Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uważajcie z xenonami bez spryskiwaczy


pitersonic

Rekomendowane odpowiedzi

ale jak to w końcu jest z dokładaniem xenona - można czy nie można? Ja mam lampy z wycieraczkami i spryskiwaczami :decayed: do HIDow musi byc soczewka czy zwkly przezroczysty klosz tez da rade?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykły przeźroczysty klosz to wiocha na maksa....najlepszym rozwiązaniem jest soczewka bo idealnie skupia światło :gwizdanie: . kiedyś czytałem że auta do 2000 roku mogły mieć xenon bez sprysków ,ale po 2000 roku już muszą mieć (chodzi o rok produkcji Auta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykły przeźroczysty klosz to wiocha na maksa....

To chodzi o to ze to wiocha czy raczej o to że w zwykłem kloszu xenon daje marne światło i oślepia innych kierowców, czyli podwójnie nie spełnia swojego zadania :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez forum przewija się ostatnio taki link: http://allegro.pl/xenon-hid-spryskiwacze-reflektorow-model-i-i1599988452.html userzy piszą, że dobrze się sprawuje i montaż wcale nie jest specjalnie trudny. Być może warto się tym zainteresować..

(Armi :hi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przeciez poliftowe S80 mialy xenony w zwyklych kloszach, soczewki tam na pewno nie bylo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykły przeźroczysty klosz to wiocha na maksa....najlepszym rozwiązaniem jest soczewka bo idealnie skupia światło :gwizdanie: . kiedyś czytałem że auta do 2000 roku mogły mieć xenon bez sprysków ,ale po 2000 roku już muszą mieć (chodzi o rok produkcji Auta)

to nie chodzi o to czy auto było przed 2000 tylko oto czy konstrukcyjnie było wyposażone w spryskiwacze czy nie. Jesli nie było to nie musi mieć sprysków pod xenonem. A4 było wiec nie ma co sie łudzić :gwizdanie:

A co do braku soczewki to zalezy to od konstrukcji lampy, mając xenon przecież nie musi mieć soczewki. Żarniki też rozróznia sie na te pod soczewke i jej brak, odpowiednio D2S i D2R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak to w końcu jest z dokładaniem xenona - można czy nie można? Ja mam lampy z wycieraczkami i spryskiwaczami :decayed: do HIDow musi byc soczewka czy zwkly przezroczysty klosz tez da rade?

zwykły przeźroczysty klosz to wiocha na maksa....najlepszym rozwiązaniem jest soczewka bo idealnie skupia światło :gwizdanie: . kiedyś czytałem że auta do 2000 roku mogły mieć xenon bez sprysków ,ale po 2000 roku już muszą mieć (chodzi o rok produkcji Auta)

nie do końca :) Auta marki Volvo, Renault, Nissany i pewnie jeszcze kilka innych marek, nawet do dzisiaj można kupić nowe z xeniem który jest w zwykłej lampie z przeźroczystym kloszem (nie mylić ze starą lampą (np. Boscha) jak w A4 B5 :) ) Lampy które nie są wyposażone w soczewkę a mają przeźroczysty klosz pozbawiony różnych kresek rozpraszających światło pod odpowiednim kątem itp. i które mają na kloszu oznaczenie przystosowania do xenonu, mogą być w niego wyposażone. Tylko dodam jeszcze, że odbłyśnik musi być przystosowany do tego, bo jeśli jest to odbłyśnik od zwykłej żarówki H7 to bardzo szybko się wypali, odbłyśniki pod xenon są lepszej jakości (podobnie jest z odbłyśnikami w soczewkach). Do lamp bez soczewek idzie żarnik D2R (w przypadku HIDa np. H7R) Żarnik ma po jednej stronie "malowanie/coś" co odcina światło na pewnej wysokości (podobnie jak przesłona w soczewce). Warunek - musi być poprawnie założony :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zabrania dowodu... zarobiłem ostatnio 5 stówek i trochę punktów i chłopcy radarowcy powiedzieli, że gdyby mogli dali by mi 3 razy więcej i takie tam... Siedzimy sobie w radiowozie i gość patrzy na moje auto i mówi "ha, a teraz zabiorę Ci dowód za nielegalna xenony" :decayed: Już byłem dość mocno wpieniony ale umiem się powstrzymać wiec siedzę i bez komentarza :przebiegly:

No to zaczynamy trzepanko autka, standardowo gość mówi proszę mi patrzeć na ręce aby nie było, że coś podrzuciłem... opróżniłem schowek, boczki drzwi, pod wycieraczkami, bagażnik itd. Gość już mi mówi, że gaśnica przeterminowana a kolega wdał się z nim w polemikę ale nie ważne... potem, że apteczki brak to tylko grzecznie poinformowałem, że przepisy nic takiego nie wymagają a on swoje. Tu też była dobra akcja bo stoimy przy moim otwartym bagażniku i rozmawiamy o tej apteczce po czym podchodzi kolega i rzuca mi dużą apteczka do bagażnika przy dwóch policjantach i tekst do mnie "O Daro, Twoja apteczka" :polew: Wtedy się zaczęło :polew:

Ale wracając do xenona, gość: "regulacja wysokości świateł jest" i zagląda do środka auta i potem patrzy na lampy a ja, że to nie moje auto (w dowodzie mama :cool1:) i, że się nie znam.

Pojechali sobie bez jakiś większych komentarzy. Dowodu nie ruszyli. Ogólnie cała kontrola to długa historia :thumbdown:

Aha, lampy depo zespolone, hid kupiony niby 6000K ale świeci na biało 5300K jak nic. Coś się walnęli przy wysyłce chyba i jest biały ori kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ale S80 i inne marki z przed 2000 roku miały lampy przystosowane do Xenona..a jak widzę kolesi co mają zwyczajne klosze i wsadzają żarniki xenonowe to :thumbdown: nie dość iż oślepia to nie spełnia swojej roli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał zezwolenie na zabijanie ludzi, to pozabijałbym wszystkich którzy jeżdżą z ALA xenonami w zwykłych kloszach... oślepia jak c**j...wielce mi niebieskie światło..napier dalające po oczach...w bmw, golfach III etc. ale oczywiście strażnicy texasu znajdują się tylko jak Ty nie masz gaśnicy, albo jakaś inna pierdoła...

nie wspomne jak popada deszcz..co takie żarniki w zwykłych lampach robią... :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ale S80 i inne marki z przed 2000 roku miały lampy przystosowane do Xenona..a jak widzę kolesi co mają zwyczajne klosze i wsadzają żarniki xenonowe to :thumbdown: nie dość iż oślepia to nie spełnia swojej roli.

Dokładnie o to mi chodziło, a nie czy są jakieś tam lampy kloszowe przystosowane...

Proste pytanie, prosta odpowiedź :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ale S80 i inne marki z przed 2000 roku miały lampy przystosowane do Xenona..a jak widzę kolesi co mają zwyczajne klosze i wsadzają żarniki xenonowe to :thumbdown: nie dość iż oślepia to nie spełnia swojej roli.

Ja codziennie do pracy mijam Matiza na zenonie :kox::sick3:[br]Dopisany: 09 Maj 2011, 16:32_________________________________________________

A co do barwy hid hidowi nie równy, niby kupiony dwa razy 6000K ale różnie świecą. Jak stoję koła kumpla b5 polit ori różnicy nie ma... (oczywiście jeżdżę na tych bielszych)

http://bit.ly/ll87sw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak to w końcu jest z dokładaniem xenona - można czy nie można? Ja mam lampy z wycieraczkami i spryskiwaczami :decayed: do HIDow musi byc soczewka czy zwkly przezroczysty klosz tez da rade?

Na lampie masz oznaczenia do jakich żarówek jest przystosowana lampa. Jestem zdania, żeby policmajstry zabierali dowody za "lewe" zenony. Człowiek nie raz wracał wieczorem albo w nocy a taki jeden z drugim na takich dokładanych światłach oślepiali... .powinno się to karać a lampy tłuc młotkiem na miejscu. [br]Dopisany: 09 Maj 2011, 17:13_________________________________________________

Gdybym miał zezwolenie na zabijanie ludzi, to pozabijałbym wszystkich którzy jeżdżą z ALA xenonami w zwykłych kloszach... oślepia jak c**j...wielce mi niebieskie światło..napier dalające po oczach...w bmw, golfach III etc. ale oczywiście strażnicy texasu znajdują się tylko jak Ty nie masz gaśnicy, albo jakaś inna pierdoła...

nie wspomne jak popada deszcz..co takie żarniki w zwykłych lampach robią... :wallbash:

Dokładnie. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...