Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFF] Stukanie w prawym kole podczas skręcania


misia

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM!

COŚ MI STUKA W PRAWYM KOLE PODCZAS SKRECANIA W PRAWO

CO TO MOZE BYC??

CZY TO WINA ŁYSYCH OPON

PANOWIE POMÓŻCIE!!!!!!!!!! :)

* nie używaj proszę wielkich liter, bo to znaczy, że krzyczysz - lukaszr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może byc że masz krzywe (zdeformowane) opony i tak sie będzie robiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak stuka tak na skręconych kołach to na 90 % jest to przegub, jak dodasz gazu na skręconych kołach to powinno szybciej trekotac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radził bym jednak podjechać na kanał i zajrzeć od dołu np.do najbliższej stacjii diagnostycznej,może byc to maglownica,końcóka drążka lub wahacze juz dająznać o sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stuka raczej rytmicznie a jak nie opony to co??

pozdrawiam :)

Mimo wszystko podejrzewam przegub. Typowe objawy dla zużytego.

Dla rozwiania wątpliwości możesz nagrać krótki filmik z dźwiękiem i wstawić go na forum,będzie nam wszystkim łatwiej,bo to może być tak naprawdę wszystko,łącznie z pękniętą sprężyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,przeczytałem całe forum :> i doszedłem do wniosku że też mam lewy przegób do wymiany.Kilka dni temu zauważyłe stuki w lewym kole przy wolnej jażdzie i na nierównościach.Może ktoś mi powie jak długo da się na tym jeździć i co się może stać jeśli nie wymienie go w najbliższym czasie?Help

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam' date='przeczytałem całe forum :> i doszedłem do wniosku że też mam lewy przegób do wymiany.Kilka dni temu zauważyłe stuki w lewym kole przy wolnej jażdzie i na nierównościach.Może ktoś mi powie jak długo da się na tym jeździć i co się może stać jeśli nie wymienie go w najbliższym czasie?Help

[/quote']

U ciebie będzie raczej wahacz niz przegub, przegub zazwyczaj przy skretach sie odzywa i ruszaniu a nie przy wolnej jeżdzie i na nierównościach.

Cytat: misia 02 Marzec 2008, 11:46

stuka raczej rytmicznie a jak nie opony to co??

pozdrawiam

A czy wogóle to zamieniałaś te opony? No i jak to jest czy Ty jak jedzież normalnie i skręcasz w prawo to się odzywa ten stuk czy jak stoisz i ruszasz lub na skrecie dodajesz gazu to wtedy się odzywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

do "chudineze" : nie zmieniałam jeszcze opon, bo jakoś tak nie miałam czasu a stuka jak jade normalnie i skręcam w prawo

p.s. dzięki Wszystkim za podpowiedzi :)

W takim układzie to opony robią taką rzecz miałem tak samo w jednym z moich samochodów po wymianie się skończyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zauważyłem u siebie podobny problem tylko z lewym kołem :(.

Gdy ruszam i skręcam w lewo to słyszę taki rytmiczny odgłos (coś jak:tryk tryk tryk tryk). W miarę dodawania gazu terkocze szybciej. Objaw ten występuje tylko gdy przyspieszam(ruszam) i skręcam w lewo. Po wyprostowaniu kierownicy jest ok. Zaznaczę że na nierównościach żadnego odgłosu nie słychać.

Z tego co pisaliście wcześniej wnioskuję, że jest to wina przegubu :mysli:.

Czy dobrze myślę czy może być to jeszcze co innego??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to są jakieś luzy na przegubie??

Jak wejdę do kanału i będę ruszał ręką to powinien być odczuwalny luz czy nic się nie zobaczy póki się go nie wyjmie??

Aha i jakiej firmy najlepiej kupić przegub i czy chodzi o przegub wewnętrzny czy zewnętrzny? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje :th:

Czy nic się nie stanie jeśli pojeżdżę jeszcze z tym przegubem ok 1,5 tygodnia?? Oczywiście bez szaleństw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje :th:

Czy nic się nie stanie jeśli pojeżdżę jeszcze z tym przegubem ok 1,5 tygodnia?? Oczywiście bez szaleństw :)

Tego nie wie nikt-złośliwość rzeczy martwych :wink4: Ale generalnie przy spokojnej jeździe nie powinno nic się posypać przez te 1,5 tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...