Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Kąt wtrysku


l_krupinski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym prosić o kilka cennyh porad jak za pomocą VAG-COM Release 311-2 ustawić kąt wtrysku?? Obecnie w moim :audi: jest ustawiony kąt na wartości 41 a chciałbym oczywiście coś w przedziale 49-52.

Pozdrawiam

po pierwsze kolego kąt wtrysku sprawdza sie w grupie 000 BS poz 2. Nie robi się tego w blokach pomiarowych ponieważ steronik silnika ma możliwość wysterowania kąta bodajże o 15 stopni. kąt wtrysku się przestawia fizycznie obracając pompą. ale jak masz 41 to nie ma co sobie glowy zawracać. przestawiony(nie mało nie dużo) kąt wtrysku odpowiada za złe odpalanie rano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi rano to w miare dobrze odpala, chociaż to też zależy od dnia. Najgorzej jest jak jest rozgrzany do 90 stopni i po zgaszeniu chcę go na nowo odpalić. Wtedy muszę go już dłużej kręcić (około 5 sekund). I co może być za to odpowiedzialne??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o samochód z silnikiem afn co masz w profilu ?? czy moze agr lub alh ?? :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście AFN tak jak w opisie :)

uuuu a myslałem ze chodzi o agr który ma szeroko znany problem przy odpalaniu na ciepłym,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie z odpaleniem klekota z rana jest w porządku, ale potem, po kilku sekundach odczuwam mulenie;

kiedyś miałem podobne odczucie w a4 1.8T, tak jakby dziura.......chciałby sie zerwać , ale nie może....

gdy już silnik nabierze temperatury wszystko wraca do normy...ale ruszenie z 1 biegu to 3 sekundy oczekiwania ("myślenia silnika") a potem zryw...

czyżby sprawcą tego był kąt wtrysku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...