Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Szarpanie skrzynią


marcelinho

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich.szukałem ale podobnego tematu nie znalazlem na forum.przy gwałtowniejszej zmianie biegów strasznie szarpie skrzynią a przy redukcji to juz tragedia.drążek tez lata do przodu i do tyłu.musze naprawdę delikatnie puszczac sprzęgło aby autem nie szarpało.niewiem czy to wina sprzęgła czy skrzyni więc zdaje się na pomoc innych użytkowników.dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od ogledzin poduszek pod skrzynia, a takze silnikiem.

W daleszej kolejnosci sprzeglo i dwumas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w jaki sposób(najlatwiej i najtaniej) mozna to zrobic?czy sa jakies cechy charakterystyczne tej usterki ktore mogly by wskazywac na konkretna rzecz?czy trzeba wjezdzac na kanal czy mozna podpiac po komputer.jestem zielony a nie chce dawac zarobic naszym "specom-magikom"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogladac poduszki mozesz tylko pod wzgledem mechanicznym ich stanu nic tu kompem nie zrobisz.

Jedz na kanal.

Ja osobiscie od tego bym zaczol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze tylko podpowiedz jak i gdzie je moge znalezc jak wygladaja i co moze wskazywac na ich zuzycie.i ew jaki koszt naprawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuuuuuu

No juz powinienes sie domyslec, ze pewnei znajduja sie w okolicy skrzyni.

Pod autko i zobaczysz takie bumowe elementy na ktorych wisi skrzynia, to sa wlasnie poduszki.

Zobacz, czy nei sa popekane, sprobuj tam czyms podwarzac i poruszac skrzynia.

Jesli sa walniete proponuje wymiane tylko na ORI.

Cena jednei w ASO cos w granicach 150-200zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak cos mi intuicja podpowiadała ze poduszki skrzyni gdzieś sa kolo niej a te druie w okolicach silnika :-) .pojade na kanal i zobacze.a ile ich jest?czy dluzsze jezdzenie z uszkodzonyi moze prowadzic do inncyh awarii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwie pod skrzynia i dwie pod silnikiem

Pewnei moze sie cos jeszcze uszkodzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Postanowiłem dopisac sie do tematu, ponieważ mam identyczne objawy w swoim wozie jak marcelinho. I oby skończyło się na wymianie poduszek :mysli:jak koledzy podpowiadacie. (swoja drogą jest to naprawdę nieprzyjemne odczucie, szczególnie przy zdjęciu nogi z gazu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie po ostrej jezdzie jak sie zatrzymam to po włozeniu 1 biegu i ruszaniu dzieje sie tak jak by sprzegła popuszczało(tzn. tak szarpie,jak bym wciskal i pszczał sprzegło) podczas noralnej jazdy,tzn, spokojna jazda zatrzymam sie i nie ma tego ojawu przy ruszaniu. dodam ze sprzegło wysoko mi bierze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie objawy jak u myklas'a - po rozgrzaniu mocnym auta (np 2 godzinki po mieście) też przy ruszaniu delikatnym z I szarpie jakby sprzęgło szarpało na zimno zero problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie objawy jak u myklas'a - po rozgrzaniu mocnym auta (np 2 godzinki po mieście) też przy ruszaniu delikatnym z I szarpie jakby sprzęgło szarpało na zimno zero problemów.

sprzegło puszczone calkowicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostszy sposób sprawdzenia poduszek koledzy polega na tym, iż jedna osoba najlepiej znająca sie na rzeczy, obserwuje silnik albo jest pod samochodem i patrzy w okolice skrzyni i silnika a kierowca na odpalonym silniku z załączonym 1 biegiem, trzymając nogę na hamulcu puszcza gwałtownie sprzęgło, oczywiście z wyczuciem, tak aby samochód nie zgasł ale żeby też spowodować szarpniecie i zarazem ruch silnika i skrzyni. Powtórzyć czynność kilkakrotnie. Jeżeli to poducha to na pewno to usłyszycie i zobaczycie. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak jak koledzy napisali powyzej. problemem moze byc rowniez tarcza lub docisk sprzegla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja znalazłem(tak mi sie wydaje-bede wiedział jak wymienie)problem ale nie moze byc to nic innego jak pęknięta lewa łapa pod skrzynią.teraz ostroznie ze Swiat do domu i na kanał.na szczescie jest łatwy dostęp a z tego co widziałem mocuje sie na 3 sruby.i dał mi ktoś dobra rade.czesciej zagladac pod auto i sprawdzac dokrecenie srub,bo jak wiadomo dieslem trzesie i u mnie oprocz tej "łapy" była odkrecona(ok 1,5mm)sruba od mocowania prawej poduchy.wesołych Świąt...z naszymi audiolami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam te same objawy co kolega myklas, po intensywnej jeździe po mieście zaczyna szarpać przy normalnym ruszaniu z miejsca, nie zawsze i jak wysprzęgle 2 razy to ustaje, sprzęgło puszczone tylko w 1/4, cholender nie wiem co to jest

tarcza? docisk? przeguby? cos innego?

dzięki za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dołanczam się mam podobnie trochę więcej jazdy miejskiej i szarpie na skręconych kołach może ktoś już naprawiał. Wydaje mi się że objaw jest dość charakterystyczny u wszystkich podobny więc na pewno usterka jest taka sama

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...