Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wniosek o rejestrację samochodu.


P-U-M-A

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie rejestrował ktoś z was samochód tak aby było 2 właścicieli. Mianowicie sytuacja wygląda tak mam umowę kupna sprzedaży napisaną na mnie i mamę. I chce aby mama była głównym właścicielem aby korzystać z jej 60%zniżek i teraz nie bardzo wiem kogo wpisać na tym wniosku. Jutro jadę do urzędu załatwiać wszystko a chciał już sobie wypisać w domu ten wniosek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mama nie musi być głównym właścielem żebyć miał zniżki, wystarczy że będzie współwłaścielem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mama nie musi być głównym właścielem żebyć miał zniżki, wystarczy że będzie współwłaścielem

Powiedziano mi że musi być głownym właścicielem. Że gdzieś już były problemy z tym. Ja chce ich uniknąć i po prostu wole aby ona była 1 właścicielem. Kwestia tylko kogo mam tam wpisać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

we wniosek wpisujesz mame i siebie

w umowie kupna -sprzedazy tez musi byc dwie osoby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie jestem właścielem ojciec współwłaścicielem i nie ma z tym żadnych problemów, pierwszes słysze, a wpisać we wniosku musisz tak jak wpisałeś na umowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mama nie musi być głównym właścielem żebyć miał zniżki, wystarczy że będzie współwłaścielem

Powiedziano mi że musi być głownym właścicielem. Że gdzieś już były problemy z tym. Ja chce ich uniknąć i po prostu wole aby ona była 1 właścicielem. Kwestia tylko kogo mam tam wpisać?

ja mam tak swoją zarejestrowaną i ubezpieczoną ja jestem głównym włąścicielem a ojciec drugim, i mam 60% zniżki, gdzieś czytałem zę jest tak ze jakby mama była główna właścicelką i ty bedziesz miał wypadek to jej tną zniżki, a jak jest tak jak mam ja to tną tylko twoje :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na umowie kupna jestem ja i mama a tutaj na tym wniosku za bardzo nie ma gdzie wpisać.

mama nie musi być głównym właścielem żebyć miał zniżki, wystarczy że będzie współwłaścielem

Powiedziano mi że musi być głownym właścicielem. Że gdzieś już były problemy z tym. Ja chce ich uniknąć i po prostu wole aby ona była 1 właścicielem. Kwestia tylko kogo mam tam wpisać?

ja mam tak swoją zarejestrowaną i ubezpieczoną ja jestem głównym włąścicielem a ojciec drugim, i mam 60% zniżki, gdzieś czytałem zę jest tak ze jakby mama była główna właścicelką i ty bedziesz miał wypadek to jej tną zniżki, a jak jest tak jak mam ja to tną tylko twoje :wink4:

Nie ma to dla mnie różnicy bo mama samochodem nie jeździ od paru lat więc nie ma problemu z tym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys tez mialem taka sytuacje, napisalem wszystko na ojca jako na pierwszego (tego niby glownego), a siebie na wspolwlasciciela. tzn ojciec byl wypisany w dow. rej. na pierwszej stronie, tam gdzie sa wszystkie glowne dane, a ja bylem dopisany w miejscu na adnotacje urzedowe i potwierdzenie tego pieczatka.

takze wypisz wniosek na mame, a siebie dopisz jako wspolwascicela, w umowie tez niech mama bedzie najpierw a potem twoje dane i po temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mama nie musi być głównym właścielem żebyć miał zniżki, wystarczy że będzie współwłaścielem

Dokładnie we wniosku wpisujesz 2 osoby a na pierwszym miejscu tą, która jest właścicielem (ta która jest na umowie jako pierwsza), nie licz na pełne zniżki po dostaniesz zwyżkę za wiek i za czas posiadania prawka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba masz zły wniosek, we wniosku są 2 rubryki, właściciel i współwłaściciel, nawet jak samochód jest na kredyt w dowodzie mogą być 3 właściciele, jeśli chodzi o to kto będzie pierwszy to nie wiem skąd takie informacje że mogą być problemy jak będziesz pierwszy, no ale rób jak uważasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez różnicy kto 1,2 czy 3 zinżki bedą od tego co ma ich najwięcej, poza tym jak się nie chce aby temu dopisanemu dla zniżek, nie poleciały zniżki przy kolzji to wykupuje się dodatkową ochronę zniżek, kosztuje to jakieś grosze z tego co pamiętam.

Kolega oprócz zniżek z mamy będzie miał dodatkowo zwyżkę za wiek i posiadanie prawka bez względu na którym miejscu w dowodzie będzie wpisany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puma pisz siebie jako pierwszego - to nie ma znaczenia- ja wcześniejsze B6 tak miałem- i nawet po szkodzie nie zabrali zniżek Staremu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie sprawa zalatwiona pani kazala napisac obok tak tez zrobilem. Co do znizek to mam te 60% od mamy ale wlasnie zwyzke za wiek. To teraz jeszcze ubezpieczenie.

Temat do zamkniecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak muszę zrobić bo od półtora roku mam tylko na siebie, a to nie jest dobry pomysł... gdzie sie ubezpieczasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak muszę zrobić bo od półtora roku mam tylko na siebie, a to nie jest dobry pomysł... gdzie sie ubezpieczasz?

Musze porównać i skorzystać z najlepszej oferty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściciel i współwłaściciel ma takie samo prawo do pojazdu.... kiedyś tak myslano, że właściciel to główny nabywca pojazdu a współwłaściciel tylko tak dodatkowo... 50 % ma właściciel i 50 % współwłaściciel.. nie ma znaczenia jaka będzie kolejność, zniżki zostaną uznane od osoby która ma ich więcej, potem zostanie tylko wprowadzona ewentualna zwyżka twoja za wiek lub/i za posiadanie prawka poniżej 2 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...