Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHL] 1.6 Pali jak smok - czy to przez korki ?


morsdicti

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam pytanie, właściwie to czysto teoretyczne (oczywiście problem muszę zdiagnozować komputerowo ale nie mam na to czasu) ...

1.6 AHL dotychczas w jeździe miejskiej spalał max 12 litrów gazu (różnie zależnie od jakości tego gazu bywało że i 10 spalił), zmieniłem miejsce zamieszkania i auto jeździ 12km rano i 12km po południu ... droga w jedną stronę to katorga i zajmuje około 40-50 minut ... czasami zdarza się, że da radę wrzucić 4 bieg :) ale jazda to zazwyczaj ruszanie i jazda na dwójce...

Auto pali w takim cyklu ... 17 litrów gazu ... i teraz pytanie czy to przez to, że zmieniła się specyfika jazdy spalanie wzrosło o te 5 litrów ? Wiem, że VAG pokazuje padniętą sonde lambda ... o dziwo jest to błąd sporadyczny więc auto na benzynie jeździ jak trzeba i pali również jak trzeba.

Instalacja to:

Lecho Mini Sec

reduktor Tomasseto

Listwy OMVL niebieskie

Coś tu chyba nie halo co ? :) Wiem, że kiedyś auto gasło na jałowym to magik od gazu zwiększył mi dawki na jałowym.

I teraz najlepsze - auto w trasie pali 8 litrów gazu :) (różnica 9 litrów - miasto-trasa)

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz jak jest skład mieszanki na zimnym silniku może byc ze rano go przylewa ale ruch w jakim teraz odbywasz jazdy tez ma wpływ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś jest nie tak, 17 to dużo za dużo. Powinien mieścić się w 13 litrach gazu po mieście. To już max, nawet w korkach.

Termostat masz sprawny?

Błąd lambdy może sugerować problem z przepływomierzem (spróbuj wyczyścić, najlepiej bezdotykowo jakimś preparatem do gaźników), albo oczywiście z samą lambdą. Tego na odległość nikt Ci nie powie.

Strzelanie w rurę może mieć dużo powodów- tak jak napisał nel239 świece, kable, przestawiony zapłon (robiłeś ostatnio rozrząd? może ktoś przestawił).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręciłem świece rzeczywiście są mocno do bani ... wkręciłem jakieś używane Iskry i na razie po 50KM dopiero zapaliła się rezerwa tego gazu wieć coś idzie na lepsze ... ale na Iskrach długo pewnie nie polatam ? Jakie świece sugerujecie ? to że NKG to wiem ... ale może coś innego ?

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech Cię ręka boska broni od Championów, Iskry to do kosiarki. ;)

Ja kupiłem championy, zadowolony zacząłem jeździć i stwierdziłem że samochód ma 30% mocy mniej. Ledwo się turlał.

Kupiłem NGK i jest super, samochód jest zrywny, nie ma żadnych problemów...

Tylko NGK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...