Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Demontaż zderzaka przód

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

:hi: Potrzebuje fotki, lub jakiegoś innego naprowadzenia w jaki sposób mocowany jest zderzak przedni np gdzie szukać śrub.

Najechałem dzisiaj na rurę ( prawdopodobnie element starego trzepaka wystającą z ziemi). Wlazła mi cholera pod zderzak i cofając wyrwałem go z zaczepów :sick3:.

Wisi narmalnie jak pług a śniegu nie ma. Help.

Opublikowano

Zdemontuj lampy a śruby same się ukarzą,są na torxa 35 lub 40 jeśli dobrze pamiętam oraz po jednej w nadkolach na torx 25

Opublikowano

Zdemontuj lampy a śruby same się ukarzą,są na torxa 35 lub 40 jeśli dobrze pamiętam oraz po jednej w nadkolach na torx 25

kolega nie ma racji,

a następnym razem :szukaj:http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=7436.0;highlight=demonta%BF+zderzaka

A to znaczy co ,że nie ma tam śrub?

Ja zawsze jak demontuje zderzak to ściągam też lampy z konieczności,i odkręcam po trzy śruby na torxa i jakoś zderzak demontowałem

w ten sposób,to gdzie nie mam racji?

Opublikowano

Trzeba odkręcić torksy, które są schowane pod kratkami w zderzaku i zdjąć zderzak ze ślizgów, po co ściągać lampy? :mysli:

Opublikowano

jedynie po to zeby z amortyzatorkami zderzaka odkrecic wszystko tam sa wlasnie te 3 torxy. Lepiej tak jak kolega wyzej napisal :)

Opublikowano

Trzeba odkręcić torksy, które są schowane pod kratkami w zderzaku i zdjąć zderzak ze ślizgów, po co ściągać lampy? :mysli:

No w sumie nie trzeba,ja jeszcze nie ściągałem samego zderzaka,tylko cały szkielet,bo mam same grubsze roboty :hi:

A do autora tematu to ja polecam książkę Audi A4 Sam naprawiam i tam jest wszystko napisane.

Opublikowano
  • Autor

ok dzieki za wszystkie podpowiedzi. Temat ogarnę jutro.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Witam

w moim adrze zona ostatnio przejechala przez kraweznik a potem cofając zahaczyła o niego tak, ze "odskoczył" z prawej strony zderzak i odstaje ok 1cm od profilu nadkola. Kiedyś na sile docisnalem ten zderzak, ze cos tam "kliknelo" i zderzak sie ladnie trzymał, ale na dziurach znowu wyskoczył i nadal odstaje. Co tam się mogło stać? Jaki element mam kupić żeby podjechać do kolegi mechanika aby mi to zrobil?

Bylbym bardzo wdzięczny za pomoc.

pozdrawiam

Opublikowano

Witam

w moim adrze zona ostatnio przejechala przez kraweznik a potem cofając zahaczyła o niego tak, ze "odskoczył" z prawej strony zderzak i odstaje ok 1cm od profilu nadkola. Kiedyś na sile docisnalem ten zderzak, ze cos tam "kliknelo" i zderzak sie ladnie trzymał, ale na dziurach znowu wyskoczył i nadal odstaje. Co tam się mogło stać? Jaki element mam kupić żeby podjechać do kolegi mechanika aby mi to zrobil?

Bylbym bardzo wdzięczny za pomoc.

pozdrawiam

Zderzak Ci spadł ze ślizgów (ślizga) być może, że jego część się ułamała a być może trzeba tylko ściągnąć zderzak i ponownie założyć i dobrze spasować.

Opublikowano

jak raz go dopchalem na sile to wskoczylo, ale potem wyskoczyl na wybojach. Czy taki slizg jest drogi? Ile to kosztuje ? Brac je tylko w ASO?

Opublikowano

jak raz go dopchalem na sile to wskoczylo, ale potem wyskoczyl na wybojach. Czy taki slizg jest drogi? Ile to kosztuje ? Brac je tylko w ASO?

Możesz kupić używkę w dobrym stanie, ale najpierw obadaj co się z nim stało.

Opublikowano

a macie moze jakas fotke takiego slizgu do mojego modelu ?

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Skręć kierownicą żebyś miał miejsce i dokręć zderzak spaxami do nadkola. Miałem ten sam ból a po takim zabiegu wypięło mi dokładkę zamiast urywać zderzak :D

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.