Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[1.8T i 2,7BiT] Filtr powietrza pipercross


gregory

Rekomendowane odpowiedzi

@ feniks185 Dwa podstawowe wskaźniki jeśli już zakładać to Boost i EGT.

No Poziek czekamy na Fote z GTRS i big stożkiem :naughty::decayed:

Pomysł z odwróceniem macie nawet dobry, tyle że jeśli zrobicie łuk to może być tak, że nie będzie tak wyraźnie słychać Dump Value jak na prostej rurce. A jeśli ktoś zakłada stożek między innymi z tą myślą to może być niezadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtra nie ma ... Zasiegałem jęzora w innych sklepach itp i nie mają :/ Zamawiam cos z ITG :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtra nie ma ... Zasiegałem jęzora w innych sklepach itp i nie mają :/ Zamawiam cos z ITG :)

ja będę miał do sprzedania pipercrossa...na dniach [br]Dopisany: 18 Czerwiec 2008, 12:01 _________________________________________________

A to prawda gregory nie wzielem pod uwage tego ze ma byc slychac piekny dzwiek stozka :naughty:

no i syczec tez musi bo bez syczenia nie ma :sex: :oklaski: :polew:

Będzie wszystko słychać, byle rura była z kwasówki :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam TUC0176 do 270KM ale wolałbym TUC0177 do 320KM -jest większy a ma średnice wejścia taką samą czyli 70mm. Szkoda, że jak zamawiałem to wogóle nie widniał w ofercie JC, dopiero potem jak wszedłem bezpośrednio na strone Pipercrossa to zobaczyłem, że wogóle jest jeszcze większy. Choć nie wiadomo czy tego większego można dostać, bo jak dzwoniłem pózniej do JC to mi koleszka powiedział, że nie mają go na żadnym z magazynów w pl. Może być więc lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz sie przekonałem o tym ze Pipercrossy w polsce na ta chwile to towar deficytowy. Proponuje szukac filtrów ITG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gregory - nie mieli go na zadnym oddziale bo był jeden i ja go kupilem :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie wszystko słychać, byle rura była z kwasówki :th:

Poziek a wytłumacz jaki wpływ na to ma użyty materiał do budowy dolotu? Czemu akurat musi być kwasówka?

@gregory - nie mieli go na zadnym oddziale bo był jeden i ja go kupilem :evil:

Ty farciarzu!!!! :tongue4: Jeszcze powiedz, że zadzwoniłeś godzine przedemną :rolleyes:

Misior palnujesz tam coś grubszego pod maską czy tylko stożek i Chips. Jeśli tylko to, to w sumie spokojnie wystarczył by ci ten co ja mam, moglibyśmy się zamienić :naughty: :>

Wtedy miałbyś więcej miejsca :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie alternatywa to filtry ITG . W sumie z tego co mi wiadomo to są chyba nawet lepsze niz pipercrossy.

http://allegro.pl/item382445490_filtr_itg_70_mm_piankowy_do_290_km_re5pect.html np...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misior palnujesz tam coś grubszego pod maską czy tylko stożek i Chips. Jeśli tylko to, to w sumie spokojnie wystarczył by ci ten co ja mam, moglibyśmy się zamienić

nie wykluczam takiej mozliwosci :naughty:

w tym roku chyba juz nie uda sie mi nic zrobic (wazniejszy wydatek :kox: ) i bede latał na takim setupie jak jest. A pozniej czas pokaze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie wszystko słychać, byle rura była z kwasówki :th:

Poziek a wytłumacz jaki wpływ na to ma użyty materiał do budowy dolotu? Czemu akurat musi być kwasówka?

Poziek wytlumacz bo mnie zmartwiles okropnie. Mialem zamiar wyrzezbic dolot z rurek i obejm z tworzywa sztucznego ktore polecales na alegro :P Wtedy nie bedzie efektu takiego jak przy kwasowce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi chyba bardziej o to zeby nie była oryginalna rura (która ma zeberka jakby i pewnie to tłumi dzwiek a i powoduje utrudniony przepływ powietrza).

Chodzi pewnie o to zeby była gładka w miare droga zasysu powietrza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie wszystko słychać, byle rura była z kwasówki :th:

Poziek a wytłumacz jaki wpływ na to ma użyty materiał do budowy dolotu? Czemu akurat musi być kwasówka?

Poziek wytlumacz bo mnie zmartwiles okropnie. Mialem zamiar wyrzezbic dolot z rurek i obejm z tworzywa sztucznego ktore polecales na alegro :P Wtedy nie bedzie efektu takiego jak przy kwasowce?

Sorki, że dopiero teraz ale nie byłem na forum od piątku...

Chodzi tylko o wyłącznie o twardość ścianek dolotu. Kwasówka daje lepsze "echo" niż inne materiały...doświadczyłem tego osobiście bo przerabiałem kilka opcji dolotu w A4 czyli:

1.seria rura i seria filtr i forge 007

2.Carbonio i seria rura i forge 007

3.Carbonio i samco inlet hose i forge 007

4.Carbonio i samco extreeme (wieksza średnica wlotu i wylotu pod GTRSa i forge 007

5.obecny setup czyli pipercross i dolot z kwasówki i forge 007

oczywiście najgłośniejszy zestaw to 5

nie dlatego, że używam pipercrossa (de facto Carbonio pod swoja obudową też ma filtr pipercrossa :wink4: tylko o innym kształcie niż stożek ) ale właśnie ze względu na kwasówkę :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kto jak kto ale ty Poziek to chyba najwięcej doświadczyłeś z dolotami :) Więc nie mamy powodu ci nie wierzyć.

A tak poza tym to mam Big Storm-a. Przygotowywałem wszystko pod ori przepływke 2,5" czyli TIP-a (pokupiłem kolanka, rury z kwasowki ,łączniki samco , stożek pipercrossa) a tu taka informacja od tunera który będzie pisał program, że przy 220KM 2,5" przepływka się skończy. Wszystko *uj szczelił i wszystko od nowa :confused4:

No i chyba po pipercrossie. Bo dzwoniłem dzis do intercarsu. Nie mają żadnego Pipercrossa absolutnie nigdzie na żadnym magazynie na stanie. Wchodząc na ebay i szukając w "cały świat" ani sztuki nie ma.

Tego 70mm zapewne nie da się w żaden sposób przerobić na 76. Ja potrzebuje teraz takiego z wejściem 80mm.

No ale TIP z kwasówki i tak będzie wyspawany pod Stock K03 i razem z stożkiem i łącznikami będzie na sprzedaż. Tylko do zamontowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gregory to trafiłes do ogarniętego tunera :th: Taka też i prawda...

Szukaj filtra ITG...ja odsprzedałbym ci mojego pipercrossa ale juz jest chetny :wink4:

Ja bede testował kolejny stożek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gregory

Szukaj filtra ITG...ja odsprzedałbym ci mojego pipercrossa ale juz jest chetny :wink4:

Ja bede testował kolejny stożek...

ITG to jakoś nie to samo co Pipercross :rolleyes: Co się wogóle dzieje z tymi pipkami, że w świecie nawet nie można dostać tego ???

No testuj, testuj. Tyle, że ja nie mam tyle czasu żeby czekać na wyniki tego testu :rolleyes:

Też będe musiał coś kombinować. ITG w cenie praktycznie tej samej co Pipek.

Poziek, a jakby chętny się nie odezwał to wiesz komu priwka puścic :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ITG to nie pipercross ? Z tego co gdzies przeczytałem to pipercross w sumie sie wzorował na ITG :) Na moje oko filtry ITG są na wyzszym poziomie niz te Piperki :) Sam bym wział ITG tego za 264 zł ale no własnie :) Pozdro Poziek :hi::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ITG to nie pipercross ? Z tego co gdzies przeczytałem to pipercross w sumie sie wzorował na ITG :) Na moje oko filtry ITG są na wyzszym poziomie niz te Piperki :) Sam bym wział ITG tego za 264 zł ale no własnie :) Pozdro Poziek :hi::evil:

hyhyhy :gwizdanie: :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fSam bym wział ITG tego za 264 zł ale

Bierzesz Pipercrossa jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...