Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy do B5 po drugim lifcie można zastosować stalówki z ET 33?


Steve

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Podjechałem w jedno miejsce kupić stalówki 15'' na zimę do mojej A4 AJM z 11.2000 r. Nim zdążyłem wybrać sobie propozycję jaka mi pasuje już felgi miały założone gumy.

Założyli mi felgi stalowe w rozmiarze 6,5J z ET33. Pytam - czy nie powinno aby być ET 45 i rozmiar 6J? Na to gość poszedł po jakąś małą książeczkę i mi pokazuje ze w audi od rocznika '00 może być 33. Myślę sobie hmm, pewnie pokazuje mi dane dotyczące B6 a nie B5. A ten swoje. I tak zostało.

Pytam, czy pojechać do nich oddać te felgi w cholerę czy jednak mogę na nich bezpiecznie jeździć? Dodam, że mam bardzo niedobre doświadczenia ze zbyt małym ET jeszcze z czasów golfa 3, gdzie miałem alusy z ET25 i mi tarło jak ... przy każdej niecce i wybojach na drodze. Poza tym chcialbym wiedzieć jak to się ma do bezpieczeństwa zimą, jak auto stoi nieco szerzej. Osobiście jestem fanem rozwiązań fabrycznych, czyli nurtuje mnie to, że mam ET33 kiedy inżynier audi stwierdził, że ma w tym samochodzie ma być felga o ET45...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest lepiej niż OK, bo lepiej to wygląda niż ET45.

Miałem takie felgi przy obniżeniu nawet i było :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja też mam stalówki z ET 33 albo ET 37 już nie pamiętam ale napewno nie mam ET 45, i po dwóch zimowych sezonach jestem zadowolony i nie miałem żadnych problemów z tego powodu.

Te felgi mogą nie być ori audi, moje są z merca i muszę dodatkowo stosować pierścienie centrujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda ze mam do Ciebie tak daleko, zaminiliby sie za ori et 45 :naughty: zakladaj smialo, nic zlego sie nie bedzie dzialo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ET33 pewnie jest z B6, a rok 2000 w sedanie to już może być B6 i tu się pan pomylił.

Jednak wyszło na lepsze mimo wszystko.

Już w 2000 było B6? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Zapytałem, bo w gruncie rzeczy nie chce mi się jechać 30 km je wymieniać, skoro twierdzicie, że stalówki 6,5J ET33 są nawet lepsze niż 6J ET45. Różnica jest taka jak pisałem, że auto tylko trochę "szerzej stoi". Nie zauważyłem dotąd, żeby opony tarły mi o ranty błotnika z przodu czy z tyłu. Ale gdybyś kolego clinque mieszkał bliżej to moglibyśmy zrobić handel bo dla mnie większą wartość przedstawia fabryka niż żeby wóz stał szeroko :)

Zostawię sobie jednak te stalówki z ET33. Niech są, jak mówicie że mogą być. Wcisnę im tylko kołpaczki Silverstone i dokleję emblematy w środku i będzie wyglądało schludnie. Nie zmieni to jednak faktu, że najprawdopodobniej są to stalówki od A4 B6. Pisałem, że mój Avant B5 jest z listopada 2000 a bodajże w październiku 2000 był już sedan B6, dlatego ta jego "magiczna książeczka" mogła być nieprecyzyjna. Albo (jak wyżej inny kolega wspomniał), mogą (nie muszą) one nie być ori - tylko ja nie widziałem, żeby zakładano mi jakieś pierścienie, dystanse czy coś takiego. Z drugiej strony o ile dobrze pamiętam znaczek audi nie jest na nich wybity... zerkne tam później dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego Steve te felgi są oryginalne Audi i pochodzą dokładnie z Audi A4 B6, a nie najprawdopodobnie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zapasówkę 6,5J ET33 i widziałem na własne oczy przy kupnie jak koleś z A6 odkręcał :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestem uspokojony i wszystko zostaje tak jak jest. Podziękowania raz jeszcze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...