Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Koszt wybudowania domu.


marec-ki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie do Was, bo wiem że część osób siedzi w budowlance. Jaki jest koszt wybudowania domu piętrowego, ewentualnie poddasze zamiast typowego piętra + garaż ? Chodzi mi o stan tzw. zamknięty bez wykończenia wnętrza. Jakie są koszta materiałów i ile ekipy budowlane biorą za pobudowanie ? Ile czasu schodzi się na postawieniu takiego domu ? Aha dom o powierzchni 140-160m kw.

Czym najlepiej ogrzewać teraz domy tzn jaki system grzewczy zastosować oprócz kominka w salonie ;) ??

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy od tego jakich uzyjesz komponentów

do ogrzewania polecam pompe ciepła, kosztuje w ch...uj ale jest tania w eksploatacji

no i solar na dach do podgrzewania wody, mozna podłaczyc tez do pompy ciepła

ale o to trzeba zapytac juz fachowców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zależy czy masz już działeczkę czy nie

jak masz to czy uzbrojona

czy masz czas pilnowac eipy budowlanej bo jesli nie to i czas i koszty wzrosną

myśle że taki domek to około 150 - 200 tysia zamkniety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działki jeszcze nie ma. Ogólnie to chodzi o kalkulację co będzie lepszy tzn. kupić od dewelopera z działką itp czy oddzielnie działkę i pobudować to. Póki co to wychodzi mi, że lepiej chyba jednak samemu, ale sporo zapewne latania jest i załatwiania pozwoleń itp itd.

Jaki może być koszt "uzbrojenia" działki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie ma mam pojęcia o budowlance, ale na chłopski rozum to nawet jeżeli budowanie we własnym zakresie wychodzi drożej to wolałbym dołożyć i sam wybudować. Dlaczego ? Wiem z czego jest zbudowany mój dom, robie to dla siebie czyli robie dobrze i na lata. Większość fachowców robi to na szybko byle żeby zrobić. Dom budujesz na lata i zapewne dla jakiegoś potomstwa... :) Co do kosztów to sam jestem ciekawy ile trzeba mieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deko dobrze mówi, oczywiście warunkiem jest dopilnowanie ekipy budowlanej czyli częste wizyty na budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

średnio 2000zł za metr

nie sztuka wybudować dom sztuka go pozniej ogrzać i utrzymać

najdroższe są fikuśne dachy daszki i inne duperele :decayed:

jak zle zrobią to fachowcy to najbliższa zima zmieni Twój światopogląd :naughty:

Mój ojciec budował się 10 lat temu zwykły parterowy bungalow

sąsiedzi wille dworki ogólnie bardziej srali kasą z banku niż rozumem....przyszła sroga zima zabrakło prądu (ogrzewanie gazowe nie funkcjonuje) to kominek w domu nie dał rady :polew: dobrze, że mieli rodziny w mieście .... chaty pozostawione na kilka dni lub tygodni...a latem remonty dachów itd.

Ci którzy mieli proste dachy bez zbędnych fikuśnych daszków nie mieli problemów..

najdroższy jest dach i jego ukształtowanie w zależności czy dachówka czy blachodachówka opierzenia robocizna

najzdrowiej dla domu jest jak przezimuje w stanie surowym otwartym ale wiem, że czasem ze względu na koszt i czas jest to niemożliwe.

dom budowany z tzw. suporeksu itongu jest bardzo akustyczny weź to pod uwagę

najważniejsze to dobrze odizolowanie domu podłoża od gruntu ewentualne drenaże..zapytaj się w czy w Twojej okolicy musi być deszczówka odprowadzona do osobnych studzienek czy kanalizy miejskiej itd.

na rzeczach których pozniej nie zmienisz nie oszczędzaj !!!!![br]Dopisany: 03 Listopad 2011, 20:16_________________________________________________tanim sposobem ogrzewania jest zwykły piec "śmieciuch" ale to wiąże się z częstym chodzeniem i pilnowaniem i dokładaniem do pieca to nie zawsze jest możliwe jak często nie ma Ciebie w domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja sprawa siedzi w urzędzie przez brak decyzji urzędu lotnictwa cywilnego i konserwatora zabytków ( mam działkę niby w zabytkowej dzielnicy ) Po wstępnych wyliczeniach wychodzi około 1500 pln/m2 do stanu surowego zamkniętego. W projekcie mam budowlę 2-kondygnacyjną bez piwnicy z płaskim stropodachem. Jeżeli chodzi o technologię to suporeks plus 2 żelbetowe stropy. Docelowo na dachu będzie taras z wyjściem z klatki schodowej. Koszty skośnego dachu są dużo wyższe a ja zawsze chciałem mieć taras z widokiem na osiedle :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz czas, to radzę jednak samemu wszystko organizować, dopilnowywać i budować taki dom jaki Ci się podoba a nie taki, jakie ma w swojej ofercie deweloper. Masz wówczas możliwość wyboru materiałów budowlanych oraz nadzoru prac a co za tym idzie finalnego efektu.

W moim regionie firmy deweloperskie oferują domki o powierzchni użytkowej 90-105 m2 w cenie 280-300 tys zł pod klucz, wystarczy tylko meble wnieść, reszta jest gotowa.

Z informacji od klientów, wiem, że domek o pow użytkowej ok 115 m2 w stanie surowym zamkniętym można wybudować już za niecałe 100 tys zł. Wszystko zależy oczywiście od konstrukcji budynku, prostsza konstrukcja budynku, to m.in tańszy dach i ogólnie tańsze wykonanie. Poza tym nie wszystkie ekipy budowlane chcą się brać za budowę domów z wieżyczkami :)

Na chwilę obecną wydaje mi się, że najbardziej korzystnym ogrzewaniem jest kocioł na paliwo stałe (węgiel, drewno) dwufunkcyjny (ogrzewanie i ciepła woda), natomiast do przygotowania c.w.u w okresach cieplejszych solary.

Pompy ciepła są dobre tylko nadal jeszcze bardzo drogie, nakład kosztów na ich zakup zwróci się dopiero po kilkunastu latach, podobnie jak rekuperatory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zabijają ceny robocizny. Za dom z częściowym podpiwniczeniem i użytkowym poddaszem za robociznę powiedzieli mi około 55 tyś bez dachu. Może ktoś zna dobrą ekipę z Krakowa, okolic , która buduje dobrze za w miarę rozsądne pieniądze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zabijają ceny robocizny. Za dom z częściowym podpiwniczeniem i użytkowym poddaszem za robociznę powiedzieli mi około 55 tyś bez dachu. Może ktoś zna dobrą ekipę z Krakowa, okolic , która buduje dobrze za w miarę rozsądne pieniądze?

Szkoda ze tak daleko ale moj kumpel sie budowal i domek troszke ponad 100m2 no i wzieli 30tys z dachem razem :wink4: Chyba dobra cena :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 lat temu za samo wymurowanie bloczków betonowych i postawienie podwójnych ścian suporex 24x24x60 + 8 styropian + suporex 12x24x60 , zalanie nadproży + ściany działowe w sumie przygotowanie pod dach bez wylewki na podłogę przy domu o pow. 150m2 majster z dwoma pracownikami łyknął 6tys.zł :kox: ale to było 10 lat temu

ogólnie mniej się teraz buduję więc cene można targować na wiosnę bo będzie taniej..

pamiętam jak zrobienie tynków wapienno-cementowych agregatem wystarczyło tylko delikatnie zaciągnąć cekolem brali po 6 zł za jeden metr kw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy od tego jakich uzyjesz komponentów

do ogrzewania polecam pompe ciepła, kosztuje w ch...uj ale jest tania w eksploatacji

no i solar na dach do podgrzewania wody, mozna podłaczyc tez do pompy ciepła

ale o to trzeba zapytac juz fachowców

Niestety i pompy ciepła i kolektory słoneczne nie są dobrym rozwiązaniem. Czas zwrotu jednego i drugiego to ok 20 lat.

Dla przykładu kupujesz kolektory słoneczne. Zakładam, że chcesz je wykorzystać do podgrzania c.w.u. - kupujesz 2 panele które z robocizną i całą instalacją (pompa cyrkulacyjna, rury, zawory, automatyka, konstrukcje wsporcze itd itp)kosztują ok 10000zł. Rocznie zaoszczędzasz na tym procederze (porównując z ogrzewaniem gazowym wody grzewczej) ok 450-500zł: czas zwrotu to ok 20lat.

Nawet jeśli uda ci sie dostać dofinansowanie unijne w wysokości 45% to czas zwrotu inwestycji to ok 10 lat.A po 10 latach gwarantuję ci, że absorber w kolektorze będzie już do wyj***nia. Jego sprawność spadnie do 70% -80%. Po 20 latach będzie już do wyrzucenia :confused4:

Podsumowując: Montaż kolektorów słonecznych oraz pomp ciepła to jest jakieś mega nieporozumienie. Ludzie którzy to montują to albo zostali wprowadzeni w błąd albo chcą być "trendy" . Pamiętajcie wszystkie foldery reklamowe firm produkujących kolektory słoneczne i pompy ciepła są tak robione aby wynikało z nich, że to się opłaca :wallbash: a to wszystko g**no prawda.

Jeśli nadal ktoś myśli, że jednak jest to opłacalne to ja nie będę go zbijał z tropu. Każdy ma prawo myśleć i robić jak uważa :kox:

Można zrobić ogrzewanie gazowe i na zwykły piec razem to niewielka inwestycja w porównaniu do korzyści jakie niesie jak mamy czas to palimy na przykład drzewem a jak wyjeżdżamy czy mamy lenia to programujemy komputerek i się samo grzeje

Zgadzam się z Tobą w 100%. Nie ma tańszego sposobu ogrzewania domów jak gaz + drewno. A jeśli ktoś ma dostęp do drewna w "promocyjnych" cenach to już w ogóle mistrzostwo ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze względu na koszty i czas budowy ,myślę o domu z bali ... czy to rozsądny pomysł ... czy mogę tego żałować :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytaj opinie na necie szczególnie te negatywne gwarantuje że Ci się odechce :wink4: chyba że to ma być domek letniskowy wtedy ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze względu na koszty i czas budowy ,myślę o domu z bali ... czy to rozsądny pomysł ... czy mogę tego żałować :mysli:

fajna sprawa ale to musi zrobić brygada która zna się na tym bardzo dobrze...

problem to dobry surowiec czyli drewno a o takiego to trudno bo dobry kosztuje sporo siana

kolega jest w trakcie realizacji i juz ma problemy...

druga sprawa o to taki dom z bali trzeba bardziej dbać niż zwykły murowany

ogólnie zdrowy i ciepły dom :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytaj opinie na necie szczególnie te negatywne gwarantuje że Ci się odechce :wink4: chyba że to ma być domek letniskowy wtedy ok.

czytałem ... jak na razie nie odechciało mi się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...