Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Demontaż zderzaka przód


marcin78

Rekomendowane odpowiedzi

:hi: Potrzebuje fotki, lub jakiegoś innego naprowadzenia w jaki sposób mocowany jest zderzak przedni np gdzie szukać śrub.

Najechałem dzisiaj na rurę ( prawdopodobnie element starego trzepaka wystającą z ziemi). Wlazła mi cholera pod zderzak i cofając wyrwałem go z zaczepów :sick3:.

Wisi narmalnie jak pług a śniegu nie ma. Help.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdemontuj lampy a śruby same się ukarzą,są na torxa 35 lub 40 jeśli dobrze pamiętam oraz po jednej w nadkolach na torx 25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdemontuj lampy a śruby same się ukarzą,są na torxa 35 lub 40 jeśli dobrze pamiętam oraz po jednej w nadkolach na torx 25

kolega nie ma racji,

a następnym razem :szukaj:http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=7436.0;highlight=demonta%BF+zderzaka

A to znaczy co ,że nie ma tam śrub?

Ja zawsze jak demontuje zderzak to ściągam też lampy z konieczności,i odkręcam po trzy śruby na torxa i jakoś zderzak demontowałem

w ten sposób,to gdzie nie mam racji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba odkręcić torksy, które są schowane pod kratkami w zderzaku i zdjąć zderzak ze ślizgów, po co ściągać lampy? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedynie po to zeby z amortyzatorkami zderzaka odkrecic wszystko tam sa wlasnie te 3 torxy. Lepiej tak jak kolega wyzej napisal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba odkręcić torksy, które są schowane pod kratkami w zderzaku i zdjąć zderzak ze ślizgów, po co ściągać lampy? :mysli:

No w sumie nie trzeba,ja jeszcze nie ściągałem samego zderzaka,tylko cały szkielet,bo mam same grubsze roboty :hi:

A do autora tematu to ja polecam książkę Audi A4 Sam naprawiam i tam jest wszystko napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

w moim adrze zona ostatnio przejechala przez kraweznik a potem cofając zahaczyła o niego tak, ze "odskoczył" z prawej strony zderzak i odstaje ok 1cm od profilu nadkola. Kiedyś na sile docisnalem ten zderzak, ze cos tam "kliknelo" i zderzak sie ladnie trzymał, ale na dziurach znowu wyskoczył i nadal odstaje. Co tam się mogło stać? Jaki element mam kupić żeby podjechać do kolegi mechanika aby mi to zrobil?

Bylbym bardzo wdzięczny za pomoc.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

w moim adrze zona ostatnio przejechala przez kraweznik a potem cofając zahaczyła o niego tak, ze "odskoczył" z prawej strony zderzak i odstaje ok 1cm od profilu nadkola. Kiedyś na sile docisnalem ten zderzak, ze cos tam "kliknelo" i zderzak sie ladnie trzymał, ale na dziurach znowu wyskoczył i nadal odstaje. Co tam się mogło stać? Jaki element mam kupić żeby podjechać do kolegi mechanika aby mi to zrobil?

Bylbym bardzo wdzięczny za pomoc.

pozdrawiam

Zderzak Ci spadł ze ślizgów (ślizga) być może, że jego część się ułamała a być może trzeba tylko ściągnąć zderzak i ponownie założyć i dobrze spasować.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak raz go dopchalem na sile to wskoczylo, ale potem wyskoczyl na wybojach. Czy taki slizg jest drogi? Ile to kosztuje ? Brac je tylko w ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak raz go dopchalem na sile to wskoczylo, ale potem wyskoczyl na wybojach. Czy taki slizg jest drogi? Ile to kosztuje ? Brac je tylko w ASO?

Możesz kupić używkę w dobrym stanie, ale najpierw obadaj co się z nim stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...