Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE] Seat ibiza III 1.4Tdi


MARCIN607

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie z racji tego że robię kupę km a ceny lpg on i Pb nie tanieją zastanawiam się nad zakupem popierdółki ala Ibizka 1,4Tdi i tu pytanie do znawców,:

1. na jakim poziomie jest realne spalanie

2. czy warto pchać się w ten motor

3. jaka jest jeszcze altenatywa na małego dizelka?

generalnie chodzi mi o jak najmniesze spalanie i cenę do 20k i rocznik po 2002.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mysle ze jak bedzie mial 5 l to 2 litry Cie nie zbawi na 100 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mysle ze jak bedzie mial 5 l to 2 litry Cie nie zbawi na 100 :)

każdy litr mnie zbawi- jeszcze myślę nad 1z ale tylko dlatego ze mialem i palił 4,5l po trasie. teraz robie 450km tygodniowo a będę 750.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

saxo 1.5D 4l oranżady na trasie :> w zimie 6 w mieście :kox: rocznik 2000 części taniocha, na podjazdy rewalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mysle ze jak bedzie mial 5 l to 2 litry Cie nie zbawi na 100 :)

każdy litr mnie zbawi- jeszcze myślę nad 1z ale tylko dlatego ze mialem i palił 4,5l po trasie. teraz robie 450km tygodniowo a będę 750.

Osobiście uważam, że takie małe dizle na trasy się raczej nie nadają co innego do miasta :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy miał ten motorek w Polo i wcale szału ze spalaniem nie było-ok.5l/100km.Chyba bardziej oszczędny jest poczciwy 1,9 SDI i na pewno tańszy w eksploatacji. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może Golf IV / Octavia 1,9 SDI - oszczędny i pojemny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lupo 3L :decayed:

nie zmieszczę się :polew:

a siedziałeś w lupo :cool1:

mam i wierz mi,miejsca jest naprawdę dużo,byłem w szoku i jestem do tej pory :),naprawdę fajne autko,jazda i ogólnie klimat :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym ze w lupo 3L jak cos pójdzie konkretnego w silniku - nie ma czesci zamiennych nie ma nic. zadnych panewek itd.

1,4TDI w polo bardzo fajny motorek mniej z tym problemów niz z 1.9 znajomy ma cos takiego zadnych braków mocy, pali elegancko w zimie zadnych totalnie zadnych problemów -20* na dworzu wsiada pali jedzie tylko zmienia filtry olej...no i czesci ekspoloatacyjne oczywiscie. klicki tarcze tulejki w zawieszeniu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lupo 3L :decayed:

nie zmieszczę się :polew:

a siedziałeś w lupo :cool1:

mam i wierz mi,miejsca jest naprawdę dużo,byłem w szoku i jestem do tej pory :),naprawdę fajne autko,jazda i ogólnie klimat :good:

:good: dla mnie lupo z przodu jest mega wygodne i jakos takie duże no i silnik 1,7sdi nawet jedzie a pali prawie co nic i jest praktycznie bezawaryjny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żonka jeździ A2 1,4tdi 75KM, jej w trasie się mieści w 4,5 l/100, ogólnie fajne autko, miejsca w środku więcej niż w mojej A4-ce :cool1: .

Jest tylko pare ale, pod moim butem to ona w trasie łyka 6,3 do 6,5 l/100 :decayed:

I strasznie dużo kosztów ubocznych, bo nie ma do czego przyczepić magnesówki od CB :naughty:

Takie zużycie też żonce wychodzi jak się kręci dookoła komina :gwizdanie:

A w serwisowaniu ten motorek tani nie jest :mysli: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam (śmiga nim żonka) takie autko. Dokladnie: 2007 rok, 1.4 TDI 80 KM, wersja Ecomotive, 4 drzwi, klima, elektryka, radyjko, wielofunkcyjna kierowniczka. Przywiozłem w 2007 z Holandii. Ma już prawie 25 000 natrzaskane :wink4:. Autko nie jest złe. Do codziennej eksploatacji ok. Realne spalanie powyżej 5 litrów (wg danych fakrycznych 3.9 :polew:). Przy ostatnim tankowaniu wyszło 5,7. Trochę rozczrowuje np przy Leonie (110 KM), którego miałem przed B7, i który spalał nieiwele więcej a jazda zdecydowanie fajniejsza. Denerwuje: dźwięk silnika trzycylindrowego, kiepsko zestopniowana skrzynia biegów (dziwnie długa trójka -może to wina wersji Ecomotive), i jakość materiałów (decha, fotele -ale jak na ta klasę to i tak ok). Do tej pory musialem wymienić czujnik różnicy ciśnieś DPF i sondę Lambda (tu podoboa wią może być incydent z zatankowaną benzyną). Jabys mial jakis pytania to wal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...