowy APR bedzie na sprzedaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie jednak zdecyduje sie na sztywny TIP (z nierdzewki)

Widze, że głos rozsądku się u ciebie odezwał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie tylko czy nie bedzie spadał z turbiny, bo przeciez do karoserii niemoge go przymocowac bo silnik caly czas drga :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie tylko czy nie bedzie spadał z turbiny, bo przeciez do karoserii niemoge go przymocowac bo silnik caly czas drga :mysli:

Misior; jak mój TIP będzie gotowy to podziele się swoją pracą. Mam pewien patent obmyślany, tak aby wszystko pasowało i się fajnie trzymało. Stety/niestety jade na wakacje i 2 weeks mnie nie będzie i przeciągnie się to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pytał jak to jest u mnie ? :) Na tą chwile kichowato i dlatego sie nie chwale :P Wlaśnie zamówiłem stożeczek i będę niedługo montował :)

Teraz mam tak : filtr powietrza , rurka silikonowa 10-15 cm , kolanko , kolanko alu z rozgałęzieniem na DV i N75 (taki krótki TIP :P ) i kawałek rurki silikonowej łączącej TIP z suszarką.

Zrobię tak,że przepływka będzie założona na kolanko z pominięciem tego 15 cm łącznika , potem te 10-12 cm dystansu i dalej stożek.

Zauważyłem,że koniecznie trzeba wstawić ściankę z blachy alu oddzielającą silnik i turbo + to samo na podłużnice i od strony błotnika. Takie |_| żeby nie łapał filtr syfu z drogi i ciepła od turbawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie bede robil podobnie jak Ty tylko ze u mnie jest taki wielki stozek ze sie niebardzo zmiesci te 10cm miedzy stozek a przeplywke :) Z ta obudowa to masz racje i nawet juz u siebie tak zrobilem tylko ze niema od stony plotnika scianki tylko z dolu ladnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Az zejde pomierze sobie co i jak zebym nie kupił za duzego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...