Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uważajcie z xenonami bez spryskiwaczy


pitersonic

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie co do samo poziomowania można założyć coś takiego: http://www.xenonowe.pl/index.php?MENU=oferta&id=78

cena w miarę przystępna tylko jak to się będzie sprawowało? Chyba że ktoś już to montował u siebie i może się wypowiedzieć :) Ja się właśnie zastanawiam nad zakupem tego.

PS.

HEHE ale odświeżyłem starego kotleta :)

Ciekawy patent - zależy tylko jak się sprawdza :chytry:

Ja jeżdżę na 6000K w lampach Angel Eyes i jak do tej pory 0 problemów. Barwa jest typowo biała, reflektory ustawione więc nikogo nie oślepiam. Poza tym te światła na zwykłych żarówkach świeciły tragicznie - dopiero na xenonie zacząłem widzieć wszystko wyraźnie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co do samo poziomowania można założyć coś takiego: http://www.xenonowe.pl/index.php?MENU=oferta&id=78

cena w miarę przystępna tylko jak to się będzie sprawowało? Chyba że ktoś już to montował u siebie i może się wypowiedzieć :) Ja się właśnie zastanawiam nad zakupem tego.

PS.

HEHE ale odświeżyłem starego kotleta :)

Ciekawy patent - zależy tylko jak się sprawdza :chytry:

Ja jeżdżę na 6000K w lampach Angel Eyes i jak do tej pory 0 problemów. Barwa jest typowo biała, reflektory ustawione więc nikogo nie oślepiam. Poza tym te światła na zwykłych żarówkach świeciły tragicznie - dopiero na xenonie zacząłem widzieć wszystko wyraźnie :good:

barwa jest biala z bliska ale juz z daleka ( a tak widzi Cie Policja) jest niebieska przy 6000K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, 4300k na dołkach potrafi wpadać w niebieski. 6000k daje niebieskim po oczach, od razu widać że hidy :sick3:

[br]Dopisany: 06 Maj 2011, 12:23_________________________________________________Miałem przykład, jechał za mną koleś z ksenonem 6000k. Przejechaliśmy koło patrolu policji, policjanci szybciutko do radiowozu i za gościem.

Specjalnie wróciłem zobaczyć o co im chodziło, gość od razu wiedział o co chodzi bo wyłączył światła. A policjanci najpierw kazali mu zapalić światła (było fioletowo bo minęła chwila zanim się żarniki rozgrzały) a później otworzyć maskę.

Albo zmienił palniki na żarówki albo stracił dowód :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z nowymi furami? Często mijając nowe np Toyoty kolor ich świateł jest niebieskawy, czy producenci seryjnie kładą już 5000k? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jest różnica w jakości wykonania i świecenia.

Np. ja nie kupiłbym no name-a 4300k bo bałbym się żółtego światła.

Mam palniki Philipsa i świecą na biała, czasem z niebieską poświatą.

Dlatego, jestem w stanie uwierzyć, że żarnik 6000k dobrej firmy nie będzie świecił na niebiesko.

Palnik 6000k dobrej firmy vs china no name 6000k to inne barwy :wink4: Innego wyjaśnienia nie ma, jestem wyczulony na szpanerów z niebieskimi i fioletowymi światełkami :thumbdown: Dlatego pewnie bym zauważył, że jakieś nowe auta mają xenony barwy 6000k. Ale to moja subiektywna opinia.

[br]Dopisany: 06 Maj 2011, 14:04_________________________________________________Już wiem, nowe toyoty mają 4800k :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jest różnica w jakości wykonania i świecenia.

Np. ja nie kupiłbym no name-a 4300k bo bałbym się żółtego światła.

Mam palniki Philipsa i świecą na biała, czasem z niebieską poświatą.

Dlatego, jestem w stanie uwierzyć, że żarnik 6000k dobrej firmy nie będzie świecił na niebiesko.

Palnik 6000k dobrej firmy vs china no name 6000k to inne barwy :wink4: Innego wyjaśnienia nie ma, jestem wyczulony na szpanerów z niebieskimi i fioletowymi światełkami :thumbdown: Dlatego pewnie bym zauważył, że jakieś nowe auta mają xenony barwy 6000k. Ale to moja subiektywna opinia.

Coś w tym jest.. kolega wymienił niedawno w BMW żarniki i założył właśnie 4300 noname. Wszystko pięknie, włączamy a tu żółć typu jajecznica : D Ma nadzieję, że się "ułożą".

Ja mam 6000K, światła ustawione na diagnostyce, na niebiesko nie wali, kontrole policyjne miałem i jeszcze mnie nikt nie opierdzielił na CB że go oślepiam a jeżdżę sporo wieczorami i nocą także chyba nie jest źle :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarniki rozpalają się dopiero po ~25 godzinach pracy. Kowi87 też na początku był niezadowolony bo były żółte, a później mówił że większej barwy nie zamontuje. Widoczność jest bez porównania a przecież chyba o to chodzi w montażu xenonów :wink4:

Jeśli światła są dobrze ustawione to nikt nie będzie się czepiał ale z daleka widać, że hidy a nie ori ksenony bo barwa jest zupełnie inna. Jak się wraca zmęczonym z trasy, albo jedzie w deszczu to wtedy osobnik z niebieskimi światłami drażni bo taka barwa szybko męczy ludzkie oko.

A jak widzę pajaca z hidem 6000k w starych lampach to mam ochotę się zatrzymać i mu :baseball::wink4:

Czasem czytam co ci ludzie wypisują :kwasny: "mam światła opuszczone w dół", " nikogo nie oślepiam", "mi się dobrze jeździ". Nóż się w kieszeni otwiera :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież można już dawno kupić żarniki ori 6000K .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież można już dawno kupić żarniki ori 6000K .

Serio?

OEMowe?

Wiem, że Philips takie produkuje ale nie wiedziałem, że idą na pierwszy montaż :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to właśnie tak mi się wydawało, że nowe fury mają na pewno więcej niż 4300K bo mają taką delikatną niebieską poświatę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Barwa światła - 6000K odpowiada żarówkom montowanym seryjnie po 2002r., jest to kolor biały z widoczną niebieską poświatą."

Na moje oko to sprytna gra słów :wink4: ale może czegoś nie wiem.

[br]Dopisany: 06 Maj 2011, 14:37_________________________________________________

Na tej samej stronie piszą, że hidy można montować w starych lampach :gwizdanie:

[br]Dopisany: 06 Maj 2011, 14:39_________________________________________________Niech ktoś poda numer OEM oryginalnego żarnika 6000k idącego na pierwszy montaż.

To, że można kupić palniki 6000k takich firm jak Philips czy Osram nie znaczy, że takie żarniki są ori (montowane przez fabrykę) :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panocki, przeciez od pewnego momentu nie pakują seryjnie 4300k tylko 5000k i takie zarniki dostaniecie oryginalne, zadne inne. Ameryki nikt tym nie odkrywa, bo tylko takie są dopuszczone do ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panocki, przeciez od pewnego momentu nie pakują seryjnie 4300k tylko 5000k i takie zarniki dostaniecie oryginalne, zadne inne. Ameryki nikt tym nie odkrywa, bo tylko takie są dopuszczone do ruchu.

Dokładnie to 4800k :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam poki co smigam na 8000K, zamowilem 6000K a przyszly 8000K powiedzialem trudno i zalozylem, narazie jest ok, swiatla ustawione ok , na przegladzie mi ustawial :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam poki co smigam na 8000K, zamowilem 6000K a przyszly 8000K powiedzialem trudno i zalozylem, narazie jest ok, swiatla ustawione ok , na przegladzie mi ustawial :naughty:

8000K to chyba już za dużo :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 5000 K i świecą super ( według mnie są barwy białej lekko zachodzącą w niebieski )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zakldajacac xenon pierwszy raz zalozylem zarniki 6000k no name i swiecilo na niebiesko jak sie jeden przepalil zalozylem pozniej 5000k takze no name zeby mniej sie rzucać w oczy policji i wtedy barwa juz byla taka bardziej biala ale ze po 3 miesiacach przepal sie zarnik ktory kosztowal mnie 25zl a ze bylem jakos przy $$ i nie chcialem znowu po 3 miesiacach zmianiac zarnikow kupilem philipsy 4300 (choc sprzedawca mowi ze philips robi 4100) za 320zl i z poczatku sie przerazilem ze swieci na zolto i lipa ale teraz jestem zadowoly i raczej nie kupie juz wiecej nic no nome i barwy wiekszej niz 4300 :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8000K, zamowilem 6000K a przyszly 8000K powiedzialem trudno i zalozylem, narazie jest ok, swiatla ustawione ok , na przegladzie mi ustawial :naughty

Tez tak mysle, poki co jezdze, jak sie przepala to zmieniam na mniejsze ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...